IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Strusiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2011, o 14:58
Model Lexusa: IS250
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: Strusiek »

Witam Forumowiczów.

W moim Leszku IS250 F-Sport (2010) występuje nawracający problem.

Mianowicie.

Kupiłem go jako demo od dealera, z symbolicznym przebiegiem i:
- po 5tyś km przebiegu rozleciało się łożysko w prawym przednim kole(!!!) - ale to akurat nie jest problemem
- od dłuższego czasu mam następujący objaw: przy hamowaniu i jednocześnie skręcaniu (niewielkie prędkości, tuż przed zatrzymaniem) z przedniego zawieszenia odchodzą metaliczne stuki. Auto jest oczywiście na gwarancji, więc jak głupi jeżdżę do serwisu w celu usunięcia usterki. Serwis (Lexus-Katowice) przy 15k wymienił mi komplet tarcz i klocków z przodu - na chwilę pomogło, potem przy 30k doszli do wniosku, że robi się jakiś rant na tarczy hamulcowej, który muszą zeszlifować, przy 40k zmienili mi znowu klocki, a teraz (przebieg 50k) również - z zaznaczeniem, że są innego producenta. Dodam, że autko jeździ w 99% po autostradach więc wykluczam możliwość zaliczenia dziur itp.
Może któryś z was miał podobny problem, z którym się uporał, bo średnio mi się uśmiecha latanie co 10k do serwisu, pomimo miłej obsługi i możliwości potestowania wszystkiego, co stoi im na parkingu. Na tą chwilę czuję się jak beta-tester układów hamulcowych a przecież nie o to chodzi. Kupiłem Toyotę w klasie premium a czuję się jakbym jeździł starym poldonem - z całym szacunkiem do kultowej ikony polskiej motoryzacji.

Z góry dzięki za pomoc

Pzdr.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: klexus »

zaciski tak walą, a dokładnie prowadnica, tylko czemu przy tak niskim przebiegu, ma to samo w GS
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Ja co prawda mam IS200 ale też miałem dokładnie te same objawy. Rozebrałem zaciski i wszystko nasmarowałem, zrobiłem pływania i było ok. Ale od jakiś 2 tygodni znowu się pojawia ten problem. Od momentu czyszczenia zrobiłem ok 15tyś km. Rozbieraj, czyść i będzie ok
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: dS »

nie wiem czy w IS250 też ale w IS200 dolne prowadnice posiadają malutkie gumki i jak się rozciągną to potrafią wyjść z rowka w którym powinny siedzieć przez co prowadnica stuka, także napisze to samo co koledzy rozkręć zaciski , posprawdzaj prowadnice i nasmaruj wszystko
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
LPGK

Re: IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: LPGK »

Ciekawa sprawa, by Lexus nie potrafił się uporać z tą dolegliwością raz na zawsze, przecież inni producenci takich problemów nie mają.
Mimo to potwierdzam, sprawdzenie zacisków, bo to na 90% ta bolączka.
Strusiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2011, o 14:58
Model Lexusa: IS250
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: Strusiek »

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie zastanawiam się, dlaczego jeszcze do tego nie doszli. W końcu wymieniając mi co kawałek klocki i tarcze tracą tylko czas i pieniądze. Przy kolejnej wizycie zasugeruję im wasze uwagi. Auto na gwarancji więc sam przy nim grzebać nie zamierzam.

Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS250 F-Sport stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: janasek »

klexus pisze:zaciski tak walą, a dokładnie prowadnica, tylko czemu przy tak niskim przebiegu, ma to samo w GS
Czyli auto na gwarancji, więc niech wymienią zaciski. I tyle. Może bedziesz miał z nowym zestawwem więcej szczęścia.
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości