[LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
christoph
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2014, o 12:13
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: christoph »

Zaraz po zakupie miałem taką sytuację, okazało się, że jedna tarcza była przygrzana, a do tego powierzchnia stykowa piasty z tarczą niezbyt porządnie oczyszczona. Po przeszlifowaniu tarczy i wyczyszczeniu piasty wszystko działa tak, jak powinno.
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: markami »

Ja też dołożę swoje 3 grosze ;p Owczar ma racje. LS430 ma słabe tarcze jak na wagę auta. Moje problemy które miałem:
Bicie kierownicy przy hamowaniu efekt krzywa tarcza poszły na złom kupiłem Blueprint są ok klocki Japońskie. Bicie ustało
Następ sprawa przy hamowaniu tył prawa strona wpadała w wibrację tarcza krzywa wywaliłem nowe blueprinta i klocki brembo. Po rozmowie z owczarem doszedłem do wniosku że zrobię dodatkowo regeneracje zacisków co potem się okazało strzałem w dziesiątkę. Nowe gumki tłoczków, zaciski oczyszczone pomalowane z tyłu nowe tłoczki stare miału wżery skutek ograniczony ruch tłoczka albo jego brak z przodu tłoczki były bez ognisk wżerów po wypolerowaniu założone ponownie. Oczywiście zalany nowy płyn i odpowietrzono cały układ. Wniosek hamulce jak żyleta ale przy wysokich prędkościach staram się delikatnie hamować jak nie ma potrzeby depnięcia gdzie zostawia się zęby na kierownicy :D. Przejechałem jakieś 3 tyś. km między prędkością 85-100 km odkryłem lekką wibrację kiery po wnikliwym sprawdzeniu zawieszenia przyczyna prawa przednia tarcza do wymiany odgłos suchego łożyska i pykała przy skręcaniu waga auta robi swoje nacisk jest duży na piastę. Po wymianie piasty nic nie drży. Dla świętego spokoju zrobiłem nowoczesnym urządzeniem zbieżność był ok. Pokazał mi tylko na komputerze że w przednich wahacza gumy już nie mają tej elastyczności ale nie mają luzów. Jak będą już wybite na nierównościach będzie słychać tłuczenie. Szkoda tylko że w ASO tych tulei gumowych nie można kupić by wymienić w wahaczu.
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: michalWro »

U mnie na tę chwilę bez problemów.
Zestaw tarcze Blue Print ADT343215 + klocki Ferodo FDB1688

WAŻNE: do sprawdzenia, czy piasty są proste.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: owczar »

Czyli tarcze BP dają radę. Dobrze wiedzieć. Ja ostatnio kupiłem klocki ferodo na zapas, bo TRW na tyle mocno mnie rozczarowały.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: Kafecz »

Ja niestety musialem wyrzucic nowe tarcze blue print. Przyczyna błacha. ASO zalozylo nowe tarcze i klocki ale nie piast nie wyczyscili.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości