IS300 - zapowietrzony układ chlodzenia??

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Lukas
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 4 paź 2012, o 18:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS300 - zapowietrzony układ chlodzenia??

Post autor: Lukas »

Oj Mario, musi się coś dziać na forum ;)

Fakt można spróbować z tym płukaniem ale teraz aura nie za bardzo sprzyja. Nie mam zaplecza gdzie mógłbym coś takiego zrobić.

Chyba będę musiał poczekać na jakąś dodatnią temperaturę.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS300 - zapowietrzony układ chlodzenia??

Post autor: Pawełn »

maniek_ls400 pisze: ...a ja podałem jednemu z kolegów rozwiązanie na ten problem - płukanie nagrzewnicy - zadziałało.
Potwierdzam :D
Lukas pisze:... Rano -11, odpaliłem żeby chwilę pochodził przed wyjazdem ( z 10min ) po ruszeniu wskazówka temperatury na 2 kresce.

Po przejechaniu 3-4km temp w połowie, ustawiona temp 26 stopni a z nawiewów wieje letnie powietrze.
Mój dość często nocuje na dworzu, przy -10 na zewnątrz bez żadnego rozgrzewania na postoju po ok. 2 km jazdy leci ciepłe powietrze :) A najfajniejsze tu jest to że po ustawieniu pokręteł na auto i nastawie temp. np. 22 stopnie, ogrzewanie budzi się do życia dopiero po osiągnięciu pewnej temp., u mnie właśnie po tych ok. 2 km jazdy i wcześniej nie warczy niepotrzebnie i nie wieje mocno zimnym.
A tak miałem właśnie wcześniej w camry IV gen. co w ogóle mi sie nie podobało i musiałem wyłączać tryb auto.
レクサス
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS300 - zapowietrzony układ chlodzenia??

Post autor: klexus »

Pawełn pisze:
maniek_ls400 pisze: ...a ja podałem jednemu z kolegów rozwiązanie na ten problem - płukanie nagrzewnicy - zadziałało.
Potwierdzam :D
Lukas pisze:... Rano -11, odpaliłem żeby chwilę pochodził przed wyjazdem ( z 10min ) po ruszeniu wskazówka temperatury na 2 kresce.

Po przejechaniu 3-4km temp w połowie, ustawiona temp 26 stopni a z nawiewów wieje letnie powietrze.
Mój dość często nocuje na dworzu, przy -10 na zewnątrz bez żadnego rozgrzewania na postoju po ok. 2 km jazdy leci ciepłe powietrze :) A najfajniejsze tu jest to że po ustawieniu pokręteł na auto i nastawie temp. np. 22 stopnie, ogrzewanie budzi się do życia dopiero po osiągnięciu pewnej temp., u mnie właśnie po tych ok. 2 km jazdy i wcześniej nie warczy niepotrzebnie i nie wieje mocno zimnym.
A tak miałem właśnie wcześniej w camry IV gen. co w ogóle mi sie nie podobało i musiałem wyłączać tryb auto.
NA DWORZU http://slowodnia.wordpress.com/2012/01/ ... na-dworzu/
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS300 - zapowietrzony układ chlodzenia??

Post autor: Pawełn »

klexus pisze:
Pawełn pisze:
maniek_ls400 pisze: ...a ja podałem jednemu z kolegów rozwiązanie na ten problem - płukanie nagrzewnicy - zadziałało.
Potwierdzam :D
Lukas pisze:... Rano -11, odpaliłem żeby chwilę pochodził przed wyjazdem ( z 10min ) po ruszeniu wskazówka temperatury na 2 kresce.

Po przejechaniu 3-4km temp w połowie, ustawiona temp 26 stopni a z nawiewów wieje letnie powietrze.
Mój dość często nocuje na dworzu, przy -10 na zewnątrz bez żadnego rozgrzewania na postoju po ok. 2 km jazdy leci ciepłe powietrze :) A najfajniejsze tu jest to że po ustawieniu pokręteł na auto i nastawie temp. np. 22 stopnie, ogrzewanie budzi się do życia dopiero po osiągnięciu pewnej temp., u mnie właśnie po tych ok. 2 km jazdy i wcześniej nie warczy niepotrzebnie i nie wieje mocno zimnym.
A tak miałem właśnie wcześniej w camry IV gen. co w ogóle mi sie nie podobało i musiałem wyłączać tryb auto.
NA DWORZU http://slowodnia.wordpress.com/2012/01/ ... na-dworzu/

Racja, tak to jest jak skończyło się wszystkie szkoły podstawowe a później się udziela... :oops:
レクサス
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: IS300 - zapowietrzony układ chlodzenia??

Post autor: brodi »

Wiem, że wątek stary, ale może kiedyś komuś się przyda ta wiedza, mianowicie na jakimś amerykańskim forum doszperałem się info, że przyczyną słabego grzania może być nawet ciut za mały poziom wody i tak było u mnie, pół szklanki i grzanie wróciło do normy:) aż brzmi niesamowicie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości