Pompa paliwa odglos

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

Pompa paliwa odglos

Postprzez kolunio » 1 kwi 2012, o 17:12

Witam
Panowie ostatnio przy wymianie olejow i odpaleniu autka weszlem sobie pod niego i uslysalem cos czego wczesniej z srodka oraz z zewnatrz nie slyszalem....
Pod zbiornikiem paliwa a dokladniej tak jakby przy tylnym kole od strony kierowcy uslyszalem tak jakby uciekajace powietrze...I teraz nie wiem czy obstawiac pompe paliwa i ona wydaje taki dziwiek czy tez cos innego ale co? Odglos jest tak jak pisalem tak jakby uciekalo pierze z peknietego przewodu... :) Prosze o wyjasnienie :)
Pozdr
kolunio
Lex user

Model Lexusa: is200

Re: Pompa paliwa odglos

Postprzez dS » 1 kwi 2012, o 17:29

też mnie to syczenie zastanawiało, z tego co sie dowiedział po telefonie do ASO to jest to poprostu odpowietrzenie baku aby opary się nie zbierały
dS
Lex Master

Model Lexusa: GS430

Postprzez carinus » 1 kwi 2012, o 17:38

Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez janasek » 1 kwi 2012, o 18:13

carinus napisał(a):Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.

A gdzie jest zamontowany ten pochłaniacz i jak wygląda? Każde auto go powinno mieć?
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Postprzez carinus » 1 kwi 2012, o 18:38

Powinno mieć kazde autko,inaczej zapach benzyny w upalny dzień roznosiłby się dookoła.Lexa nie rozbierałem ale toyoty miały taki pojemnik z tworzywa na ścianie grodziowej,wypełniony węglem aktywnym.Przy wejsciu płynu do głowicy był zawór termiczny który przed rozgrzaniem silnika pochłaniał opary benzyny z tego pojemnika.Nie wiem jak sterowane jest to w lexie ale zasada chyba jest identyczna.
carinus
Lex Master

Postprzez BeeMiX » 1 kwi 2012, o 21:39

janasek napisał(a):
carinus napisał(a):Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.

A gdzie jest zamontowany ten pochłaniacz i jak wygląda? Każde auto go powinno mieć?

Masz to w lewym górnym rogu komory silnika, taka czarna plastikowa beczułka z podlaczonymi gumowymi rurkami.
BeeMiX
Lex Maniak

Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd

Postprzez janasek » 1 kwi 2012, o 21:52

BeeMiX napisał(a):
janasek napisał(a):

Masz to w lewym górnym rogu komory silnika, taka czarna plastikowa beczułka z podlaczonymi gumowymi rurkami.

Aaa, miałem problem z tym w zeszłym roku, zapaliła się kontrolka silnika, błąd wskazywał na problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa/ciśnieniem paliwa. Zdemontowałem to, troche potrząsłem, wyleciało troche czarnego proszku ze środka. Zamontowałem znowu, wykasowałem błąd i jak ręką odjął. Wcześniej kontrolka ciągle się zapalała/gasła i tak w kółko.
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Postprzez kolunio » 2 kwi 2012, o 11:57

Czyli w koncu jest to normalne ze tak syczy czy tez nie? Bo temat troche zszedl w inna strone...
kolunio
Lex user

Model Lexusa: is200

Postprzez Rici » 2 kwi 2012, o 12:27

janasek napisał(a):
janasek napisał(a):

Aaa, miałem problem z tym w zeszłym roku, zapaliła się kontrolka silnika, błąd wskazywał na problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa/ciśnieniem paliwa. Zdemontowałem to, troche potrząsłem, wyleciało troche czarnego proszku ze środka. Zamontowałem znowu, wykasowałem błąd i jak ręką odjął. Wcześniej kontrolka ciągle się zapalała/gasła i tak w kółko.

Janasek trzymaj się tematów bo robisz bałagan w tematach !
Rici
Administrator

Model Lexusa: 3GS

Postprzez carinus » 2 kwi 2012, o 20:31

Janasek trzyma się po częsci tematu gduż problem z syczeniem może mieć związek właśnie z pochłaniaczem par.Pompa nie syczy,co najwyżej buczy lub lekko pogwizduje.Można sie pokusić o wyłączenie na chwilę pompy przy pracującym silniku i sprawdzenie czy dziwny dzwięk też ustanie.
carinus
Lex Master

Następna strona

Powrót do Pozostałe