Montaż Webasto

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Montaż Webasto

Post autor: Marchol »

Witam , czy ktoś z forumowiczów posiada to urządzenie w swoim Lexie ? zostało mi kompletne z poprzedniego auta do którego nie zdążyłem go zamontować ale że tak powiem tutaj w IS 200 nie do końca wiem co do czego podpiąć czy może jest ktoś kto ma to przydatne urządzenie w swoim samochodzie albo umie podpowiedzieć co gdzie ma się znaleźć , głownie chodzi o to w którym miejscu znajduje się zawór zwrotny paliwa ponieważ do niego należy podłączyć webasto no i jak wpiąć się do układu chłodzenia za pomocą którego jest nagrzewany silnik... jak by ktoś to wiedział będę wdzięczny :)
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Montaż Webasto

Post autor: maniek_ls400 »

Cześć,
mam w swoim LS400. Silnik webasto/grzałka znajdują się pod lewą lampą przednią, zasilanie w paliwo jest ciągnięte przez całe auto bezpośrednio ze zbiornika (przy zbiorniku jest zamontowana pompa paliwa webasto) nie jest na obwodzie powrotnym (tak mi się wydaje). Przewody wodne są w pancerzach aluminiowych chroniących gumę od ciepła silnika i wcięte są w okolicach zawora rozdzielającego płyn chłodniczy. Sterownik jest zamontowany przy serwie hamulcowym (na kablach są bezpieczniki). Nie mam żadnego modułu sterującego wewnątrz ponieważ webasto jest uruchamiane pilotem.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Montaż Webasto

Post autor: Marchol »

Masz trochę inny model :) moja jest bez papki i bez pilota... Mam timer ale działa tak samo czyli nagrzewa auto . Czy ktoś może wie w którym miejscu znajduje się ten zawór zwrotny paliwa ? Najlepsze było by zdjęcie lub też jakiś schemat . Mam niby ten manual repair z is 300 ale mało co z tego rozumiem... Szczególnie jesli chodzi o wpiecie się w układ chłodzenia...
Obrazek
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Montaż Webasto

Post autor: akira »

...w sobotę jeśli nie będzie padało, to na działce popstrykam kilka zdjęć tego co jest założone u mnie, może Ci się przyda.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Montaż Webasto

Post autor: Marchol »

Wielkie dzięki !
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości