Umierające wspomaganie...?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Umierające wspomaganie...?

Post autor: Jarek.K »

Co u mnie sie dzieje. A więc trochę dziwnie sie prowadzi o cienkie z prawej strony przekladnia więc jak ktoś ma na zbyciu europejską wersje do is200 to chętnie kupię.Poprosilbym także admina o przeniesienie wątku do ogłoszenia lub umożliwienie zamieszczenia ogłoszenia o kupnie maglownicy.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: Damian87 »

jadąc autostradą od powiedzmy 140km/h delikatnie kładąc kierownicę w jedną bądź drugą stronę czuje w niej delikatne drganie, nie przeszkadza mi to ale czuję pewien dyskomfort, co to może być?.. jak pisałem wcześniej w kierownicy jest mały luz ale wcześniej miałem Hondę Accord był tam taki sam jak nie większy ale nie było takiego efektu...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: carsik »

powodów może być mnóstwo i nikt Ci tego nie wywróży bez poważnych działań diagnostycznych. Zaczynając nawet od banalnego delikatnego niewyważenia kół.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: Palio »

Hej! Może ktoś z Was wie co to za kabel jest podłączony od góry do pompy wspomagania w IS 200?? Jest to cienki kabelek koloru niebiesko żółtego z brązowym gumowym zakończeniem i czarną kostką. Wchodzi to od góry po lewej stronie od węża do płynu wspomagania zaraz za kołem napędowym pompy. Dzisiaj stwierdziłem że ten kabelek mam urwany. Żadnych objawów. Nie mam czasu się za to zabrać wiec stad pytanie czy to jest jakiś istotny element :/.

Pozdrawiam
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: kfiatq »

ten kabelek idzie do czujnika ciśnienia wspomagania, podczas kręcenia kierownicą komp dodaje lekko gazu żeby go nie przyduszało, też mam urwany i właśnie kupiłem używany czujnik za 50zł na allegro
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: Damian87 »

hałasuje u mnie pompa wspomagania, może nie tyle pompa co rolka bo po psiknięciu dajmy na to wd40 nastaje na jakiś czas cisza. Trzeba wymienić całą pompe czy z tym coś da się zrobić aby było dobrze na dłużej niż po psiknięciu smarem?:)
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: luki90 »

Łożysko trzeba wymienic, a jak byś już miał ją na stole to komplet uszczelek jakieś 120 żyła pytałem w naszym ASO
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Jest jakiś manual wymiany tego łożyska czy to jest tak skomplikowane że oddać to jakieś firmie która się tym zajmuje?
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: luki90 »

Nie wiem nie szukalem , ale widziałem kiedyś jakiś od Corolli i z tego co pamiętam nie był to proces skomplikowany. Najgorzej to z tym lozyskiem bo trzeba wycisnac i później na prasie wcisnąć nowe.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości