[IS 200] Klimatyzacja

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: dzida »

U mnie ten problem nie występuje przy niższej temperaturze, bo jak jechałem trasą 250km po kupnie auta cały czas z włączoną klimą nic się nie działo. Niezależnie czy po mieście czy po autostradzie więc zakładam, że to może być ta sprężarka gdy się załącza i nie wyrabia.
I to zjawisko nie tylko w naszych autach ale i w innych, bo po wpisaniu w google wyskakuje to w innych modelach.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Zuzinho7 »

ok, dzięki za info będę w serwisie klimatyzacji może w tym tygodniu jak znajdę czas i jak się uda ustalić co to dam znać tutaj :)

--
Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: owczar »

Na początek sprawdź naocznie: http://lexus.solar3.eu/rm/rm684e/m_ac_0003.pdf

Nie dajmy się zwariować- klima nie psuje się ani od nieużywania ani od używania. Od nieużywania tworzą się grzyby... Wyłącznie klimy przed zgaszeniem silnika? Przecież to nie turbina. Wyłączenie jej wcześniej niczego nie zmienia. Po zatrzymaniu silnika sprężarka nie pracuje więc się nie zaciera...

Spadki mocy mogą być spowodowane włączaniem i wyłączaniem sprężarki. Kwestia tylko czy są przerwy normalne czy nienormalne. Sprężarka nie pracuje cały czas- wszystko zależy od temperatury, ilości czynnika itd. W PDF jest instrukcja jak na podstawie okienka ocenić ilość czynnika. Do wstępnej diagnostyki wystarczy. Jeśli chodzi o wydajność. Przy ok 20 stopniach na zewnątrz włącz klimę na maks, wentylator na połowę mocy i zmierz temp w kratkach. Powinna wynosić około 4-6 stopni.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Zuzinho7 »

Dzięki serdeczne za pomoc :) jutro w wolnej chwili zerknę do Lexa co i jak i dam znać :)

--
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: adamsky73 »

No akurat od nieużywania się psuje, ale spokojnie możecie mieć inną teorię. Warsztaty czekają z otwartymi rękami :biggrin2:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: owczar »

Co prawda nie pamiętam sytuacji kiedy bym jechał z otwartą szybą, bo zawsze mam ustawiony tryb auto, ale to nieużywanie to też pojęcie względne. Są tacy co włączają i wyłączają podczas jazdy, a są tacy, którzy jesienią robią off i do wiosny ani razu klimy już nie włączą. W takiej sytuacji mogą mieć problemy. Ale jak ktoś używa chociaż raz na tydzień-dwa, to układ nie powinien sprawiać problemów.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Zuzinho7 »

Sprawdzałem i po zaleczeniu klimatyzacji było widać bąbelki (bąbelkowało) i było aż biało od płynu/gazu. Potem po jakiejś chwili zrobiło się pusto w okienko i potem były takie delikatne bąbelki przeźroczyste i potem znów białe i tak w kółko. Z kratek dość dobrze chłodzi jednak według mnie to nie to... a nie mam za bardzo czym zmierzyć temperatury z kratek nawiewowych.

Przez chwilę było też słychać takie dziwne "tyrkotanie" z okolic sprężarki klimatyzacji. Wiatrak działa prawidłowo.

--
Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: owczar »

Jeśli widzisz bąbelki to na 100% masz za mało czynnika. I jeśli widać te bąbelki nie tylko po wyłączeniu, to czynnika jest bardzo mało.
Zanim nabijesz to poszukaj czy nie ma gdzieś wycieku.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Zuzinho7 »

Dzięki za pomoc ;) Tak przeglądnie mi kilimiarz jak podjadę do specjalistycznego serwisu od klimatyzacji, tylko muszę znaleźć chwilę czasu aby odstawić auto :)

--
Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem klimatyzacja

Post autor: Dawid0ss »

A takie pytanie, w IS200 tylko czynnik chłodzący robi za smarowidło dla sprężarki czy trzeba dodatkowo dolewać do niego odpowiednią ilość oleju ? Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości