[IS 200]Szum opływającego powietrza

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

[IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: carinus »

Po przekroczeniu prędkości 120km/h zaczynam słyszec dosyć uporczywy hałas powietrza w okolicy górnej krawędzi przedniej szyby.Szyba nie jest już fabryczna i nie wiem czy to wina felernie założonej uszczelki szyby,czy też ten model już tak ma.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: tomekb »

racej napewno zle wstawiona szyba
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: dommell »

hmm, ja też mam już nie fabryczną szybę... i też bardzo słyszę szum powietrza...ale u mnie to raczej po bokach. W inncyh samochodach jakimi jeździłem nie było aż takich szumów.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: LinkPL »

U mnie też nie oryginał, ale po i przed wymianą nie zauważyłem różnicy. Szyba nordglas, czyli najtańsze ścierwo. Nie chciałem inwestować w niemal że oryginał kosztujący 950 PLN, to tylko szyba, a podgrzewanie na niewiele się zdaje...

Boczny szum powietrza dodaje temu samochodowi animuszu, bo z pewnością go nie szpeci ;) Bynajmniej ja się czuje bardziej wolny ;)
How far We can go ...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: carinus »

Myślę że sama szyba nie ma tutaj zadnego wpływu,natomiast jej właściwe umiejscowienie i prawidłowo założona uszczelka to gwarancja sukcesu.Pytam dlatego że w/g mnie ten hałas jest zbyt duży aby to była fabryczna bolączka tego modelu.Jezeli ktoś mając jeszcze dziewicze szyby i uszczelki potwierdzi że nie słyszy tego zbyt głośnego szumu to chyba ponownie wkleję szybe.
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: czaplon »

no ja mam oryginał, ostatnio sporo po A4 latam, często powyżej 120 km/h :acute: to jedyne co słyszę to silnik i opony. Żadnych dodatkowych szumów z powietrza nie ma - przynajmniej takich które by mnie zaniepokoiły, a wyczulony jestem na to bardzo.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: carinus »

Teraz wiem co jest grane i postaram sie porównac ułożenie mojej uszczelki z jakąś fabrycznie położoną.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: janasek »

carinus, wycinanie szyby i ponowne jej wklejanie to jest ryzykowna sprawa, a na dodatek większośc warsztatów szklarskich nie chce sie podejmować takie operacji bo jest duże ryzyko że szyba peknie. Ja bym na Twoim miejscu ją zostawił tak jak jest, być może dostaniesz dziwnym zbiegiem okoliczności kamieniem i wtedy ją wymienisz....

Chyba że spróbujesz ją zareklamować w warsztacie gdzie Ci to robili i ryzyko wezmą na siebie...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: carinus »

janasek pisze:carinus, wycinanie szyby i ponowne jej wklejanie to jest ryzykowna sprawa, a na dodatek większośc warsztatów szklarskich nie chce sie podejmować takie operacji bo jest duże ryzyko że szyba peknie. Ja bym na Twoim miejscu ją zostawił tak jak jest, być może dostaniesz dziwnym zbiegiem okoliczności kamieniem i wtedy ją wymienisz....

Chyba że spróbujesz ją zareklamować w warsztacie gdzie Ci to robili i ryzyko wezmą na siebie...

Pozdro
Ale mi kolego dobrze życzysz z tym kamieniem w szybę...Ja już kupiłem autko z wymienioną szybą,problem będzie raczej w ułożeniu samej uszczelki i tam właśnie powstają turbulencje.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200]Szum opływającego powietrza

Post autor: janasek »

Jak masz AC to sobie wymienisz szybę za free. Wiesz, różne żeczy się zdarzaja, a życzę Ci jak najlepiej. :)

Tak, problem leży na 99% w uszczelce, ale nie wyjmiesz jej i nie zmienisz jej ułożenia (powinna być de fakto nowa) bez wycinania szyby. Chciaż do końa nie wiem jak uszczelka w IS wchodzi w szybę czołową. Zapodaj fotki to może porównamy z oryginałami i coś wymyślimy.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 16 sty 2011, o 17:40 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości