[GS300] wybor tarcz hamulcowych

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [GS300] wybor tarcz hamulcowych

Post autor: maniek_ls400 »

michalm320 pisze:Moje doświadczenie może nie jest wielkie ale w Hondzie założyłem gładkie EBC i stanowczo odradzam. Pogięły się bardzo szybko mimo iż nie hamowałem ostro zaraz po założeniu i nie wjeżdżałem w kałuże z dużych prędkości. Osobiście więcej ich nie kupie.
Dlatego mimo ceny jestem za ASO. W LS400 mam przednie od roku z ASO i jest super, teraz kupiłem do LS430 też OEMy i hamowanie jak trzeba. Do LS400 na tył kupiłem kiedyś nacinane tarcze - po kilkunastu kkm tak tłukły, że nie dało się hamować - najpierw myślałem, że to przód tak nadaje, ale zdjęcie tylnego koła rozwiało zagadkę - nacięcia pokryły się wżerami i klocki podskakiwały na nich dając ładną tarkę..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [GS300] wybor tarcz hamulcowych

Post autor: legato97 »

Szkoda, ze nikt nie mial do czynienia z Apec (ktore wybralem :biggrin2: ), do tego kupilem klocki tej samej firmy, zobaczymy co i jak, jak przejade troche to dam znac jak sie sprawuja, zapraszam do dalszej rozmowy, moze ktos ma jakies zle doswiadczenia z jakas firma, opinia kazdego forumowicza napewno sie przyda, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [GS300] wybor tarcz hamulcowych

Post autor: stachulex »

maniek_ls400 pisze:
michalm320 pisze:Moje doświadczenie może nie jest wielkie ale w Hondzie założyłem gładkie EBC i stanowczo odradzam. Pogięły się bardzo szybko mimo iż nie hamowałem ostro zaraz po założeniu i nie wjeżdżałem w kałuże z dużych prędkości. Osobiście więcej ich nie kupie.
Dlatego mimo ceny jestem za ASO. W LS400 mam przednie od roku z ASO i jest super, teraz kupiłem do LS430 też OEMy i hamowanie jak trzeba. Do LS400 na tył kupiłem kiedyś nacinane tarcze - po kilkunastu kkm tak tłukły, że nie dało się hamować - najpierw myślałem, że to przód tak nadaje, ale zdjęcie tylnego koła rozwiało zagadkę - nacięcia pokryły się wżerami i klocki podskakiwały na nich dając ładną tarkę..
jezeli podwojny wentyl to tylko nawiercany.nacinane tarcze nie zdaja egzaminu-scina klocki
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: [GS300] wybor tarcz hamulcowych

Post autor: szejk_m »

legato97 pisze:Czyli jak narazie tylko szejk ma brembo, reszta TRW bierze, nikt nie zakladal Apecow? Tez bym lyknal TRW, ale kicha tu jest z ich dostepnoscia. Ile daliscie za 2 tarcze TRW? Szejk bicie zniknelo po wymianie?
Bicie zniknęło całkowicie, teraz jest miodzio!

Chciałbym tu dodać, że radziłbym przy wymianie tarcz sprawdzić, czy prowadnice zacisku są OK, czyli czy się ruszają. Bo jeśli są zatarte, to nowymi - prostymi - tarczami nie nacieszymy się zbyt długo!

Pzdr
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300] wybor tarcz hamulcowych

Post autor: michal_5000 »

michalm320 pisze:Moje doświadczenie może nie jest wielkie ale w Hondzie założyłem gładkie EBC i stanowczo odradzam. Pogięły się bardzo szybko mimo iż nie hamowałem ostro zaraz po założeniu i nie wjeżdżałem w kałuże z dużych prędkości. Osobiście więcej ich nie kupie.
Z tymi EBC to nie wiem co myślec... Z jednej strony opinie takie jak Twoja (słyszałem to samo od dwóch innych "Hondziarzy") - z drugiej strony na forum Audi A8 chłopaki piszą że EBC to jeden z najlepszych wyborów, chociaż tanie nie są. Ponoć Zimmermany, ATE, Brembo i TRW dają ciała masakrycznie (przynajmniej w A8/S8). Kierując się tymi sugestiami - do Audi żony kupiliśmy właśnie EBC (i to gładkie) - no i na razie odpukać jest ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości