Opony zimowe bieżnikowane IS200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: JanB »

:podziw: :ok: :dance3: no i poszedł po rozum do głowy i dobrze zrobił.Będziesz Pan zadowolony...
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

Hehe mam taką nadzieję :zryw:
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: turkus »

owczar pisze:Gdybym kiedyś miał porządne opony to pewnie uniknąłbym wypadku. Dlatego teraz zachęcam wszystkich do rozsądku w tej kwestii. Sam się nauczyłem, na szczęście tylko kosztem skasowanego auta, a nie czyjejś krzywdy - to stąd stwierdzenie, że oszczędny płaci 2 razy.
No u mnie na szczęście skończyło się dobrze, ale też podobna sytuacja była i wcześniejsza "oszczędność" kosztowała ponad 2k wsadzone w naprawę zawiasu. I też mnie to nauczyło, że nigdy więcej używanych opon. Nie wywalam kasy na nowe dlatego, że mi zbywa, tylko dlatego, że uważam to za konieczność. Siedzę, szukam, kombinuję, żeby wyrwać jak najtaniej, bo też nie należę do osób rozrzutnych i jestem chora, jeśli za cokolwiek przepłacę.
gileusz pisze:Założyłem temat po to aby się dowiedzieć czy forumowicze używali kiedyś opon bieżnikowanych na zimę w swoich lexusach. Patrząc po opiniach to większość na ten pomysł oburzyła się zakładając że wręcz nie jestem godny posiadania Lexusa bo mnie niby na niego nie stać itp...
Jeśli chodzi Ci o to, co ja napisałam o kosztach utrzymania Lexa, to był to bardziej opis moich doświadczeń z kupowaniem części do tego auta, z mechanikami itp. - dałam się naciągnąć raz, drugi, w końcu straciłam cierpliwość i więcej naciągnąć się nie dam ;) Nie sądzę, żeby ktoś tu miał złe intencje, po prostu wymieniamy się doświadczeniami i nie traktuj tego jako argumentum ad personam :ok:
Seymour
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2014, o 15:45
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Seymour »

Witam. Pozwólcie ze podepnę się pod temacik. Idzie mroźna zima. W czerwcu zakupiłem Lexa IS200 SportCrossa i chcę kupić zimowe oponki na fele 16".
Mój maxymalny wydatek na to ok 1,4k - 1,5k zl...na więcej mnie nie będzie stać;( Proszę was o pomoc w dobrze dobrych opon w tej cenie. Z góry ślicznie dziękuje.
PS. Im mniej tym lepiej ale wiem że nie ma co oszczędzać. Dobrej nocy^^ :piwo:
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

Ja się zdecydowałem na nokiany WR A3 205/55/R16 jeszcze na nich nie jeździłem ale ludzie sobie je chwalą, wyniosły mnie 1116 zł z przesyłką. Jeśli chcesz wydać więcej to dobrym wyborem będą continental TS850 205/55/R16. Na nie trzeba wydać ok 1350 zł.
Seymour
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2014, o 15:45
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Seymour »

Dlaczego nokian WR A3 a nie WR D3?? ponoc D3 są lepsze na zimę;p xD I widzę, że maja dużo więcej ppozytywnych komentarzy niż A3^^
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

Seymour pisze:Dlaczego nokian WR A3 a nie WR D3?? ponoc D3 są lepsze na zimę;p xD I widzę, że maja dużo więcej ppozytywnych komentarzy niż A3^^
WR A3 są lepsze pod trasy, mają wyższy indeks prędkości do 210 km/h i podobno lepiej się prowadzą. Ja auto używam najczęściej na trasach długości 100-200 km więc dla mnie wybór był oczywisty. Poza tym miałem nieprzyjemne doświadczenia z bieżnikiem choinką. WR A3 to opona z asymetrycznym bieżnikiem, przekonam się jak się będzie sprawować :hobby:
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: k0zz »

Może ktoś polecić komplet nowych opon zimowych na felę 17" ?
Padają tutaj kwoty 1000 - 1200 zł a mnie wychodzi jakby nie patrzył prawie 2000.

Bardzo będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Dodam tylko że zimą mój styl jazdy to - wolno i ostrożnie.
Często jeżdżę po drodze z ubitym śniegiem.
Chciałbym aby przy wyprzedzaniu przy prędkości 50 km/h nie bać się że fura zaraz obróci się dupskiem.
Indywidualista
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2013, o 21:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Indywidualista »

Podpinam się pod temat:) Poszukuję opon zimowych, które charakteryzują się jak najlepszą przyczepnością :jazda: Cena w granicach 1400-1500 PLNów.

Po przeczytaniu całego tematu stwierdzam, że podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji gileusz :ok:

Sam przez wiele lat jeździłem na używkach i jak dobrze pamiętam tylko pierwsze spisywały się dobrze, i były w stanie pokonać prawie wszystkie zaspy. Kolejne już były tylko gorsze i niejednokrotnie podnosiły ciśnienie kiedy inni kierowcy jechali, a ja stałem bo ugrzązłem.
Ostatnią przygodę z używkami miałem tuż po zakupie Lexa kiedy nastała zima. Dumnie założyłem 2gi komplet felg z zimowymi oponami, które dostałem przy zakupie auta. Jak się okazało to była jedna wielka porażka! Jadąc 40 km/h i podjeżdżając pod niewielkie wzniesienie zacząłem tańczyć dosłownie po całej drodze! Driftowałem od rowa do rowa! A systemy TRC i SNOW można było sobie o "d..ę potłuc". Dookoła masa drzew i i jeszcze większa masa czarnych myśli jak będzie wyglądał Leszek po spotkaniu z jednym z nich. Na szczęście wyprowadziłem samochód z poślizgu. Jeszcze tego samego dnia na odcinku 12 km takich przygód miałem kilka. Od tamtej pory auto praktycznie nie było używane i postanowiłem, że już nigdy więcej używanych opon!

Z autopsji dodam, że po założeniu nowych zimówek w Audi A4 samochód zmienił się nie do poznania. Trzymał się niesamowicie drogi, aż nie dowierzałem, że nowa opona tak pozytywnie wpłłynie na właściwości jezdne auta. Zaznaczę, że opony były testowane na skandynawskich drogach gdzie warunki były przeróżne.

Na koniec mojego wywodu dodam, weźcie sobie do serca, że jedyna rzecz, która trzyma auto na drodze to opona - a myślę że większość z nas zapomina o tym. Co więcej nasze bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego jest bezcenne.
Szerokości :jazda:
yarexis
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2013, o 19:02
Model Lexusa: premium
Skąd:: grenlandia
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: yarexis »

Indywidualista pisze:Podpinam się pod temat:) Poszukuję opon zimowych, które charakteryzują się jak najlepszą przyczepnością :jazda: Cena w granicach 1400-1500 PLNów.

Po przeczytaniu całego tematu stwierdzam, że podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji gileusz :ok:

Sam przez wiele lat jeździłem na używkach i jak dobrze pamiętam tylko pierwsze spisywały się dobrze, i były w stanie pokonać prawie wszystkie zaspy. Kolejne już były tylko gorsze i niejednokrotnie podnosiły ciśnienie kiedy inni kierowcy jechali, a ja stałem bo ugrzązłem.
Ostatnią przygodę z używkami miałem tuż po zakupie Lexa kiedy nastała zima. Dumnie założyłem 2gi komplet felg z zimowymi oponami, które dostałem przy zakupie auta. Jak się okazało to była jedna wielka porażka! Jadąc 40 km/h i podjeżdżając pod niewielkie wzniesienie zacząłem tańczyć dosłownie po całej drodze! Driftowałem od rowa do rowa! A systemy TRC i SNOW można było sobie o "d..ę potłuc". Dookoła masa drzew i i jeszcze większa masa czarnych myśli jak będzie wyglądał Leszek po spotkaniu z jednym z nich. Na szczęście wyprowadziłem samochód z poślizgu. Jeszcze tego samego dnia na odcinku 12 km takich przygód miałem kilka. Od tamtej pory auto praktycznie nie było używane i postanowiłem, że już nigdy więcej używanych opon!

Z autopsji dodam, że po założeniu nowych zimówek w Audi A4 samochód zmienił się nie do poznania. Trzymał się niesamowicie drogi, aż nie dowierzałem, że nowa opona tak pozytywnie wpłłynie na właściwości jezdne auta. Zaznaczę, że opony były testowane na skandynawskich drogach gdzie warunki były przeróżne.

Na koniec mojego wywodu dodam, weźcie sobie do serca, że jedyna rzecz, która trzyma auto na drodze to opona - a myślę że większość z nas zapomina o tym. Co więcej nasze bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego jest bezcenne.
Szerokości :jazda:
Super opona na zimę jak dla mnie to Nokian WR A3.
Na 16" można kupić za 1300 z wymiana już i wyważeniem wiec warto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości