Dziwne prowadzenie

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
gorgu
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 08:15
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Dziwne prowadzenie

Post autor: gorgu »

Witam wszystkich.
Od tygodnia jestem posiadaczem GS300 MKII i zauważyłem jedną denerwującą mnie rzecz ponieważ auto nie jest dobrze stabilne do jazdy na wprost tylko lekko myszkuje .Zbiezność sprawdzałem jest ok tak jak zawieszenie .Nie mam pojęcia czy tak ma być czy może ktoś miał z czymś podobnym styczność.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Dziwne prowadzenie

Post autor: JanB »

Miałem podobne wrażenie jak założyłem nowe zimówki Uniroyal 225/55/16 i pojechałem expresówką tak ze 130-140 km/h w deszczową pogodę. Teraz zrobiłem na nich ok. 3000 km i jakby się przytarły i jest OK. Sprawdź opony. Jaki mają bieżnik, czy wyważone idealnie no i jaka marka, bo na tzw. bieżnikowanych też będzie myszkował przy większych prędkościach.
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Dziwne prowadzenie

Post autor: klexus »

gorgu pisze:Witam wszystkich.
Od tygodnia jestem posiadaczem GS300 MKII i zauważyłem jedną denerwującą mnie rzecz ponieważ auto nie jest dobrze stabilne do jazdy na wprost tylko lekko myszkuje .Zbiezność sprawdzałem jest ok tak jak zawieszenie .Nie mam pojęcia czy tak ma być czy może ktoś miał z czymś podobnym styczność.
na suchym też myszkuje?? czy tylko na sliskiej, w Lexusie jest wielowahaczowe zawieszenie ustawia sie tez tył co niektórym sie nie chce tego robic:)
ja miałem tak ze jak z suchej wjechałem na śliską nawierzchnie to tez mi myszkował, ustawienie zbieżności pomogło w 100%
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Dziwne prowadzenie

Post autor: michalm320 »

Też bym się dokładnie przyjrzał zbieżności wszystkich kół. Może też któryś zacisk nie odpuszcza do końca i przyhamowuje koło.
Obrazek
gorgu
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 08:15
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Dziwne prowadzenie

Post autor: gorgu »

Zbieżność kąty pochylenia są ok sam sprawdzałem (prowadzę serwis samochodowy) opony prawie nowe Conti TS810 zimowe zawiecha zero luzu.Więc zacznę od zmiany kół na letnie.Niema znaczenia czy na suchym czy mokrym tak samo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości