czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: piotrulec »

Ja je kupiłem i dzis montowałem , miały być zaprogramowane , pudełka były opisane dwa lewe i dwa prawe czujniki.
Jednak po przejechaniu kilku km na desce wyświetla się kontrolka opony z wykszyknikiem .
Jutro będę dzwonił to wyjaśniał , może to kwestia programowania lub ciśnienia bo pompowaliśmy po 2,5bara
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: Kozio_1986 »

piotrulec pisze:Ja je kupiłem i dziś montowałem , miały być zaprogramowane , pudełka były opisane dwa lewe i dwa prawe czujniki.
Jednak po przejechaniu kilku km na desce wyświetla się kontrolka opony z wykszyknikiem .
Jutro będę dzwonił to wyjaśniał , może to kwestia programowania lub ciśnienia bo pompowaliśmy po 2,5bara
Popatrzyłem trochę na necie i chyba obowiązkowa jest rejestracja nowych czujników przez Toyota TechStream.
Na szczęście, wygląda na to, że można to zrobić samameu, przykłąd

Podejrzewam, że to całe zaprogramowanie, opisane na stronie, to tak na prawdę przygotowanie sensora do działania w odpowiednim aucie, z odpowiednim ciśnieniem, a rejestracja już swoją drogą.

Jakbyś dowiedział się coś więcej po dzisiejszym telefonie to będę wdzięczny za info w tym wątku (pewnie nie tylko ja ;)
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: LinkPL »

Sprawdź sobie numery czujników jakie masz zaprogramowane w aucie, bo ten witaminizowany TechSteam z reguły nie chce działać przy rejestracji nowych numerów czujników. Podeślij do gościa i niech ustawi Ci dokładnie takie same identyfikatory ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: piotrulec »

czujniki działają, w menu sterowanym z kierownicy jest adaptacja czujników, po przeprowadzeniu adaptacji kontrolka zgasła :dirol:
tak że mogę polecić ten produkt
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: Kozio_1986 »

piotrulec pisze:czujniki działają, w menu sterowanym z kierownicy jest adaptacja czujników, po przeprowadzeniu adaptacji kontrolka zgasła :dirol:
tak że mogę polecić ten produkt
Nie musiałeś ich rejestrować przez TechStream na miejscu? Może podawałeś numery swoich aktualnych czujników, jak to opisał kolega powyżej?
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: piotrulec »

Niczego nie rejestrowałem , a koła i czujniki z którymi auto było kupione nie były rozmontowywanie.
Jedyna czynność jaka przeprowadziłem to adaptacja czujników z poziomu menu auta.
Jak tylko to zrobiłem , kontrolka zaczęła migać , a następnie zgasła .
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: LinkPL »

Jeśli nie wpisywałeś id czujników to pewnie problem powróci już niebawem ... ;)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: piotrulec »

nie rozumiem dlaczego miałby powrócić?
Generalnie straszne naciąganie kasy z tymi czujnikami , w BMW czy Hondzie pomiar ciśnienia odbywa się za pomocą czujnika ABSu , wystarczy wprowadzić nowe koła po ich zmianie i za nic się nie płaci.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: LinkPL »

Elektroniczne czujniki mają tą przewagę, że ciśnienie jest sprawdzane co kilka minut, natomiast czujnik ABS nie wykrywają ubytku tak szybko, ponieważ tam do zadziałania musi Ci się zmienić obwód koła, czyli ubytek powietrza musi być znaczny.
Minusem oczywiście jest montaż i obsługa ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
corner
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 14 cze 2013, o 22:56
Model Lexusa: gs430
Skąd:: Szczytno
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: corner »

Mam problem z kontrolka tpms. Nie wiem czy to normalne ale pojawiła się po przejechaniu Ok 200 km od zmiany felg z zimowych na letnie w gs mk3. Ciśnienie jest w normie.
Po wymianie nie wybrałem przyciskiem po stronie pasażera drugiego kompletu kół i to był pewnie mój błąd.
Czy teraz wystarczy ze wcisnę ten przycisk a kontrolka zgaśnie po przejechaniu kilku km czy potrzebna jest jakaś inna procedura?
Zakladam oczywiście ze poprzedni właściciel auta zaprogramował 2 komplety czujników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości