[LS400] klimatyzacja - padnięta sprężarka?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[LS400] klimatyzacja - padnięta sprężarka?

Post autor: michalWro »

Cześć,

Mam problem z klimatyzacją - nie działa ;)
Byłem na sprawdzeniu i uszczelnieniu klimy. Mechanik skasował troszkę PLNów, ponoć gaz wylatywał na jakimś orignu. Naprawił, wszystko cacy.
Po dwóch tygodniach zrobił się upał ~35 stopni i klima się skończyła.
Pojechałem znów do mechanika, który tym razem stwierdził nieszczelną sprężarkę. Temat chwilowo odpuściłem. Nabili, więc jakiś czas jeździłem z działającą klimą.

Ale znów przyszło 35 stopni i znów klima się skończyła. Wygląda to tak, jakby wszystko było spoko, a klima rozszczelniała się przy wysokich temperaturach.

Wybrałem się do innego mechanika - ten stwierdził, że samo wyjęcie sprężarki kosztować mnie będzie 400zł, a później jeszcze diagnostyka i naprawa. Auto odebrałem.

Pytania:
- ile mechanik powinien skasować za takie usługi?
- lepiej regenerować sprężarkę, czy kupić używkę? na necie znalazłem http://allegro.pl/lexus-ls400-97r-sprez ... 47709.html - 320zł; reszta około 500-600; może taniej będzie szukać bez słowa 'Lexus'? Bo ludzie wychodzą z założenia, że jak Lexus, to ma kasę i zapłaci każdą cenę ;)
- czy polecicie mechanika z Wrocławia, ew. regeneratora klimy?
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LS400] klimatyzacja - padnięta sprężarka?

Post autor: michalWro »

Sprawę zacząłem robić w tamtym roku w VAG Serwisie. Niestety, nie udało się naprawić klimy. Później się ochłodziło i klima przestała być potrzebna.
W tym roku podjechałem do ADAW (Wrocław, Szczecińska - https://www.google.pl/maps?q=adaw+szcze ... CAYQ_AUoAQ )
Pierwszy winny - czujnik ciśnienia klimatyzacji. Wymieniony, klima chodziła 2 tygodnie.
Drugi winny - rozszczelniona sprężarka. Uszczelniona, klima chodzi do dziś (od miesiąca).

W sumie wydane około 1400zł w ADAW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości