Myszkowanie IS-a

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: endrju1 »

Auto może stać na kołach, nic samo nie odpadnie, magiel będzie wisiał na przewodach ciśnieniowych i drążkach, jest na nich na tyle luzu, że da się tuleje wprasować, najgorzej idzie górna od strony kierowcy.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: rafiq2144 »

Wlasnie ogladalem zdjecia tego i podejrzewam, ze z ta gorna bedzie ciezkawo, ale jakos to ogarne. Dzieki wielkie!
Mike_sti
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2015, o 23:45
Model Lexusa: is250
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Mike_sti »

ogarnął ktoś temat w przypadku is250 ?
jechałem ostatnio autostradą na zimówkach 225/45 i 245/45r17 i powyżej 140-160 km/h jakaś masakra... latem przy 235/35 i 265/30r19 jakoś tego nie zauważyłem...
dziś podglądałem mocowanie maglownicy ( tuleje ) i przy kręceniu kierownicą prawie nie zauważalne max 0,5 mm w jedną i drugą stronę się poruszało... czy to wskazuje już na zużycie ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: endrju1 »

Myślę, że 0,5mm nie powinno robić problemu.
U mnie najbardziej pomogło wykonanie pełnej geometrii zawieszenia, choć jeszcze idealnie nie jest.
Raptor
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Raptor »

W razie czego, jakby ktoś jeszcze nie trafił, tutaj jest dobry opis wymiany tych tulejek:
https://www.clublexus.com/forums/suspen ... shing.html
Raptor
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Raptor »

Od siebie dodam, że miałem objawy dokładnie takie jak inni w tym temacie - myszkowanie, podążanie za koleinami, wrażenie niestabilności przy większych prędkościach. Luzów na tulejach maglownicy nie ma.
Dziś po założeniu zimówek (poprzednie opony z przodu były łyse) oraz zrobieniu geometrii/zbieżności, wszystkie problemy jak ręką odjął - prowadzi się świetnie.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Dawid0ss »

U mnie temat kołysania autem przy większych prędkościach zakończył się po wymianie tylnych amorków. Pzdr
Awatar użytkownika
bombel80
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2016, o 23:48
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: bombel80 »

A ja tak maiłem jak było za niskie ciesnienie w oponach. Teraz daje 2,6 przód i 3 tył i jest stabilnie
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Myszkowanie IS-a

Post autor: Damian87 »

bombel80 pisze:A ja tak maiłem jak było za niskie ciesnienie w oponach. Teraz daje 2,6 przód i 3 tył i jest stabilnie
Jaki rozmiar opon?:D
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: bulikcbr »

Raptor pisze:Od siebie dodam, że miałem objawy dokładnie takie jak inni w tym temacie - myszkowanie, podążanie za koleinami, wrażenie niestabilności przy większych prędkościach. Luzów na tulejach maglownicy nie ma.
Dziś po założeniu zimówek (poprzednie opony z przodu były łyse) oraz zrobieniu geometrii/zbieżności, wszystkie problemy jak ręką odjął - prowadzi się świetnie.
Raptor nie ma to jak kupić dobre auto prawda?Aczkolwiek zbieżność powinna być dobra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości