LS 400 nie działą regulacja elektr. kierownicy

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: LS 400 nie działą regulacja elektr. kierownicy

Post autor: geniusz »

Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą.
Czy w serwisie na komputerze są w stanie sprawdzić czy są jakieś błędy, że ona się nie załącza?
qwaz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:42
Model Lexusa: LS 430 2004
Skąd:: Junoszyno
Kontakt:

Re: LS 400 nie działą regulacja elektr. kierownicy

Post autor: qwaz »

Trochę odświeżę. U mnie w ucf21 98r, regulacja kierownicy działa, ale nie ustawia się automatycznie po włożeniu kluczyka. Macie jakieś pomysły czym to może być spowodowane?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS 400 nie działą regulacja elektr. kierownicy

Post autor: maniek_ls400 »

Jeśli dobrze pamiętam to można z poziomu TiS wyłączyć auto Tilt/Telescopic. Wystarczy spotkać kogoś z kablem i lapciem - 15 minut i gotowe.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
thy
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 21:05
Model Lexusa: LS 400 gen 2.5
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: LS 400 nie działą regulacja elektr. kierownicy

Post autor: thy »

Dzień dobry,
Wczoraj popracowałem nad tilt'em kierownicy w moim aucie (ruch góra-dół), który to coraz ciężej/wolniej chodził juz od dłuższego czasu. Zdarzały mu się także okresowe przestoje w pracy. Pomocne jak zwykle forum chłopaków zza wielkiej wody, przykładowy wątek: http://www.clublexus.com/forums/ls-1st- ... djust.html
Warto zaznaczyć, iż 'awaria' mechanizmu tilt jest w większości opisanych przypadków łatwiejsza/tańsza w naprawie niż ta od ruchu teleskopowego (przód-tył). W moim przypadku sprawdził się scenariusz z dokładnym/obfitym nasmarowaniem gwintowanego pręta obracanego przez motor regulacyjny, a następnie wykonanie kilku testowych przejazdów pomiędzy granicznymi położeniami kiery... działa jak marzenie. :ok:
pozdrawiam,
thy
v8 maniac
Obrazek
grubyas
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2016, o 00:58
Model Lexusa: LS400 95r
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: LS 400 nie działą regulacja elektr. kierownicy

Post autor: grubyas »

Panowie,
również mam problem z regulacją. Z tym, że w moim przypadku silniki pracują, ale mają przerwany posuw (wciskając przycisk kierownica nie jedzie z pozycji max do min). Trzeba kilka razy klikać, żeby dojechać do samego końca. Przez to tak na prawdę kierownica po włożeniu kluczyka lub wyjęciu zatrzymuje się w nieokreślonej pozycji. Zdarza się, że tylko drgnie. Poniżej udostępniam link do filmu, na którym widać jak to chodzi ze zdjętą zębatką tilt. Na razie tylko to rozebrałem i z braku czasu nie zagłębiałem się dalej. Może to jest kwestia przesmarowania elementów przeniesienia napędu, bo może silnik ma zbyt duże przeciążenie i go wywala? Albo jakieś krańcówki? Macie jakieś pomysły? Dorzucam także zdjęcie od góry, gdzie spoiny pewnego mocowania nie wyglądają mi na fabryczne? Jak to u was wygląda?

Film: https://1drv.ms/v/s!AvFeu-UUWnldkk79-7e4a39zM3SC
Zdjęcie: https://1drv.ms/i/s!AvFeu-UUWnldkk89hW7yuZSm1zty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości