Myszkowanie IS-a

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

no w sumie brawo, już wtedy znałem rozwiązanie, ale tak na wszelki wypadek chciałem to zamontować i potwierdzić. W sumie gumy ori wyglądały bardzo ładnie, ale robiły takie przykre numery. Są juz kolorowe zamienniki znacznie sztywniejsze w trzymaniu magla.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Yarecki »

carsik pisze:no w sumie brawo, już wtedy znałem rozwiązanie, ale tak na wszelki wypadek chciałem to zamontować i potwierdzić. W sumie gumy ori wyglądały bardzo ładnie, ale robiły takie przykre numery. Są juz kolorowe zamienniki znacznie sztywniejsze w trzymaniu magla.
Oby nie były za sztywne bo w jakims celu amortyzacja jest tam przewidziana - inaczej daliby to na stałe/sztywno.
No nic trzeba będzie testować to rozwiąznie na sobie ;)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

nie ma żadnych negatywnych skutków zamontowania poliuretanów zamiast oryginalnej gumy, oprócz tego najważniejszego pozytywnego :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: LinkPL »

carsik pisze:nie ma żadnych negatywnych skutków zamontowania poliuretanów zamiast oryginalnej gumy, oprócz tego najważniejszego pozytywnego :biggrin2:
Rozumiem, że to jest Twoja produkcja ... ile za taki zestaw, to tej maglownicy ??

Domyślam się, że mam podobny problem i chciałbym to załatwić jak trzeba ;)

Pozdro
Link
How far We can go ...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

to można łatwo stwierdzić. Na stojącym samochodzie musisz tylko przyuważyć maglownicę i jeśli podczas ruszania kierownicą maglownica przesuwa się wzglem budy i mocwań to masz podobny problem. Zestaw kosztuje 150zł.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
dzymek27
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:30
Model Lexusa: IS-F :)
Skąd:: Italy
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: dzymek27 »

Pytanie za 100 punktów. Gdzie mogę kupić takie tulejki do is-a MKII?? Bo dziś tutaj we Włoszech, gość w servisie mi powiedział że tych tulejek nie da się kupić osobno i trzeba wymienić całą maglownicę za około 4k E..... Dzwoniłem do Polski do servisu i info się potwierdziło.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Ralfx »

dzymek27 pisze:Pytanie za 100 punktów. Gdzie mogę kupić takie tulejki do is-a MKII?? Bo dziś tutaj we Włoszech, gość w servisie mi powiedział że tych tulejek nie da się kupić osobno i trzeba wymienić całą maglownicę za około 4k E..... Dzwoniłem do Polski do servisu i info się potwierdziło.
Poliuretany raczej dłużej pozyją niż guma, moim zdaniem warto, bo dokładna reakcja auta na ruch kierownicy poprawia bezpieczeńswo. Ja nie wiem co to się u Ciebie mogło wysypać i nie bardzo wiem jaki masz model ale na szybko wszedłem na toyo diy i widzę że tulejki do tego faktycznie nie mają swojego numeru katalogowego, nie bardzo kumam czemu, ale jeśli można je wyjąć w ogóle to można zrobić pomiar i na jego podstawie zlecić wykonanie nowych z poliuretanu w jakiejś firmie.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2008_L ... _4505.html

Btw. sprawdziłem tulejki na e-bay - dla IS250 zero wyników
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
dzymek27
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:30
Model Lexusa: IS-F :)
Skąd:: Italy
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: dzymek27 »

Tak jak w temacie, myszkowanie. Wygląda na to że są luzy na tych tulejkach. Model IS350. I Tak dokładnie przekopałem ostatnio tysiące stron i nigdzie nie ma tych tulejek, jedyne co znalazłem to to:
http://www.think-design.jp/steer_rack_collar_top.html
tylko z językiem trochę kiepsko :dance3:
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: kfiatq »

Witam, to gdzie można kupić takie tuleje?

Edit: znalazłem fajny sklep z częściami do ISa: http://sklepjeep.redcart.pl/c/5388/is-series-lexus.html
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Marchol »

kfiatq pisze:Witam, to gdzie można kupić takie tuleje?

Edit: znalazłem fajny sklep z częściami do ISa: http://sklepjeep.redcart.pl/c/5388/is-series-lexus.html
wszystkie te części są dostępne w sklepie http://www.toko.pl/index.php/pl/oferta/febest
Po dużo lepszych cenach.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości