Opony zimowe bieżnikowane IS200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:
Odbiegając już od tematu, to na forach motoryzacyjnych widzę trend, gdzie najważniejsza jest gleba, duża felga, a na nią albo stare opony, albo jakieś najtańsze chińczyki. Ale chyba nie tędy droga...
O i to jest sedno sprawy, kupić lexa z mega felą, żeby Ci od e36 zazdrościli, "łysy lacz" i jest jazda pod remizą.
Gleba, plomby wylatują ale :LEXUS: na masce i klapie jest, na zaciskach też :biggrin2:
Co do porównań do LPG to jakieś nieporozumienie, LPG jest lepszym paliwem od noPB to raz, dwa jest eko :biggrin2: , trzy to produkt uboczny więc dobrze, że można go wykorzystać, auto lata tak samo jak na noPB płaci się mniej, i zatruwa znacznie mniej w przypadku pseudo opon płaci się mniej ale jest niebezpiecznie i jeździ się gorzej znacznie, niedowagi takich opon to nieporozumienie w osobówce osiągającej 200km/h.
W PL to majętni kupują diesele bo się wstydzą LPG nie mając o nim pojęcia bądź mający wspomnienia z polonezów, tylko, że diesel to jeżdżący RAK, cuchnący itd, przyszedł z przemysłu co nie powinno mieć miejsca, ale "mądrzy ludzie" z paliwa rolniczo/przemysłowego zrobili marketingowo złoto, które mogą teraz sprzedać w cenie droższej w produkcji noPB a wielu krajach drożej i tu ject cały myk by na gównie zarobić jak najwięcej :biggrin2: .
Ludziki to kupiły i teraz w garażu pod blokiem jak takie 2 klekoty rano odpalą to pół dnia nie ma czym oddychać czego o LPG powiedzieć nie bo spalanie jest bezwonne.
Pozdr.
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: k0zz »

Co do nalewek, też stoję przed opcją zakupu opon na zimę i brakuje mi jeszcze na jedną oponę :) Nie kupię nalewek bo mam na nowe, dobre oponki.
Ale gdybym miał sytuację wymagającą ciecia kosztów, nie obawiałbym się zakupu nalewek, ale z perspektywą że za dwa, rok - kupię nowe opony. Takie było przesłanie moich wynurzeń :) W żadnym wypadku nie porównywałem ich do nowych, firmowych opon.

Nie ma co dyskutować czy LPG jest lepsze czy nie. Ale nikt tego nie zakłada żeby dbać o środowisko :)
Tak czy inaczej ja też jestem zwolennikiem LPG bo jest po prostu znacznie taniej. Szkoda że tak niewiele jest warsztatów które się do LPG przykładają, chociaż to może też wina ludzi bo jak LPG to ma być tanio, także instalacja ma być tania.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: baniaq »

Dodam tylko jedną rzecz.
Jeżeli autem się jeździ, to lepsza nalewka na aucie (ale ze świadomością że to nalewka) niż markowa w magazynie.
W zeszłym roku miałem taką akcję: Zbrakło mi siana na zimówki. No po prostu nie było z czego kupić. Auto stało w garażu i czekało do wypłaty.
Jeden telefon - dziewczyna w potrzebie, c :cenzura: j, jadę. Nie było śniegu, nie było mrozu nawet. Noc, wyskoczył rowerzysta na pasy. Koleś przede mną na zimówkach stanął w miejscu. Ja zatrzymałem się na nim mimo szybkiej reakcji, odpowiedniej odległości i hamowania do deski. Na szczęście uszkodzenia dość małe, ale komplet dobrych zimówek poszedł się walić przez niepotrzebną naprawę, a auto czekało jeszcze 2 miechy na naprawę i zimówki.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Yarecki »

baniaq pisze:Dodam tylko jedną rzecz.
Jeżeli autem się jeździ, to lepsza nalewka na aucie (ale ze świadomością że to nalewka) niż markowa w magazynie.
W zeszłym roku miałem taką akcję: Zbrakło mi siana na zimówki. No po prostu nie było z czego kupić. Auto stało w garażu i czekało do wypłaty.
Jeden telefon - dziewczyna w potrzebie, c :cenzura: j, jadę. Nie było śniegu, nie było mrozu nawet. Noc, wyskoczył rowerzysta na pasy. Koleś przede mną na zimówkach stanął w miejscu. Ja zatrzymałem się na nim mimo szybkiej reakcji, odpowiedniej odległości i hamowania do deski. Na szczęście uszkodzenia dość małe, ale komplet dobrych zimówek poszedł się walić przez niepotrzebną naprawę, a auto czekało jeszcze 2 miechy na naprawę i zimówki.
Twój przypadek to nie wina opon, skoro nie było śniegu i mrozu, po prostu jechałeś zbyt szybko a za blisko poprzedzającego auta, policja to ładnie nazywa "niedostosowanie prędkości to panujących warunków" :ok:
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: baniaq »

Yarecki pisze:Twój przypadek to nie wina opon, skoro nie było śniegu i mrozu, po prostu jechałeś zbyt szybko a za blisko poprzedzającego auta, policja to ładnie nazywa "niedostosowanie prędkości to panujących warunków" :ok:
Jak wyjeżdżałem były 3*C, mokro, a do tego zdarzenie miało miejsce na wiadukcie. Po dociśnięciu do podłogi ABS i jazda na wprost bez widocznej utraty prędkości. Jako że jechałem ok. 40km/h skończyło się na lekko wgiętej masce i skrzywionym mocowaniu zamka maski. Auto poprzedzające "dotknąłem". Nawet pas mi się nie zblokował.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

Założyłem temat po to aby się dowiedzieć czy forumowicze używali kiedyś opon bieżnikowanych na zimę w swoich lexusach. Patrząc po opiniach to większość na ten pomysł oburzyła się zakładając że wręcz nie jestem godny posiadania Lexusa bo mnie niby na niego nie stać itp... Zaręczam że stać mnie na utrzymanie tego auta, dodam że do naprawy i serwisu używam tylko najlepszych płynów i części, z resztą nie mam z nim poważnych problemów pewnie dzięki temu właśnie. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić generalny remont domu to dowie się co to są prawdziwe koszta i wtedy to on się będzie zastanawiać czy go na to stać. Wtedy zrozumie moją sytuację i chęć szukania oszczędności. Nadlewkami zainteresowałem się bo po prostu obiło mi się coś o uszy o nich i chciałem się Was poradzić. Po głębszym namyśle dałem sobie jednak z nimi spokój i wygospodaruje pieniądze na nowe oponki. Chciałem kupić opony Nokian WR A3 bądź Nokian WR D3. Używał ktoś Nokian WR A3 bo czytałem tylko oponie użytkownika Nokian WR D3 a chciałem mieć pełny obraz sytuacji zanim podejmę decyzję.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: lukas78 »

ledziu pisze:
lukas78 pisze:I właśnie o taką opinie chodziło tzn. opinię osoby która na tym jeździła, a nie słyszała od kogoś historię o złych nalewkach...
To jeszcze przyjmij jedno::::

Ty postrzegasz że coś jest ok a inny powie że jest lipa... więc akurat to że komuś nalewka się nie rozpadła jest nijakim tłumaczeniem przy stanie rzeczywistym...

jednakże skupię się na chwalonych nalewkach ponieważ sam byłem właścicielem kilku nalewek a do tego jeździłem autami na nalewkach...
Wszystko się zgadza ledziu - tylko jak widzisz stan rzeczywisty jest również taki, że Tobie się nalewki rozpadały, a np.koledze kOzz nie. Nikt nie próbuje podważać jakości nowych opon, bo jest oczywiste, że zawsze taka opona będzie lepsza pod każdym względem od niskobudżetowej opony bieżnikowanej.

Poza tym wracając do początku tematu, to przewijał się tam wątek porównania nowych zimowych opon bieżnikowanych do używanych (kilku letnich) opon zimowych z portali aukcyjnych - przy określonym budżecie w okolicach 450-500 zł za komplet.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: ledziu »

owczar pisze:ledziu, jak kupujesz gumy częściej niż przeciętny Kowalski, to może coś doradzisz :).
Co do opon to wolę nie doradzać konkretnych modeli ponieważ każdy z nas inaczej jeździ i w innych warunkach więc moje odczucia mogą się nie pokrywać z czyimiś potrzebami... :biggrin2:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: klexus »

Nie róbcie sobie jaj, ja bym bieżnikowanej nie założył, za 1000zł masz fajny komplet na 2-3 sezony. Lepiej zainwestować w felcie 18 co by ładnie wyglądało niz w bezpieczeństwo.
Kup załóż, sie coś narobi bedziesz miał pretensje tylko do siebie, druga sprawa zależy ile robisz km dziennie bo zawieszenie tez ucierpi na tych wspaniałych "nowych "oponach.
A na Ultra Grip-a nie dam sobie złego słowa powiedzieć.
A na koniec stać Cie nie na konia to i na bat.
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

Zamówiłem sobie komplet Nokian WR A3 205/55 R16 2014 rok ze sklepu internetowego i z dostawą wyszły mnie 1116zł. Zobaczymy jak się będą spisywać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości