Myszkowanie IS-a

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

dS pisze:a sprawdzałeś na innym komplecie kół?

sprawdzałem, jak już napisałem, temat wyszedł mi już w 2 IS-ach (jeden mój) i 2 GS-ach. Ciekawi mnie ten problem. Tomku nie wiem w jakich warsztatach bywałeś, zajmujemy się generalnie sportem i bywa u nas wszystko w tym dużo różnych wielowahaczy, nie mam problemu z zawieszeniami.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: tomekb »

:dance: Pytales sie jak rozwiazale ktos problen myszkowania wydaje mi sie ze moj przypadek moglby ci pomoc dlatego go opisalem ale jak. sie upierasz przy swoim to trudno szukaj dalej.moge skasowac moje posty. Jakbys chcial wiedziec to jeden z mechanikow ktory to ogladal pracuje do dzis w 4turbo ale pewnie jest kiepski. Tego czy znasz sie na sporcie mitorowym nigdy nie kwestionowalem tego i nie bede. W sportach jednak inaczej zuzywaja sie wahacze nizw cywilnych autach na naszych pilskich drogach. Troche skromnosci nikomu nie zaszkodzilo nigdy. Masz taka mizliwosc rozepnij zawieszenie sprawdz gumy sworznie dolne i gorne. Bedziesz wiedzual wiecej. Chce pomoc nie chce zwad. Jesli wahacze mssz od nowosci bede sie upieral ze gumy nie sa ok a is przynajmniej moj jest czoly na zle elementy zawieszenia.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: michalm320 »

A gdzie te samochody sprawdzasz?
Obrazek
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: chairles »

Ja u siebie tez czasem mam podobne wrazenie, wlasnie przy predkosciach autostradowych tak powyzej 130km/h bo przy wolniejszych jedzie jak po szynach . Tez myslalem ze to wiatr, ale teraz sam juz nie wiem ... Wiem ze na pewno mam jedna felge krzywa , ale watpie ze to jest przyczyna
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: MoodY »

Mój też tak miał, a miał przejechane 60000, jak go kupiłem. Myślę, że tak mają... bardzo czuły układ kierowniczy. Jedno, co zauważyłem, to to, że na zimówkach było gorzej.

P.S. Tomku, Czy Ty masz polską klawiaturę??? :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: chairles »

MoodY pisze:Mój też tak miał, a miał przejechane 60000, jak go kupiłem. Myślę, że tak mają... bardzo czuły układ kierowniczy. Jedno, co zauważyłem, to to, że na zimówkach było gorzej.

P.S. Tomku, Czy Ty masz polską klawiaturę??? :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Tez na zimowkach to zauwazylem , na letnich nie mialem takiego wrazenia
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: michalm320 »

Ja ogólnie uważam że IS ma bardzo czułe zawieszenie i układ kierowniczy. Jeździe się na z pozoru równym asfalcie a czuje się pofalowanie drogi. Wcale bym się nie zdziwił jakby to myszkowanie było spowodowane jakimś niemal niewidocznymi koleinami. Może mieć znaczenie też to że jest to RWD.
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Yarecki »

Carsik nie podważam Twoich kompetencji ale też kiedyś walczyłem z zawiasem w IS, nie do zdiagnozowania beż zdjęcia bo wygląda wszystko ok a po zdjęciu okazało się 2 poprzeczne proste wahacze do roboty noi te w kształcie listery S przedni tylny.
Poza tym to coś w tym jest że te auta nie są stabilne przy dużych prędkościach, zawsze myślałem że cięższe auto powinno lepiej się prowadzić jadąc szybko od lżejszego ale jak widać nie zawsze tak jest.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: LinkPL »

Często mam uczucie tego samego. Wtedy staram się na prawdę nie kręcić fajerą i dziwne odczucia ustają ... Moim zdaniem jest po prostu bardzo czuły, zrobiłem swoim 90 tyś i jak go kupiłem to wszystko wymieniałem. Trafił mi się sworzeń lewy ostatnio, to też go wymieniłem ...
Sytuacja wyglądała gorzej, dopóki nie wymieniłem tulei pływających na tylnych wahaczach ... ale tam było czuć ewidentny luz.

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: michalm320 »

Nie no IS jest stabilny. Widać to szczególnie jak się mijasz z TIR-em. Jak miałem Civic'ka, czy nawet teraz mam do roboty Primerę i mijam się z TIR-em to bujnie a IS'a nie buja.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości