Jakie auto zamiast lexusa?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: Narf »

kilka lat temu moj kolega kupil supre mk4 za 15k przelozyl ja za 5k deska pasuje od s13 :) 3.0 bez turbiny duzo pali a nie jedzie, ale za to wyglada, wszyscy sie ogladaja jak przejezdza... supra to dosc rzadki widok, S14 bez dobrego doladowania tez nie jedzie... ja osobiscie kupilbym chyba jakas starsza impreze, boxer robi robote, ewentualnie jakies audi
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: janasek »

Narf pisze:kilka lat temu moj kolega kupil supre mk4 za 15k przelozyl ja za 5k deska pasuje od s13 :) 3.0 bez turbiny duzo pali a nie jedzie, ale za to wyglada, wszyscy sie ogladaja jak przejezdza... supra to dosc rzadki widok, S14 bez dobrego doladowania tez nie jedzie... ja osobiscie kupilbym chyba jakas starsza impreze, boxer robi robote, ewentualnie jakies audi
"Pasuje" to względne słowo. :) Jak dla mnie włożenie deski z S13 to jest porażka, nawet to jakoś nie wygląda.... Albo zrobić kompletnie i porządnie albo w ogóle.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: prosperopro »

Narf pisze:.. ja osobiscie kupilbym chyba jakas starsza impreze, boxer robi robote, ...
prawda ;) wsadzasz tam blowoffy i inne bajery i fajnie smiga fajnie slychac i fajna buda ;) ewentualnie lacer evo ale to nie ta kasa za dobra sztuke ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: ledziu »

Narf pisze:, S14 bez dobrego doladowania tez nie jedzie... ja osobiscie kupilbym chyba jakas starsza impreze, boxer robi robote, ewentualnie jakies audi
Porównujesz dwa różne napędy jeżeli kolega chciałby 4x4 to ok ale jeżeli chciałby RWD do latania bokami to raczej impreza odpada.
Wspominasz o "dobrym doładowaniu" w s14 ori turbo wystarcza do 300-320KM. co przy masie 1260kg daje zaje efekt.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: Ralfx »

Twoje propozycje:
1. ecplipse nie znam wiec sie nie wypowiem ale dla mnie nijaki samochód
2. 3000gt VR4 za 30tyś nie kupisz nawet w dobrym stanie - odpuść
3. celica gt4 fajne auto ale dosyć wiekowe i ciężko bedzie o zadbany egzemplarz, mimo wszystko jestem za
4. 200sx s14 w podanej kwocie to chyba najrozsądniejszy wybór, seria nie urywa dupy ale wsadzisz wieksze turbo IC i program i zawsze pare kucy wskoczy
5. supra mk4 - nie stać Cię na twinturbo więc jak już masz brać 220KM to lepiej poszukaj SC300/400 po lifcie (jak dobrze trafisz zmieścisz się w 30k)
6. IS300 czemu nie, ale ja bym chyba wolał swojego swapować bo wiesz co masz, ale fakt osiągi adekwatne do spalania

Inne propozycje:
7. RX8 fajne auto ma dusze jak mało które ale zje Cie kosztami jeśli w ogóle uda Ci się uzbierać kwote wyjściową (raczej bliżej 40k), osiągi nie adekwatne do spalania
8. Impreza WRX/ Lancer - za 30k to chyba cena "złomu", wiadomo do czego każdy kupuje te auta więc większość już bedzie rozrypana, nie wiem skąd kolega wcześniej wziął spalanie 14l ale życzę powodzenia
9. Infiniti G35 nie stać Cię
10. saab 9-3 aero, ok szybki ale kurde FWD ....

Mój wybór:

MX-5 - tu się zaczyna zabawa, za 30k można kupić auto z 2002 lub 2003 roku (koło 22-24tyś zł) w fajnym stanie i zostaje Ci fundusz na pierwszy serwis, hardtopa na zimę oraz jakiś ładny felunek.
Dodatkowe plusy, spalanie 7-8 litrów w mieście jak się nie wściekasz. Laski lecą na to auto jak muchy do gówna :D

Jak by Ci się udało odłożyć parę grosza więcej to Honda S2000 będzie jeszcze lepszym wyborem, ładniejsza, szybsza i ładniej brzmi :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: ledziu »

Ralfx pisze:Laski lecą na to auto jak muchy do gówna
I to mnie przekanoło Mx5 zawsze i wszędzie :laugh1:
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: Travis »

S2000 to raczej marzenie bo do kwoty 30k ciężko znaleść autko w dobrym stanie. :-( tak na prawdę to ciężko jest znaleźć coś godnego uwagi w tym przedziale cenowym. po naszym ostatnim czacie na fb coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad swapem. tylko żeby taka zabawa nie przekroczyła 10k zł.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: ledziu »

Jezeli chcesz jeździć a nie myśleć o jeżdżeniu to odpuść swapowanie. Trzymaj się aut które w ori wystarczy lekko poddłubać.
Chyba że chcesz miec dwa auta do sawpowania i do jazdy, po zeswapowaniu sprzedajesz te od jazdy i zostaje swap.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: prosperopro »

Ralfx pisze: 8. Impreza WRX/ Lancer - za 30k to chyba cena "złomu", wiadomo do czego każdy kupuje te auta więc większość już bedzie rozrypana, nie wiem skąd kolega wcześniej wziął spalanie 14l ale życzę powodzenia
Pozatym ze mialem Gd wrx / forestera i ojciec GH STI no to faktycznie nie wiem skad wzialem takie spalanie :doh: :lolek:
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: maxkow »

Supra jest nie do osiągnięcia za 30tys .
Mitsu eclipse w miarę przyzwoite , ale szalu nie robi.
200SX problem z znalezieniem ładnej sztuki , i posiada również wiele wad.
3000gt Vr4 miałem takiego potworka , mechanicy jak widzieli ten samochód to zamykali drzwi :) nikt tego nie chce naprawiać , brak części zamiennych nawet w ASO o ceny tez nie pytaj , a używane tez kosztują nie mało , problemy z pneumatycznym zawieszeniem , dosyć awaryjna manualna skrzynia biegow .
Ogólnie większość z tych aut ma lata świetności juz za soba sa to juz klasyki , które niejedno widziały . Tak naprawdę nadają sie one jako auta weekendowe. Do codziennej jazdy faktycznie z tych wszystkich co podałeś to nadaje sie 200sx i eclipse .
Jeżeli nie boisz sie swapów i tuningu masz na to czas i pieniazki , to tak jak pisza koledzy model SC mozna swapowac lub tuningowac , pomyślałbym jeszcze nad toyota MR2 2 gen i swap na silnik turbo wtedy robi sie hardkorowe auto .
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości