co to za światła? [IS 200]

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: grucha2666 »

Mam pytanie czy taki uklad dziala z opcja auto i czujnikiem zmierzchu? Jak robi sie ciemno swiatla same sie przelaczaja?
Awatar użytkownika
rleon
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2014, o 16:34
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: rleon »

Damian87 pisze:zbyt wczesny entuzjazm;/ drugi raz w module od kogle spalił się tranzystor;/ ale..
kupiłem konkretnie ten moduł z allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4072525058
i jest ekstra :biggrin2: wszystkie funkcje opisane w akucji działają bez zarzutu a całe menu modułu to sekwencja: zapłon/dźwignia długich :biggrin2:
tak na marginesie to gościu ma i zwykłe moduły sterowane plusem ale i takie sterowane masą :ok2:

Mógłbyś opisać jak i gdzie się wpinałeś z podłączeniem kabelków. Nie wiem czy trzeb przeciągąć okablowanie do kabiny czy pod maską wszystko spinamy
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: co to za światła? [IS 200]

Post autor: Damian87 »

Ja z kabiny przeciągałem tylko plus po stacyjce(z jednego z bezpieczników ze skrzynki obok nóg kierowcy) i przewód od ręcznego(opcja, nie trzeba) reszta kabli łącznie z modułem jest pod maską. Wszystkie przewody podłączone tak jak w instrukcji, plus i minus z akumulatora, 2 przewody do długich i jeden do postojówek
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: kupiec1985 »

grucha2666 pisze:Mam pytanie czy taki układ działa z opcja auto i czujnikiem zmierzchu? Jak robi się ciemno światła same sie przełączają?
ja zrobiłem sobie dzienne na przekaźniku i silnych ledach COB (http://www.aliexpress.com/snapshot/6067324192.html ) gdzie mając ustawioną pozycję auto jeżdżę w dzień normalnie tylko na Ledach a jak się ściemni czy np w tunelu same mi się mijania zapalają , byłem z tym na stacji diagnostycznej i obadałem całe rozporządzenie ministra na temat świateł w aucie i wszystko jest zgodne z wytycznymi tylko na kloszu powinno być RL a jest same R
od tej pory nie muszę pamiętać o światłach
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: carinus »

kupiec1985 pisze:
grucha2666 pisze:Mam pytanie czy taki układ działa z opcja auto i czujnikiem zmierzchu? Jak robi się ciemno światła same sie przełączają?
ja zrobiłem sobie dzienne na przekaźniku i silnych ledach COB (http://www.aliexpress.com/snapshot/6067324192.html ) gdzie mając ustawioną pozycję auto jeżdżę w dzień normalnie tylko na Ledach a jak się ściemni czy np w tunelu same mi się mijania zapalają , byłem z tym na stacji diagnostycznej i obadałem całe rozporządzenie ministra na temat świateł w aucie i wszystko jest zgodne z wytycznymi tylko na kloszu powinno być RL a jest same R
od tej pory nie muszę pamiętać o światłach
Minusem tego rozwiązania jest jednak brak swiateł drogowych.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: grucha2666 »

zdecydowałem się na emulator świateł dziennych (30% drogowe) mam speca który mi to zamontuje ale nie jestem w stanie obczaić który w końcu zestaw kupić (problem z + i -) może ktoś mi pomóc?
mój lex: rocznik 2002, czujnik zmierzchu, polift ale światła mam z czerwonymi kierunkami!! który emulator do mnie będzie pasować??
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: kupiec1985 »

carinus pisze:
kupiec1985 pisze:
grucha2666 pisze:Mam pytanie czy taki układ działa z opcja auto i czujnikiem zmierzchu? Jak robi się ciemno światła same sie przełączają?
ja zrobiłem sobie dzienne na przekaźniku i silnych ledach COB (http://www.aliexpress.com/snapshot/6067324192.html ) gdzie mając ustawioną pozycję auto jeżdżę w dzień normalnie tylko na Ledach a jak się ściemni czy np w tunelu same mi się mijania zapalają , byłem z tym na stacji diagnostycznej i obadałem całe rozporządzenie ministra na temat świateł w aucie i wszystko jest zgodne z wytycznymi tylko na kloszu powinno być RL a jest same R
od tej pory nie muszę pamiętać o światłach
Minusem tego rozwiązania jest jednak brak swiateł drogowych.
nie do końca ich brak .
Mam w mijaniach zarówki HB4 Osram night breaker unlimited , swiecą doskonale z dobrze ustawionych kloszach ( temperature mają podwyzszoną podchodząca pod ksenon) natomiast zarówki te które wsadziłem w miejsca świateł drogowych mimo tego że led są robione w takiej technologii że swiecą naprawde mocno i jasno zimnym białym światłem , myslałem nawet żeby zrobic układ ograniczający ich jasność w ciągu dnia, choć w dzień słoneczny jest dobrze to w pochmurny jak dziś moga razić tych z naprzeciwka , a w nocy kiedy automatycznie zapalą się światła mijana normalnie działaja te drogowe choć nie do konca tak jak oryginalne ale róznica po zapaleniu jest widoczna , a dla mnie kiedy 90% jazdy jest za dnia jest to rozwiązanie wystarczajace , w razie nocnej dalekiej trasy wymiana na zwykłe zarówki i przełaczenie przełacznika przed przekaznikiem zajmie mi max minute choc nie musiałem do tej pory tego robic..
Awatar użytkownika
DziadekCBO
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 19:30
Model Lexusa: IS 200 Sport/ IS350
Skąd:: Oświęcim
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: DziadekCBO »

Może ktoś pomoże. Bo nie za bardzo znam się na elektronice... Jak sprawdzić czy mamy sterowanie plusem czy minusem w is200. Bo widzę że rożnie to w IS jest. A chciał bym kopić dobry moduł DRL... :)
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: co to za światła? [IS 200]

Post autor: Damian87 »

DziadekCBO pisze:Może ktoś pomoże. Bo nie za bardzo znam się na elektronice... Jak sprawdzić czy mamy sterowanie plusem czy minusem w is200. Bo widzę że rożnie to w IS jest. A chciał bym kopić dobry moduł DRL... :)
Odpowiedź jest w postach wcześniej.:shock:
A tak na szybkości... to sprawdź czy żarówka zaświeci sie po podaniu plusa czy minusa.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: medyss »

panowie na ile % ustawiacie sobie moduł żeby nie oślepiał kierowców? Bo ja mam na 30% i wydaje mi się że ciut za mocno świeci :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości