Myszkowanie IS-a

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Yarecki »

michalm320 pisze:Nie no IS jest stabilny. Widać to szczególnie jak się mijasz z TIR-em. Jak miałem Civic'ka, czy nawet teraz mam do roboty Primerę i mijam się z TIR-em to bujnie a IS'a nie buja.
Masa robi swoje.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Travis »

odkąd zmieniłem na węższe gumy (wcześniej miałem 225 teraz mam 205) na feldze 18' jazda powyżej 120-130km/h to walka z kierownica żeby jechać prosto. Efekty są jak przy lekkim podmuchu wiatru. Opony są na lekkim naciągu. Przyznam szczerze że strasznie mnie to wkur*%a i trzeba będzie pomyśleć na kolejnej zmianie opon mimo że te mają niewiele przejechane :mad: z przodu musi być minimum 215 a z tyłu pasuje 225 przy szerokości 8cali.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: michalm320 »

Travis pisze:odkąd zmieniłem na węższe gumy (wcześniej miałem 225 teraz mam 205) na feldze 18' jazda powyżej 120-130km/h to walka z kierownica żeby jechać prosto. Efekty są jak przy lekkim podmuchu wiatru. Opony są na lekkim naciągu. Przyznam szczerze że strasznie mnie to wkur*%a i trzeba będzie pomyśleć na kolejnej zmianie opon mimo że te mają niewiele przejechane :mad: z przodu musi być minimum 215 a z tyłu pasuje 225 przy szerokości 8cali.
eeee chyba przesadzasz. Ja cały czas jeżdżę na 205/55/16 i nie walczę z kierownicą nawet przy 220km/h. Auto mi jedzie jak po szynach.
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: ledziu »

Travis pisze:odkąd zmieniłem na węższe gumy (wcześniej miałem 225 teraz mam 205) na feldze 18' jazda powyżej 120-130km/h to walka z kierownica żeby jechać prosto. Efekty są jak przy lekkim podmuchu wiatru. Opony są na lekkim naciągu. Przyznam szczerze że strasznie mnie to wkur*%a i trzeba będzie pomyśleć na kolejnej zmianie opon mimo że te mają niewiele przejechane :mad: z przodu musi być minimum 215 a z tyłu pasuje 225 przy szerokości 8cali.
Twoje myszkowanie nie było powiazane z jednym tylko parametrem opony czyli szerokością ale też mogło zależeć od profilu, szerokością felgi, ET felgi, rodzaju opony.
Z tego co opisujesz to źle dobrałeś szerokośc opony do szerokości felgi i guma nie stykała się z podłożem tak jak powinna. Jak wcisnąłbyś na swoją fele 8' oponę 265 to też byłby problem. Do szeerokości 8' powinieneś zastosować oponki min 215 i max 235 ewentualnie sa jeszcze np Toyo r888 które nawet 245 wejdą na 8' ale nie sa to opony do "pracy".
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Travis »

Michal tylko bierz pod uwage że ja mam opone 205/40 r18 na feldze 8 calowej. Tak jak pisze ledziu rozmiar jest źle dobrany ale celowo żeby osiągnąć fajny naciąg opony na feldze. Zastosowanie tylko i wyłącznie estetyczne no i przy gwincie i duzym obniżeniu rant felgi jest na rowno z krawędzią nadkola a opona się chowa do środka przy et35. Znajomy namawiał mnie nawet na 195 ale nie chciałem już przesadzać. Wszystko fajnie ale nikt mi wtedy nie powiedział że się tak chu#@wo jeździ. Najlepsze jest to że na zakrętach czuć jak opona faluje i chce się zsunąć z felgi. Wcześniej mialem felgi 17szerokość 8 cali et35 z oponami 225/45 17r i mozna było popierdzielać nakrętach a na prostych nie myszkował ale przy przeglądach dopieprzali się że opona wystaje poza obrys auta. Cóż człowiek uczy się na błędach :P
Tak to wygląda opona nie jest równo z rantem tylko po lekkim skosie idzie w stronę środka:
Obrazek
Obrazek
Naciąg zależy też od opony. Z przodu mam Yokohama Sdrive a z tyłu accelera alpha i te drugie zdecydowanie bardziej się naciągnęły. Niektórzy pytali czy to felga 10cali! :biggrin2:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: maniek_ls400 »

To co zrobiłeś Travis raczej nie poprawia bezpieczeństwa. Wystaczy duże obciążenie boczne i zrobisz koziołka - opona Ci spadnie z felgi. Mój kolega w ten sposób dachował w camry - opona (u niego akurat niedopompowana) zsunęła się z osi napędowej i poleciał dachem w przystanek.
Takie obuwie można zakładać na pokazy, ale nie do jazdy.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Travis »

maniek_ls400 pisze:To co zrobiłeś Travis raczej nie poprawia bezpieczeństwa. Wystaczy duże obciążenie boczne i zrobisz koziołka - opona Ci spadnie z felgi. Mój kolega w ten sposób dachował w camry - opona (u niego akurat niedopompowana) zsunęła się z osi napędowej i poleciał dachem w przystanek.
Takie obuwie można zakładać na pokazy, ale nie do jazdy.
zdaję sobie z tego sprawę
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: dead_beat »

u mnie tez deko myszkował, ale przyczyna była zupełnie inna:
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Travis »

dead_beat pisze:u mnie tez deko myszkował, ale przyczyna była zupełnie inna:
Obrazek
Problem z hamplami? Ciężko mi zajarzyć po tym zdjęciu o co "cho".
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Odp: Myszkowanie IS-a

Post autor: dead_beat »

Spadlem do rowu przy zawracaniu na mostku - był odsniezony tylko jego koniec... Zawiesilem się tym lewym kołem. LSD w akcji i wyjechalem, ale w to kolo nabilo mi się strasznie dużo śniegu to zdjęcie już po oczyszczeniu i problem znikl.

Wysłane przez MOTOBLUR™ za pomocą Tapatalk 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości