Kluczyk i jego dorobienie..

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: dygus »

Kupiłem auto z jednym kluczykiem i troche się wystraszyłem gdy w serisie powiedzieli mi co grozi za zgubienie tego jedynego kluczyka... Mega koszty ok 15000zl?! Możliwe? Skorzystałbym z checią z usług serwisu ale to też jest zabawa rzędu 2500zł więc albo poradzicie mi czy jest jakaś inna droga pozaserwisowa czy zostaję mi tylko dodatkowo ubezpieczyć kluczyk od zaginięcia... to też jest jakieś wyjście z tej sytuacji...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: maniek_ls400 »

Kup używany klucz allegro/ebay w ASO zamów grot (lub też kup na ebay tzw. uncut). Grot daj do skopiowania z oryginalnego a z elektroniką w kluczu podjedź do któregoś z forumowiczów z kablem i softem do Techstream i się zaprogramuje :) Co do kosztów zaginięcia jedynego kluczyka może to być prawda- wymiana komputera od immobilizera + wszystkie miejsca zamykane na kluczyk.. Oczywiście ceny ASO...
Podaj dokładnie typ, rocznik lexa oraz symbol z kluczyka - może będę mógł załatwić używkę i pomóc zaprogramować - pisz na PW.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: bedok »

2,5 k zł za kluczyk to bezwstydne zdzierstwo..

Toyota chce 1,2 k za klucz z pilotem do Avensisa, z kolei do BMW 5 kupiłem kluczyk w ASO specjalnie dla mnie wyprodukowany w Monachium za jedyne 460 zł..

PS poza tym kluczyk BMW 99r. moim zdaniem wygląda zdecydowanie lepiej niż Toyoty/ Lexusa kilka lat później.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: maniek_ls400 »

To prawda :( Kluczyki do L są wrednie drogie.. SMART un-cut do LSa (2002!) kosztuje 1,2k + nacinanie 200PLN.. Jest w naszych autach parę gadżetów za niewspółmierną kasę :( Np panel - drewniana listwa nad schowkiem pasażera o szerokości 5cm i długości 50cm - 900EU :-)
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: sandr »

Faktycznie, z kluczykami nie ma żartów. Miesiąc temu przez stary, wyrobiony kluczyk nieźle najadłem się strachu. Dubrownik, na zewnątrz 40 stopni C (w samochodzie po kilku godzinach na parkingu z 70?) chcemy wracać, a tu nic z tego. Kluczyk do stacyjki, wysuwa się kierownica i... blokada, nie można uruchomić silnika. Po kilkunastu próbach odpuścił, stacyjkę doraźnie potraktowałem silikonowym smarem w aerozolu i tak z duszą na ramieniu (stacyjka wyraźnie haczyła) dotrwałem do końca urlopu. Po powrocie zmieniłem kluczyk na zapasowy (zupełnie inna bajka, brak jakichkolwiek zacięć) i dla bezpieczeństwa od razu skopiowałem ("Tesco" Świdnica -> 120 zł z nacięciem grota). Sprawdźcie u siebie, czy na różnych kluczach występuje różnica w kulturze pracy stacyjki - na prawdę warto.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: tomekb »

Kluczyk jest drogii bo lexus wie ze ma najlepsze zamki przeciw zlodzieja zaden spec od legalnych wlamow do auta nie jest w stanie otworzyc zaczasnietego auta wiec cieszcie sie.
jeslu chodzi o dorobienie to posluchaj manka ja tak zrobilem jak kupilem auto i kluczyk mialem za ok 360pln juz nie pamietam tylko ze mi sie udalo kupic nowa surowke z transporderem
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: dygus »

Nie znam sie na złodziejstwie ale jeżeli to prawda co pisze Kolega to super niespodzianka:) Jedno zmartwienie mniej... Postaram się znaleźć używkę i go zaprogramować ale to nie jest jedyny moj problem bo nie posiadam do niego oryginalnego grota. Chyba wiem jak to zrobić wystarczy umowa kupna i dowód rejestracyjny i na podstawie vinu mi to zrobią.. Nie mylę się?:)
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: sandr »

Nie bardzo rozumiem do czego potrzebny ci będzie oryginał? Grot skopiujesz z tego co masz, a elektronikę (np. kupioną używkę) po zaprogramowaniu przełożysz do obudowy skopiowanego. Swoją kopię w 10 min. dorobiłem bez żadnych dokumentów w typowym (no, nieco sprytniejszym) marketowym punkcie dorabiania kluczy.
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: dygus »

Ale niby według czego mieliby dorobić grot? Jak nie mam żadnego??? Chyba że na podstawie jakiegos zdemontowanego zamka chociażby schowek...
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: sandr »

dygus pisze:Kupiłem auto z jednym kluczykiem...
Wydawało mi się, że jakiś jednak posiadasz?...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości