Hamulce is200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
sammy69
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2013, o 11:58
Model Lexusa: is200
Skąd:: islandia
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: sammy69 »

problemy zaczęły się na oponach yokohama 215/50, po sezonie zmieniałem na opony Cooper 215/45 i zmieniłem tarcze pomogło na 3 tygodnie potem znowu zaczęło bić. Na zimę kupiłem michelin 205/45 tarcze przetoczyłem i znowu na 3 tygodnie było super. Po zimie kupiłem same tarcze i klocki, żeby być na 100% pewny nowe tarcze oddałem do przetoczenia problem znikną na 2 tygodnie. Obecnie mam jakieś chińskie opony są nic nie warte trzeba przejechać z 5km żeby przestały skakać jak temperatura jest poniżej 10 stopni. Zamówiłem już klocki i tarcze, łożyska kupiłem na allegro jeszcze staram się dogadać z kolesiem o piastach, opony na zimę już zamówione jakieś koreańskie hankoock podobno bardzo dobre, w dodatku wymieniłem jeden wahacz i jakąś końcówkę w kołach więc jak to nie pomoże to sprzedam już to auto poddam się. Można te piasty przetoczyć ? Czy lepiej kupić nowe ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: carinus »

Czujnikiem sprawdzamy samąpiaste a nie tarczę przykręcaną do tej piasty.Nigdy nie mamy pewności co przykrecamy i jak się ustawi tarcza bez możliwości samoistnego dopasowania.Musisz zrobić pomiar na wolnej od śrubek części piasty,nawet nie musisz jej czyścić skoro tarcza musiała pracować na ewentualnym syfie przyklejonym do piasty.Nie trzeba też zmieniać piasty tylko dać tokarzowi możliwośc zrobienia pomiaru odchyłki ,planowanie,montaż i ponowne pomiary.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: grucha2666 »

Witam mam takie pytanie: zmienilem opony z 16" 205/55 na 17" 225/45 praktycznie nowki opony i podczas hamowania z predkosci ponad 80 km/h slychac dziwny odglos jakby kola od pociagu (kierownica nie drga nie czuc zadnych drgan) dzwiek jest dosc glosny i zawsze taki same ( cos jakby potwatrzajace sie "tyr tyr tyr") co to moze byc??? Na poprzednich kolach tego nie bylo slychac (felgi proste kola wywazone) podczas jazdy zero drgan czy dzwiekow. Przy hamowaniu z nizszych predkosci tez nic nie slychac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości