Opony zimowe bieżnikowane IS200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
DNL
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2013, o 18:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: DNL »

Panowie, mogę przeznaczyć ~1400zł na opony zimowe i nie mam pojęcia co wybrać. Do tej pory kupowałem byle jakie opony ale teraz gdy stałem się posiadaczem lexa chcę kupić coś lepszego. Co możecie polecić w tej cenie na felgi 17? Kupić lepsze na tył a gorsze na przód?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: klexus »

Polecam ContiWinterContact TS850
Chociaż na Goodyear Ultra Grip-ach tez sie fajnie trzymał i dobrze wchodził pod górki
17" troszkę lichy budżet, w mierę dobry set w tym rozmiarze to 2000zł min
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Yarecki »

klexus pisze:Polecam ContiWinterContact TS850
Chociaż na Goodyear Ultra Grip-ach tez sie fajnie trzymał i dobrze wchodził pod górki
17" troszkę lichy budżet, w mierę dobry set w tym rozmiarze to 2000zł min
Przy 2 K lepiej kupić za 1300 laczki dobrej klasy 205/55/16 i oddzielne fele.
Mask
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Grudziądz
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Mask »

Do poprzedniego auta 2 lata temu kupiłem Nokian WR A3 i przyznam, że jak dla mnie ta opona to wzór - jeździłem na wielu różnych laczkach i dla mnie są po prostu the best. Tak mnie urzekła ta firma, że na lato też kupiłem komplet Nokian Line, również rewelacyjne. Niestety zimówki poszły razem z autem, letnie 16'' zostały, ale akurat na lato w Lexie mam felgi 17 i znowu szykuje się wydatek :P Do auta żony kupiłem w tym roku Hankook W442 bodajże i jak na razie sprawują sie bardzo przyzwoicie, aczkolwiek jeszcze mocno zimowych warunków u nas nie było :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: owczar »

Ja obecnie jeżdżę na poprawionej wersji Toyo Snowprox S953. Poprzednia generacja słabo wypadała na mokrym. Te spisują się super. Szybka jazda autostradowa jak latem na letnich. Po lodzie też bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: baniaq »

Jak ktoś chce oponki heavy-duty to polecam Falken Espia EPZ. Typowo na Kanadę, Rosję i kraje skandynawskie. Ojciec kupił w tym roku kolejny komplet dla siebie. Śnieg i lód im niestraszne. Tylko wygląd słaby, ale jak to komuś wisi, a często śmiga w trudnych warunkach typu "nikt o nas nie pamięta", to zdecydowanie polecam.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości