Myszkowanie IS-a

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: janasek »

Travis pisze:Michal tylko bierz pod uwage że ja mam opone 205/40 r18 na feldze 8 calowej. Tak jak pisze ledziu rozmiar jest źle dobrany ale celowo żeby osiągnąć fajny naciąg opony na feldze. Zastosowanie tylko i wyłącznie estetyczne no i przy gwincie i duzym obniżeniu rant felgi jest na rowno z krawędzią nadkola a opona się chowa do środka przy et35. Znajomy namawiał mnie nawet na 195 ale nie chciałem już przesadzać. Wszystko fajnie ale nikt mi wtedy nie powiedział że się tak chu#@wo jeździ. Najlepsze jest to że na zakrętach czuć jak opona faluje i chce się zsunąć z felgi. Wcześniej mialem felgi 17szerokość 8 cali et35 z oponami 225/45 17r i mozna było popierdzielać nakrętach a na prostych nie myszkował ale przy przeglądach dopieprzali się że opona wystaje poza obrys auta. Cóż człowiek uczy się na błędach :P
Tak to wygląda opona nie jest równo z rantem tylko po lekkim skosie idzie w stronę środka:
Obrazek
Obrazek
Naciąg zależy też od opony. Z przodu mam Yokohama Sdrive a z tyłu accelera alpha i te drugie zdecydowanie bardziej się naciągnęły. Niektórzy pytali czy to felga 10cali! :biggrin2:
Też właśnie założyłem 225/40 R18 na felge 8,5 cala i oponką są ciut naciągnięte. Mam nadzieję że nic podobnego nie będzie się działo i będzie jechał jak po sznurku. :) Dam znać niedługo jakie są efekty.
Luxusem jadę... :)
dzymek27
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:30
Model Lexusa: IS-F :)
Skąd:: Italy
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: dzymek27 »

W moim IS 350 mam identyczny objaw tylko że zaczyna się przy prędkościach 140-160km/h, byłem w servisie, mówię jak sprawa wygląda itp. Okazało się że zbieżność na tylnej osi była tragiczna i że jakiś element zawieszenia jest z krzywiony bo na lewym kole nie da się ustawić konta:/ Różnica była na prawdę duża ale nie na tyle żebym był zadowolony. Sam nie wiem co mam z tym dalej robić. Naj prawdopodobniej będzie zamontowane gwintowane zawieszenie K-sport i oryginalna(F-sport) rozpórka montowana na tylne zawieszenie. Mam nadzieje że to pomoże!!
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

w sumie to udało mi się znaleźć prawdopodobną przyczynę ale dam sygnał jak ją usunę, czekam na części :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Travis »

no i jaka jest teoretyczna przyczyna? :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

jako beta tester potwierdzę i zapodam na forum. :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Ralfx »

Mam nadzieje że nie obrazisz się że proponuję tak banalne rozwiązanie ale ja zaryzykuję stwierdzenia że jest to guma od maglownicy (50zł w ASO). Jeśli Twoje domysły nadal nie pomogą sprawdź sobie w jakim stanie jest mocowanie magla. U mnie w SC pomogło a też cuda wymyślałem ;) ewentualnie wymień sobie wszystko na poliuretany, nie bedziesz miał wrażenia myszkowania :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: tomekb »

O zapomniałem we wcześniejszej wypowiedzi o tej gumie choć to przy moich wahaczach jakie miałem nie poprawiło od razu prowadzenia choć był odczuwalny efekt do isa chyba była ciut droższa ta guma
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Pawełn »

carsik pisze:jako beta tester potwierdzę i zapodam na forum. :biggrin2:
Coś drgnęło w sprawie??
レクサス
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

Owszem, problem został rozwiązany. Za zachowanie auta były odpowiedzialne elementy na zdjęciu http://www.gt4.com.pl/images/lexus-is200-maglownica.jpg czyli mocowanie maglownicy. Po prostu magiel się ruszał na boki pod działaniem sił z kół. Rzecz nie do sprawdzenia jak auto wisiało na podnośniku bo nie ma tam klasycznego luzu. Po prostu oryginalne elementy gumowe są miękkie, do tego doszedł wiek i przebieg auta. Po wymianie, nareszcie mogę się cieszyć precyzją prowadzenia.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: maniek_ls400 »

Ralfx pisze:Mam nadzieje że nie obrazisz się że proponuję tak banalne rozwiązanie ale ja zaryzykuję stwierdzenia że jest to guma od maglownicy (50zł w ASO).
Brawo Ralfx !
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości