[IS 200] Rozmiar opon

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: legato97 »

Ja mialem u siebie te danlopy i bylem zadowolony z przyczepnosci, jedyny minus to szybka scieralnosc.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: Ralfx »

elektrownik pisze:Więc co polecasz w cenie do 500 zł za sztukę i nie chce słyszeć o zmianie rozmiaru ;). A pyzatym to zależy mi bardziej na komforcie i tłumieniu dziur niż szybkiej jeździe bokiem.
Hmmm seryjnie chyba siedział rozmiar 215/45R17, ja bym zachował go bo to znacznie lepszy wybór jak 205/50R17 ale skoro tak to nie będę próbował Cie przekonywać.
Do 500zł dużo dobrych opon nie ma. W tym wypadku polecam http://sklepopon.com/toyo-pxt1r,p-21256 450zł sztuka (w rozmiarze 215/45R17 nawet tańsza bo 415zl za sztuke)
Moje ulubione opony. Byłem na tych oponach na torze jak jeszcze miałem Hondę. Jak sie rozgrzała dawała nieziemsko dobre rezultaty. Miałem drugi wynik w mojej kategorii pojemnościowej. Mimo że nie zrobiłem na nich dużo km (może 5000) to stwierdzam żę zużywają sie raczej szybko bo po 3 wykańczających okrążeniach były szczuplejsze o milimetr. Opona nie należy do cichych ale emisja dźwięku to chyba rzecz drugorzędna przy wyborze gumy.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: elektrownik »

legato97 pisze:Ja mialem u siebie te danlopy i bylem zadowolony z przyczepnosci, jedyny minus to szybka scieralnosc.
Rocznie robię ok 20 000 z tego 1/3 to zima także mam nadzieję, że trzy sezony powinny wytrzymać. Jaszcze się zastanowię co wybrać.
Obrazek
bullitt.pl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2012, o 20:17
Model Lexusa: is200
Skąd:: Cork
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: bullitt.pl »

dommell pisze:a ja mam głupie pytanie pewnie :)

z przodu mam założone latem 225/45/17 z tyłu 235/45/17

przód mi trochę obciera i jako, że gumy mi się już zjechały to czeka mnie kupno nowych po zimie. Tył zostaje.

Czy jak kupię 215/45/17 a tył zostanie 235/45/17 to będzie dobrze??:)

Generalnie chodzi czy taka różnica między przodem a tyłem to wpływa na jazdę? :)
lexus155 pisze:Raczej rozmiar miedzy przednia a tylnia osia powinien byc taki sam zwłaszcza jak jest ESP. Jam mam z przodu 225 i mi nic nie ociera nawet jak jest mocno obciażony samochód wiec nie wiem dlaczego tobie ociera. Może gdzieś nadkole ci odstaje itp.

Witam,

Piszecie tyle o różnych rozmiarach opon na osiach a nikt nie pisze jaki jest tego efekt oprócz innego spalania.
Pytanie:
Czy jak z przodu zostawię 215/45/17 a na tył kupię 225/45/17 lub 235/45/17 ( jeśli wejdzie na seryjna felgę? :scratch: )to będzie to miało jakiś wpływ na ESP? Znajomy w BMW E36 miał z takimi oponami problem z ABSem.
Czy mając różne rozmiary w is200 ABS a docelowo ESP nie będzie fiksować? Jak wpływa to na prowadzenie bo wygląd na pewno poprawia? :hobby:

Pozdrawiam :)
Gdyby Bóg popierał przedni napęd to chodzilibyśmy na rekach...!! :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: dS »

ABS chyba nie porównuje prędkości obrotowej kół z różnych osi więc nie przeszkadza różny rozmiar, w IS200 z kontrolą trakcji chyba jest podobnie porównuje on prędkość kół na osi tylnej.
Poza tym opony powinno się dobierać tak aby ich rozmiar był jak najbardziej zbliżony do siebie, wiec jak na przód wsadzasz 215/45 to na tył powinno iść 225/40 a nie 225/45 . Jak profil zostaje ten sam a zwiększasz szerokość to opona ci się powiększa z racji tego że profil wyrażony jest jako % a nie jak szerokość wartość liczbowa.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
bullitt.pl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2012, o 20:17
Model Lexusa: is200
Skąd:: Cork
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: bullitt.pl »

znalezione na http://pl.wikipedia.org/wiki/ABS_(motoryzacja)
Typowy system ABS zbudowany jest z układów kontrolujących prędkość obrotową każdego z kół oraz zaworów (układów) zmniejszających ciśnienie oddzielnie w każdym obwodzie hamowania, a w rozbudowanych układach indywidualnie na każdym kole. Działanie zaworów jest sterowane przez system komputerowy na postawie obrotów kół.
...
ABS mierzy prędkość obrotową wszystkich kół i nie ingeruje w działanie układu hamulcowego dopóki nie dostanie sygnału, że hamulec został uruchomiony przez kierowcę. W fazie pracy hamulca ABS wykrywa poślizg dowolnego koła (lub kilku kół) i elektrozaworami moduluje ciśnienie w obwodzie tego koła. Wykrycie poślizgu odbywa się na 2 sposoby:
1. Koło gwałtownie przestało się kręcić – poślizg
2. Koło zaczyna kręcić się wolniej, niż pozostałe koła. Koło takie rozpoczyna poślizg i za chwilę zatrzyma się. ABS musi tu uwzględniać fakt, że różnica prędkości na zakręcie jest zjawiskiem normalnym. ABS nie ma informacji o położeniu kierownicy więc różnice w obrotach muszą być na tyle duże, aby ABS miał pewność, że wynikają one z poślizgu. W przeciwnym razie ABS nie działałby na zakręcie na koła jadące po jego wewnętrznej stronie.
...
W czasie jazdy bez hamowania system oblicza prędkość pojazdu i potrafi tę informację wykorzystać w chwili rozpoczęcia hamowania. ABS wykonuje ciągłą autodiagnozę. Jeśli np. w czasie jazdy ABS wykryje brak impulsów od któregoś z kół, uznaje to za awarię czujnika obrotów koła, zapala lampkę "Awaria ABS". Działanie ABS-u zostaje całkowicie wyłączone dla wszystkich kół. Hamulec będzie w takim przypadku działać jak zwykły hamulec bez ABS-u. Awaryjne wyłączenie ABS-u może także wystąpić na skutek wykrycia innych problemów
Nie znam się na tym - tylko wyczytałem. Dlatego zapytałem jak czuły jest system is200 i czy ABS będzie działał jak założę różne rozmiary opon.
Pozdrawiam.
Gdyby Bóg popierał przedni napęd to chodzilibyśmy na rekach...!! :)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: dommell »

ja od zawsze mam przód 225/45/17 i tył 235/45/17 i nic sie nie dzieje. Tak jak wcześniej pytałem co by było gdybym miał przód 215/45/17 to nie wiem, bo to już chyba większa różnica. W każdym razie nie zdecydowałem się na 215 i zostały 225 na przodzie. Tyle, że nowe :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: tomekb »

225/45 r17 daja rade i mysle ze sa lespze od 215/45 r17 moje zdanie takie ejst róznice nie sa duze a pozatym odpowiednikiem 205/55 r16 czyli seryjnych opopn w classicu sa 225/45 r17 wiec nie ma problemu
Awatar użytkownika
salomon211
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2012, o 14:17
Model Lexusa: is200
Skąd:: biskupiec
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: salomon211 »

osobiście jeżdżę na 225/45/17 bezproblemowo sie spisują , nie ma żadnego tarcia ;)) więc można śmiało zakładać
sikor
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 15:23
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: [IS 200] Rozmiar opon

Post autor: sikor »

Odświeżę temat.
Jako że kupiłem swojego Lexa na zimówkach to trzeba kupić oponki letnie.
Znalazłem sobie taką ofertę http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian- ... 17-91-v-xl
jakieś opinie??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości