[IS 200] Klimatyzacja

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Dawid0ss »

Masz u siebie LPG ?
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Zuzinho7 »

Nie tylko i wyłącznie benzyna ;)

--
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: dzida »

Zuzinho7 pisze: I w czym problem, po załączeniu klimatyzacji mam takie dziwne "szarpnięcia" nie wiem jak to nazwać, trzymam gaz i czuje jak auto delikatnie dostaje mocy za chwile ona znika i tak w kółko
Wczoraj odkryłem to samo przy tym upale i na początku myślałem, że może cewka zaczyna się kończyć albo szklanki zaworów, bo taki objaw jakby czasem wypadał zapłon. Jednak jadąc dziś bez klimy nic się nie działo więc nie wiem co to może być... może coś z kompresorem sprężarki? Również czekam na sugestie.
Za to klima u mnie działa bardzo dobrze, więc może musisz nabić.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Zuzinho7 »

Hmm będę mial chwilkę w tym tygodniu to podjadę do jakiegoś dobrego speca od klimy i zobaczymy co on zasugeruje, bo tez gdzieś chodzi mi coś po głowie typu mało czynnika lub zaczyna padać sprężarka klimy.

--
Kamil
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: adamsky73 »

Zuzinho7 pisze:Gdy jadę normalnie bez klimatyzacji auto pracuje ładnie równo
Ludzie, wasze auta to nie furmanki i jak już jest w nich klima to się jej powinno używać. A jeśli jesteście tacy "oszczędni" to się później nie dziwcie że sprężarka się zaciera i coraz bardziej obciąża silnik.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: dzida »

ale nikt tu nie napisał, że nie używa klimy aby oszczędzać ;) czasami nie trzeba jej używać jak jest chłodno i sucho np. rano :)
inna sprawa, że nie wiem jak z niej korzystał poprzedni właściciel ale niedawno nabijał
Ostatnio zmieniony 8 cze 2015, o 17:37 przez dzida, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: adamsky73 »

No właśnie tego nigdy nie mogłem skumać - masz "auto" a bawisz się w ręczne włączanie/wyłączanie klimy? Po co? Na "auto" zależnie od ustawionej temperatury, ciepła w aucie i temperatury na zewnątrz, "komputer" sam sobie ustawia kiedy używać kompresora, a kiedy wiać zimnym powietrzem z zewnątrz. na dodatek osusza powietrze, co w zamkniętej puszce auta jest ważne bo przecież ludzie wydychają całkiem sporo pary wodnej i później się dziwią że klima zagrzybiona.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: dzida »

po prostu denerwuje mnie wycie nawiewu jak podjeżdżam z/do roboty i zanim dojadę to nic mi to nie da, a tak mam ciszę i spokój
czasem wole po prostu otworzyć okno i powdychać świeżego powietrza :)
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: tomcio105 »

adamsky73 pisze:No właśnie tego nigdy nie mogłem skumać - masz "auto" a bawisz się w ręczne włączanie/wyłączanie klimy? Po co? Na "auto" zależnie od ustawionej temperatury, ciepła w aucie i temperatury na zewnątrz, "komputer" sam sobie ustawia kiedy używać kompresora, a kiedy wiać zimnym powietrzem z zewnątrz. na dodatek osusza powietrze, co w zamkniętej puszce auta jest ważne bo przecież ludzie wydychają całkiem sporo pary wodnej i później się dziwią że klima zagrzybiona.
Klimy nie powinno się włączać/wyłączać co chwile to fakt. Ale jeśli masz ustawione ciągle na auto w momencie odpalania silnika i gasisz z takim ustawieniem to dopiero co ją ,,zajeżdżasz" i nie masz wtedy wcale ,,mokrego" powietrza w aucie co też nie jest dobre. Ja polecam w lato najpierw puścić nawiew przy otwartych szybach, żeby pozbyć się ciepłego powietrza, po chwili klima na auto tak jak pisałeś dlaczego :), a potem tak na kilka minut przed dojazdem na miejsce wyłączenie klimy i uchylenie szyb dla przewiewu powietrza ;)
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Zuzinho7 »

No ale przecież tu nie o chodzi o oszczędzanie na klimie czy nie ja, miałem Nissan Primere P12, BMW E46 i jeździłem często na klimie i oszczędzanie tu nie ma nic do rzeczy a chodzi o kwestię co jest przyczyną tych ubytków i dodatków mocy co chwilę. Bo znając życie pojedzie się do klimiarza a ten zaraz zacznie teksty "tak ma być"... a mi się nóż wtedy w kieszeni zacznie otwierać...

Auto kupiłem niedawno więc nie wiem jak wyglądała obsługa układu klimatyzacji przez poprzedniego właściciela a sam np. w E46 jak miałem mało czynnika to miałem taki objaw że syczało z kratek i odcinało najpierw kanał pasażera (dmuchało ciepłym) a w końcowej fazie kierowcy.

--
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości