Opony letnie - co wybrać ?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: tomekb »

obecnie na falkenach tez nie do konca sa na mokrym oki (kupiłem je z autem byly nowki) ale mialel w 2 autach pare lat temu pirelki p6000i p7000 i na sliskim byly do bani.OK z 6 kupli mialo tez pirelki i na nie nazekali 1 kolega ostatniego sezonu do tego stopnia ze w subaru outbecku w zeszlym roku po miesiacu jazdy kupil sobie dunlopy a te sprzedal jako uzyki tak samo jego kolega w audi q5. Ogólnie wsrod znajomych takze gumiarzy opinia krazy taka ze na mokrym sa do bani za to na suchym rewelka.
Awatar użytkownika
Cheguevara84
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 2 sty 2011, o 13:48
Model Lexusa: GS 300 mkIII
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: Cheguevara84 »

tomekb pisze:Ja tam z pirelkami mam mieszane uczucia i duzo moich znajomych tez za ta kaske to oki ale ja bym chyba nie kupil
Wybacz, ale taka wypowiedz bez konkretnego argumentu nikomu nie pomaga :acute: Wypowiedzi użytkowników tych opon są pozytywne jeśli chodzi o przyczepność na suchym i na mokrym. Jedynie ścieralność wypada gorzej wg tych wypowiedzi.
żródło: http://www.oponeo.pl/testy-opony/osobow ... ero-nero/4
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: tomekb »

wszystko zalezy od stylu jazdy i tyle
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: prosperopro »

roznie bywa ja raz narzekalem na fuldy a przyszlo co doczego mam zalozone :) subaru raczej niepowinien odczuwac no chyba ze stwierdzal ze tyl slizga przy dodaniu gazu :D Ogolnie wszystko zalezy do czego chcemy te opony jesli na V-max to beda twarde z kiepskim odprowadzaniem wody jesli uniwersalne to chyba najlepiej sie na tym wychodzi (nie mowie o uniwersalnych zima/lato - bo w tym wypadku do dupy sa w obu przypadkach :D )
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: janasek »

Te Pirelki P Zero to chyba z 3 km ode mnie. :) Jak dla mnie Pirelki za taka kasę jaką sobie liczą nie dają nic rewelacyjnego. Wolę coś z zniższej półki, mam w zasadzie to samo i jeszcze taniej.

Za 5 stówek to jest dobra cena, więc jeżeli są oki to tylko brać.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: tomekb »

ja bym kupil dobra gume na mokra nawierzchnie srednia na sucha bo u nas ciagle pada :) i tak jak janasek pisze mysle ze najlepiej kupic opony posrodku sredniej klasy i wtedy w kazdych warunkach bedziemy zadowoleni zawsze wybieram opony ze srodka stawki w testach adac i nigdy sie nie zawiodlem. esli cos jest dobre na suchym to nigdy nie bedize na mokrym i na odwrod a jak jest cos srednie w kazdych warunkach to damy rade w kazdych warunkach takie moje zdanie tak samo z simowkami jest.
carfun

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: carfun »

Polecono mi ogólnie Yokohama.
Strzelam w :
http://www.opony.com/parametry-opony/yo ... 45r17-91-y
http://www.opony.com/parametry-opony/yo ... 91-y-xl-zr
http://www.opony.com/parametry-opony/yo ... 17-91-w-xl

Bardzo polecano mi V550 ze względu na to że jest bardzo cicha itd.

Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami?
Przód fabrycznie jest 215/45/17 tył natomiast 225/45/17 zatem i takie rozmiary zakupię.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: Thorgal1 »

a wredki ?
Obrazek
Obrazek


vredestein ultrac sessanta
mam u siebie na 18"
kupiłem bo miało być cicho i jest cicho, do tego odprowadzanie wody 1 klasa - bardzo ciężko auto wyprowadzić z równowagi - nawet jak już sam wiesz że na mokrym przeginasz to one i tak
się trzymają :)
jedyne co zauważyłem to przy dużym deszczu przy prędkości 140km i wyżej (oczywiście bez kłopotu z trakcją a wody od wuja) to słychać że opony zrobiły taki strumień wody odprowadzanej w
jednym miejscu że wali po nadkolu ... trochę głośniej się robi - czyli wodę odprowadza tylko ta odprowadzana uderza o auto :) i wygląd :) stary na parkingu, blisko chodnika pod świątynią (real, carefour, auchan) skręć kołami i zostaw auto ... patrz z boku jak dużo ludzi będzie na koła zwracać uwagę - :)
Obrazek
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: Ralfx »

Ja teraz sobie przypomniałem że mogę polecić Goodyear Excellence bo miałem okazje jeździć bardzo duzo na niej w aucie rodziców. Opona bardzo uniwersalna, idealna do aut segmentu D jak Volvo S60 czy IS200. Dobre paramentry trakcyjne, stosunkowo cicho, bardzo dobrze sprawuje sie podczas hamowania jak i podczas jazdy w deszczu. Żywotność ciężko mi określić bo nie wiem ile km zrobiła :(

Chciałbym zapytać przy okazji czy ktoś miał do czynienia z oponą GoodYear Eagle F1 (gsd3 - symetrzyczną), zakupiłem od kolegi za grosze 2 szt. na przód ale nie miałem okazji jeździć na nich. Zastanawiam się czy dokupić na tylna oś takie same. Nie zależy mi na hałasie, zależy mi wyłącznie na trakcji na suchym i mokrym.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Opony letnie - co wybrać ?

Post autor: tomekb »

excelenxe tez polecam mialem w poprzednim aucie a brat mial w vecrze c 3,2 v6 i dobre byly i trwałe wazne tylko by kupic niemieckie goodyeary a nie słowackie o niemieckie maja mocniejsze boki opon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości