Jakie auto zamiast lexusa?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: Travis »

Siema. Wygląda na to że odpicuje mojego IS200 i go sprzedam. Teraz pytanie co byście polecili co będzie miało adekwatne spalanie do osiągów i będzie kosztowało nie więcej niż 30k. W głowie mam kilka pomysłów a są to: mitsubishi eclipse gsx, mitsubishi 3000gt vr4, nissan 200sx s14a, toyota celica gt4 lub supra mk4 o ile się uda znaleźć taką do takiej kwoty. Biorę pod uwagę też IS300 ;) Kto miał styczność z tymi zabawkami? Jakie są wasze wrażenia czy też zdania. Wady zalety :biggrin2:
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: michalm320 »

Gdyby nie to że za 30tyś ciężko będzie zakupić Suprę która dla mnie jest mistrzostwem świata to z tych aut które wymieniłeś to ja bym celował w 200SX'a z tego względu że to prosta konstrukcja, mnóstwo gratów do modów, duży potencjał i nieziemski wygląd. Poza tym mam kumpla który mi co nie co opowiadał o tych autach. Później GT4 bo też ma potencjał i rajdową historię, wygląd też jest ok choć znam takich którym się nie podoba to auto. Jeśli chodzi o IS300 to tylko manual a ten jest ciężki do zdobycia i drogi.
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: ledziu »

Zapomniałes okreslić do czego bedziesz uzywać auta, trudno jest coś doradzić nie wiedząc tego, tym bardziej że typujesz skrajnie różne samochody.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: Travis »

ledziu pisze:Zapomniałes okreslić do czego bedziesz uzywać auta, trudno jest coś doradzić nie wiedząc tego, tym bardziej że typujesz skrajnie różne samochody.
auto na co dzień tak jak lex do tej pory. Najważniejsze żeby auto miało chociaż dwa miejsca do siedzenia :D i od 200km w górę ;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: dS »

jak auto ma być na co dzień to ja bym najpierw rozglądał się za IS300
później S14 jesli wolał byś manual
resztę bym odpuścił
na Suprę MK4 raczej za mały budżet, Eclipse to IMO nic specjalnego, 3000GT zje cię kosztami eksploatacji, a Celica to już można powiedzieć wiekowa konstrukcja bo niedługo stuknie jej 20lat
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: ledziu »

dS pisze:Celica to już można powiedzieć wiekowa konstrukcja bo niedługo stuknie jej 20lat
Tak naprawdę każda z wymienionych konstrukcji bez ISa ma już 18 urodziny za sobą.

Mając 30 tyś wybrałbym s14 ponieważ można go stosunkowo tanio serwisować, napęd RWD daje sporo zabawy, za 5k można mieć 300km albo jescze troche dolozyc i dolecieć do 400km :biggrin2:
Jedyny problem który może popsuć szyki to jazda w zimę i tu napewno będzie lepsza celina ktora też jest łatwa do poddłubania ale droższa w zakupie.
Na mitsu eclips i 3000gt się nie znam ale jak mój kolega miał 3000gt to koszty serwisu były masakrą.
Supra za 30k nie wykonalne chyba że angol po udanej przekładce :doh:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: dS »

no i na + dla S14 jest fakt że ciągnąc je z poza PL akcyza będzie tylko 3%
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: Travis »

generalnie wszystkie te samochody są już starawe i z lat 90'tych podejrzewam że nawet IS300 będzie można jedynie dostać za takie pieniądze z początku produkcji. Nie ukrywam też że pierwsze co mi przeszło przez głowę to auto z napędem na 4 kapcie bo tak jak pisze ledziu jazda w zimie z RWD jest tragedią przykład is200 :P głównie mi zależy żeby osiągi były adekwatne do spalania. IS200 pali dużo a nie jedzie dlatego wole coś co będzie paliło 15l/100 a będzie miało odpowiednią moc. No i zauważcie że prawie wszystkie wymienione autka oprócz IS300 i Supry wyposażone są już w turbiny i tutaj już można się zacząć bawić pod maską :) Rozmiar auta nie ma znaczenia. Przed IS'em chorowałem na mr2 ale stwierdziłem że potrzebuje większe auto, jak się okazało było to błędem bo lexusem jeżdżę sam bez pasażerów a też i przewozić dużych rzeczy nie muszę... jedynie co to raz na jakiś czas torbę z ubraniami :P
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: ledziu »

Jak doceniasz turbo :biggrin2: no to pozostaje Ci s14 bo za 30k to juz bedziesz o pierwszych modach :dance3:
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie auto zamiast lexusa?

Post autor: janasek »

Travis pisze:Siema. Wygląda na to że odpicuje mojego IS200 i go sprzedam. Teraz pytanie co byście polecili co będzie miało adekwatne spalanie do osiągów i będzie kosztowało nie więcej niż 30k. W głowie mam kilka pomysłów a są to: mitsubishi eclipse gsx, mitsubishi 3000gt vr4, nissan 200sx s14a, toyota celica gt4 lub supra mk4 o ile się uda znaleźć taką do takiej kwoty. Biorę pod uwagę też IS300 ;) Kto miał styczność z tymi zabawkami? Jakie są wasze wrażenia czy też zdania. Wady zalety :biggrin2:
Tak jak ledziu pisze, Supra mk4 to tylko Angol, z częsciami do przekładki jest kłopot i prawdziwych speców od przekładek mk4 jest kliku w PL.

3000GT VR4 miał maxkow, on Ci powie ile serwis kosztuje, ale tak jak ktoś wcześniej napisał jest masakra, kupa części tylko z ASO. Chyba Forest na to auto choruje więc też pewnie na ten temat może Ci co nieco powiedzieć. :)
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, o 19:03 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości