[LS 400] układ chłodzenia

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [LS 400] układ chłodzenia

Post autor: klexus »

no tak ale jak jest walnięta uszczelka to idą bąble do zbiornika wyrównawczego, wszystko zależy w którym miejscu poszła uszczelka a kolega pisze ze w zbiorniczku nie ma bąbli no to jak to w końcu jest?? jeszcze jedno czemu CO2??
a może nagrzewnica poszła??
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS 400] układ chłodzenia

Post autor: prosperopro »

Dwutelenk wegla jest w spalinach czyli jesli wlejesz czynnik to sie utleni i osadzi np na korku przezco bedzie widac czy do obiegu pchaja sie spaliny. Jak ja mialem problem w Pajero to zadnych bombli tez nie bylo, jedynie co mozna bylo zaobsewowac to uciekajacy plyn, dmuchalo w kabinie goracym jak jechalem a zimnym jak stalem na postoju i od termostatu do chlodnicy waz stawal sie twardy, napompowany i momentalnie goracy. A zrobione bylo: czyszczenie chlodnicy wymiana pompy - mimo iz wydawala sie dobra wymiana termostatu wymiana korka w chlodnicy szukanie dziury, wymiana nagrzewnicy. A najlepsze ze samochod byl caly czas serwisowany u jednego klienta i dawal glowe ze dobrze skrecil glowice i ze to nie jest usterka (od poczatku zakladalem ze to uszczelka) noo alle... ;) wkoncu wyszlo tak ze zaplacilem za czesci a on za robocizne. ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS 400] układ chłodzenia

Post autor: laredo »

Wczoraj po tym manewrze z odpowietrzaniem i uzupełnieniem wody udało mi się zrobić nocą ok 100 km w zasadzie bezproblemowo. Było ok do chwili kiedy ok 3 rano zatrzymała mnie policja. Wyłączyłem silnik, a policjant poszedł do radiowozu sprawdzać papiery. Patrzę przez okno a tu płynie mała wstążka wody. Zagotowało i wywaliło przez przelewowy. W sumie nie wiele bo może ze szklankę tego było. Tylko że nocą temperatury były dużo dużo niższe ...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [LS 400] układ chłodzenia

Post autor: janasek »

A może jest to po prostu zapchana chłodnica i czyszczenie nic nie pomoże? Czyli może wymiana na nową?
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS 400] układ chłodzenia

Post autor: laredo »

Ehhh nic się w zasadzie nie zmieniło. Schodzę rano do auta i w zbiorniczku mam ok 3 - 4 cm wody na dnie. Silnik zimny. Odpalam i widzę jak powoli zasysa płyn ze zbiorniczka więc dolewam wody tak aby miał co ssać. To jedyny moment kiedy widać że lecą bąble powietrza z dolnego wężyka w zbiorniczku wyrównawczym. Powiedzmy że jest zalany do dolnej kreski lub ciut powyżej. Teraz śmiało mogę jechać, nawet jak woda zrobi się gorąca to tylko woda nieznacznie się podniesie w zbiorniczku i nic więcej. Ostatnio tak jeździłem i był luz. Problem pojawia się w chwili kiedy pracuje mi elektryk a ja wyłączę zapłon całkowicie tak że elektryk przestanie pracować. Wtedy na bank wywali wodę przelewowym ze zbiorniczka. Jeśli elektryk ochłodzi wodę i wyłączy się - można śmiało wyłączyć zapłon. Dziwne toto. Nie zauważyłem aby w innych momentach szły bąble.
Teraz tak - jak sądzicie. Jeśli to uszczelka pod głowicą to która ? Czy pomiar ciśnienia w cylindrach da coś ? Nie wiem jak by tu dojść do tego która uszczelka siadła ( jeśli to uszczelka) a robi się nie ciekawie bo koszty wymiany całego układu chłodzenia idą już w ponad 1 tys zł :)

*****************************************************************************************************************************************
auto w rozbiórce ;/ węże po przeglądzie wyglądają całkiem ok. Wielkim szokiem było dla mnie zdjęcie chłodnicy. Pomiędzy chłodnicami jeden wielki syf, jakaś ziemia zeschłe liście i jeden wielki maras. Przy okazji zdemontowałem cieknącą pompę wspomagania, zregeneruje się ją.
Może powodem był właśnie syf na chłodnicy ?!
RadzioPL
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 3 sty 2011, o 00:30
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: [LS 400] układ chłodzenia

Post autor: RadzioPL »

Wiem, że odgrzewam, ale czy czyszczenie rozwiązało problem? Info przyda się potomnym...
Nie zaglądałem tu jakiś czas, ale chciałem wtrącić jedno. Miałem to samo - objawy identyczne. Też wszyscy mówili, że uszczelka. Problemem było sprzęgło wiskotyczne, niby działało ale nie do końca. Jak się rozgrzało pod maską, to nie kręciło wiatrakiem dostatecznie szybko i moment zagotowania dopadał błyskawicznie. Dodam, że jak wskazówka od temp wędrowała za wysoko to już właściwie wody było na tyle mało w układzie, ze do zagotowania pozostawało tylko parę chwil.
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS 400] układ chłodzenia

Post autor: laredo »

Dawno nie czytałem forum - ale z chęcią odpowiem. Otóż na moje szczęście okazało się że blok czy uszczelka są całe. Wymieniłem cieknącą chłodnicę, pozbyłem się chłodnicy od klimy która i tak była w kijowym stanie. Wszystko na początek zalałem wodą odpowietrzyłem i było ok. Teraz woda wymieniona jest na płyn ShelOzone Concentrate czy jakoś tak i nadal wszystko jest ok.Poziom jest stały w aucie mam ciepło więc... luz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości