opony zimowe czy całe felgi?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: tomekb »

ja na zimę proponuje 205/55 r16 jeśli już trzeba 17" to najlepiej 205/50 r17, oraz 215/45 r17 czy dużo tańsze 225/45/17 pasują. Przy 225 przy skręcie maksymalnym w lewo ociera o nadkole.
Docelowo proponuje zakup całych kół na zimę. Wyginanie gumy co sezon na maszynie jest bezsensowne a przez 2-3 lata zmiany opon na tej samej feldze 17" koła 16" się zwrócą, bo można zmienić koła pod garażem albo w każdym zaprzyjaźnionym warsztacie niekoniecznie wulkanizacji.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dS »

kajwoj pisze:No i masz racje pewnie, wymiar wizualny szerokich opon z tylu faktycznie nie rekompensuje tego co wymieniles. A moge wiedziec jeszcze na jakich zimowkach jezdzisz i jak sie sprawuja?
Ja na zimę mam seryjne 17" ze standardową oponą 215/45.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
kajwoj
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2012, o 17:31
Model Lexusa: Lexus is200 lift
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: kajwoj »

Pytalem akurat o konkretny model opony, ze jezdzisz na standardowych to sie domyslilem z poprzednich wypowiedzi :)
Dura lexus, sed lexus ;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dS »

Smigam na Nokianach WR G2. Zrobiłem na nich 2 zimy więc nie są jakieś złe ale rewelacji też nie ma.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: LinkPL »

Na zimę to tylko drugi komplet felg najlepiej stalowych ... rozmiar opony im węższy (bez przesady) i wyższy profil tym lepiej ... W zimę akurat większą przyczepność uzyska się z większego nacisku na cm2, czyli im większa masa i mniejsza powierzchnia tym lepiej. Weźcie pod uwagę to, że u nas zimy nie są jakieś strasznie śnieżne ostatnio, więc moim zdaniem nie ma co przesadzać.

Opony najlepiej oceniajcie po ilości lameli na bieżniku, im więcej i im głębsze tym lepiej. Lepsza nowa chinka niż 5 letnia markowa opona ... i z tego założenia wychodźcie przy zakupie. Zwracajcie uwagę na twardość gumy, im mniejsza twardość tym gorzej na śniegu. Ale im opona jest twardsza tym dłużej wytrzyma. Chinki mają tendencje do twardnienia, ale dzięki temu są nie do zdarcia, choć z biegiem czasu gorzej się na nich jeździ. Uwagi dotyczą jazdy po śniegu, a takiej będzie może 10 dni, więc dlatego uważam, że nie warto przesadzać. Główne drogi są z reguły czarne, więc nawet jak ktoś dużo jeździ to może na drodze uświadczyć mniej śniegu w zimę niż ktoś kto śmiga przez wioskę, do pracy. Polskie zimówki też są teges, dość miękkie i bieżnik również ok. Im większy klocek z tyłu, tym lepiej. Im głębszy i bardziej poszatkowany tym lepiej ...

Od razu zaznaczę również, że lepiej kupić również tanią chinkę niż bieżnikowaną kartoflankę ...
Ja akurat mam Dunlop sp winter 3d w rozmiarze 215/55R16, takie kupiłem kiedyś razem z felgami, dlatego dojeżdżam, normalnie kupiłbym 205/55R16. Jeździ się lepiej jak na letnich Toyo CF1.

Mam założone na Avensiorze LingLongi Winter Hero i w śniegu idą lepiej jak Dunlopy ... Także tutaj jest totalna loteria, ponieważ cena nie idzie w parze z jakością ...


Chciałbym podkreślić jeszcze jedną rzecz, mianowicie nie widziałem jeszcze karabinu co by sam strzelał, tak samo jest z oponami, żadna sama z zaspy nie wyjedzie. System snow tutaj też w niczym nie pomoże, służy do jazdy po śliskim, ale w tym wypadku jest bezużyteczny. TRC off, Snow off 2 mały gaz i powoli się rusza ... czasami oponę musi obrócić, ale na niskich obrotach szybciej wyjedziemy niż dając w dupsko ... Jak ktoś kiedyś jeździł pustym busem, to wie o czym mówię ...

Pozdrawiam
Link
Ostatnio zmieniony 23 paź 2012, o 01:00 przez LinkPL, łącznie zmieniany 1 raz.
How far We can go ...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: klexus »

LinkPl ma tutaj racje czasem Chinka duzo lepsza od nowej z renomowanej firmy, ja moge polecić 205/60R16 DĘBICA FRIGO sprawdzony bieżnik który daje rade w sniegu,
Kiedyś kupiłem nowe fuldy tragedia nie czułem ze mam zimowe opony:(
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dS »

Ja w poprzednim aucie miałem Fuldy Kristall Montero 2 i byłem z nich bardzo zadowolony, w głębokim śniegu spisywały się perfekcyjnie a i w mieście nie było nigdy problemu.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dygus »

Ja tez jeżdziłem na tej Fuldzie co Kolega dS i mam takie sobie zdanie, duzo duzo lepiej jezdziło mi sie na Hankook i*cept RS w standardzie 205/55/16... jakość do ceny bardzo dobra... czasami zapłacic więcej wcale nie znaczy lepiej ...
strokus20
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 1 lut 2012, o 16:31
Model Lexusa: is 200 :)
Skąd:: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: strokus20 »

Czy nie bedzie problemu jesli zamiast 205 45 17 założe 205 50 17 na oryginalną felge? Czy niema sensu kombinować?
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: jes »

Na początku strony napisano:

" tomekb » 22 paź 2012, o 15:31
ja na zimę proponuje 205/55 r16 jeśli już trzeba 17" to najlepiej 205/50 r17, oraz 215/45 r17 czy dużo tańsze 225/45/17 pasują. Przy 225 przy skręcie maksymalnym w lewo ociera o nadkole."

Pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości