opony zimowe czy całe felgi?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: maniek_ls400 »

A możesz podać jakiś argument poza 'tjuninkiem' za 17" zimą ? Dla mnie - oznacza to tylko wyższe koszty kapci (chyba, że pakujesz 17-19" a potem wybierasz używki z alle.o), większe ryzyko uszkodzenia opony o niższym profilu, większe ryzyko uszkodzenia felgi (zimą pod śniegiem nie widać na co wjeżdżasz),
Oczywiście moje argumenty wynikają z tego, że używam lexa do częstego przemieszczania się (nawet do 5kkm/m-c) może ktoś wyjeżdżający tylko na 'lans' (bez obrazy) ma inny punkt odniesienia..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: tomekb »

poprostu wzgledy estetycznie u mnie przemawiaja tu ale masz racje jak ktos duzo jezdiz to 16 sa lepszym wyborem
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: klexus »

po jakiego grzyba 17 na zime?? i moze jeszcze fajna alu felga za jakieś 3000zł, totalna głupota. Wolał bym 16 stalówkę a resztę kasy przeznaczyć na porządną gume.
Nie popadajmy w paranoje ma być bezpiecznie i komfortowo!!!
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: KRYSPIN BACK »

niektórzy muszą mieć piknie nawet jak kół nie widać bo szare od brudu :dirol:

inną wadą niskiego profilu na zimę jest to że odpadają jakiekolwiek zabawy w śniegu... nie mówię o lepieniu baławana :crazy:
LEXUS.jp
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dygus »

http://allegro.pl/kola-lexus-is220d-fel ... 73927.html

chyba kupie takie kasztanki i będę miał święty spokój... dzwoniłem do Gościa i ma sprawdzić z którego roku są opony... Na pewno nie jest to komplet od nowości auta, musiały być zmieniane... Trochę kiszka bo mam chromowane śruby:) musiałbym jeszcze kupić komplet śrubek... 205/55/16 jest to chyba najrozsądniejszy wybór... Myśłe ze nawet używana opona będzie lepiej się sprawować niż nowa 18` która jest naciągnięta na felgę... przyjdze wiosna i prostowanie murowane... pzdr
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: tomekb »

Sroby kupisz na allegro tez
strokus20
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 1 lut 2012, o 16:31
Model Lexusa: is 200 :)
Skąd:: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: strokus20 »

Zakupiłem jednak felgi aluminiowe 16'' w bardzo dobrym stanie prosciutkie z nakrętkami i pierścieniami za 1k myśle że cena dobra i do tego dwie nowe opony na tył 205 55 16 Dębica, zobacze ile są warte te opony na śniegu, na przód poszły juz używki ale biężnik ok miekki nie stare za bardzo. Komplet mnie wyniósł 1900zł. Wszystko już założone i jeżdzi sie dobrze. Nie trzeba się już martwić o porysowanie ori felg. Sam sobie bede przekładał w garazu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości