Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 manual

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Bartpabicz »

Właśnie zrobiłem prosty test - wyciągnąłem kostkę z wnętrza kluczyka i odpaliłem samochód pustą skorupą. Elektronika była jakieś 8 metrów od samochodu, w domu. To chyba ostatecznie rozwiewa wątpliwości co do obecności immobilizera w mojej Altezzie. Jeżeli ktoś się uprze, kluczyk można dostać już docięty z australijskiej firmy http://www.accesslocks.co.nz za ok. 250zł razem z wysyłką (88 NZD lub nie przycięty za 60NZD), ale jeśli ma to być samo ostrze, bez elektroniki, to chyba lepiej przejść się do Pana Mietka za rogiem albo odwiedzić e-bay.

Pozostaje jedna kwestia, która właśnie wskoczyła mi do głowy:

czy polecacie jakiś konkretny alarm do tego samochodu? Bo w obecnej sytuacji najbardziej opłacać mi się będzie dorobić sam kluczyk, bez elektroniki, i zamontować alarm z immobilizerem jako centralkę centralnego zamka (jakieś zabezpieczenie auta jednak bym wolał mieć). Z góry dziękuję za odpowiedź!
Ostatnio zmieniony 9 mar 2012, o 12:33 przez Bartpabicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Marchol »

http://www.zeder.pl/
system zabezpieczający, podobno dobry, chwalą się że jeszcze nikt autem z zamontowanym zederm nie odjechał na własnych kółkach, robili test w TVN turbo i niby się sprawdził.
Obrazek
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Bartpabicz »

świetnie, zaraz to sprawdzę. Mam nadzieję, że nie jest to drogie rozwiązanie i, co najważniejsze, żeby mogło zostać zamontowane przez zwykłego speca od alarmów/elektryka, ponieważ samochód jest w Irlandii. Będę kupował sam alarm/immo, wysyłał go tutaj i zlecał montaż fachurze na miejscu.

W międzyczasie mam takie pytanie jeszcze - czy elektronika wewnątrz kluczyka Lexusa (zdalne otwieranie drzwi/bagażnika) byłaby kompatybilna z Altezzą? W kluczyku Altezzy są dwa przyciski - lock/unlock i bagażnik, w Lexusie ponoć są trzy, więc liczę się z tym, że potrzebowałbym całą skorupę z ostrzem do przycięcia, do którego przełożyłbym elektronikę z kluczyka od rozbitego Lexa. Jakieś przemyślenia?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: legato97 »

Temat przeniesiony z dzialu LPG :biggrin2: , mam swiece denso od reki, pisz jak jestes zainteresowany, pozdro.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: klexus »

Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Bartpabicz »

dzięki, dobrze wiedzieć że i Polsce można je tanio dostać. Pytanie nadal pozostaje jedno - czy przełożenie "bebechów" z innego kluczyka RAV4, Yarisa czy innych, umożliwi zakodowanie go pod Altezzę? Czy są kompatybilne?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: klexus »

Bartpabicz pisze:dzięki, dobrze wiedzieć że i Polsce można je tanio dostać. Pytanie nadal pozostaje jedno - czy przełożenie "bebechów" z innego kluczyka RAV4, Yarisa czy innych, umożliwi zakodowanie go pod Altezzę? Czy są kompatybilne?
Zobacz czy maja takie same transpordery, ( luknij na załacznik) bo samo kodowanie odbywa sie juz w aucie
Załączniki
katalog_kluczy_samochodowych_i_transponderow.pdf
(1.05 MiB) Pobrany 1636 razy
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Bartpabicz »

fantastyczny kawał informacji, serdeczne dzięki! Transpondery faktycznie są takie same. Zamawiam w takim razie skorupę do Lexa z trzema przyciskami, kupię kluczyk z tutejszego szrota, przełożę bebechy i zobaczymy czy się uda. W najgorszym wypadku będę w plecy 10 euro. Dam znać jak poszedł eksperyment, chociaż może to trochę potrwać. Pozdrawiam!
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: volcano44 »

1.Ostatnio połamałem swój kluczyk i nie dało się odpalić auta bez przyłożenia bebechów do stacyjki(czyli imo jest w oryginalnym kluczyku).
2.Będąc dwa tygodnie temu w kraju zaszedłem do pana od dorabiania kluczy, który powiedział mi że nie ma problemu z dorobieniem klucza ze sterowaniem centala, ale bez imobilaizera.To tylko w ASO.Koszt takiego kluczyka bez imo to około 350-450 PLN.
wort
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, o 09:51
Model Lexusa: is200
Skąd:: bielsko biała
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: wort »

Bartpabicz pisze:dzwoniłem właśnie do Toyota ASO w Katowicach. Oto ceny:


pasek alternatora 66zł
Zestaw rozrządu: pasek 250zl; 1. rolka prowadząca 309zł; 2. rolka prowadząca 193zł; napinacz 362zł. Zestaw: 1114
pompa wody 535zł (644zł z obudową - raczej niepotrzebną)
4 świece platynowe: 4x 103zł
filtr oleju 44zł


Powiem Wam, że ceny....porażają. Na e-bay'u jest oryginalny zestaw rozrządu, wraz z pompą, za 355 euro. Znalazłem również dostawcę w UK: japarts.co.uk - tam zestaw rozrządu (oryginalne paski i rolki, pompa chyba zamiennik) wychodzi jakieś 218 funtów, czyli ok. 260 euro. Filtr oleju 3 euro, o resztę nie pytałem, także chyba znalazłem swoje źródełko:) Napiszę jak/jeśli potwierdzę zamówienie.


Póki co pozostaje kwestia dorobienia kluczyka. Macie jakieś pomysły? Poza tym, czy znajduje się gdzieś lista jakie lampki (typ) gdzie są w Lexusie IS 200? Padło mi oświetlenie w schowku i musiałbym się jakoś do tego dobrać.
2 lata temu w ASO Toyota w Bielsku kupiłem kompletny rozrząd (bez pompy) za 600zł,czy to tak podrożało?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2012, o 11:22 przez wort, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości