[GS300] Problem z ogrzewaniem

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: carsik »

passat1978 pisze:
owczar pisze:To teraz rzeczywiście objawy wskazują na uszczelkę.
na początku możesz spróbować uszczelniacza w proszku za parę złotych, jak to nie da rezultatu to robota z uszczelka, ja w kilku autach próbowałem uszczelniacza i było ok

no, a później szykuj sie na wymianę chłodnicy, nagrzewnicy i czyszczenie co cieńszych rurek w układzie chłodzenia. Zapraszam, mogę pokazać co ten syf robi.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: maniek_ls400 »

owczar pisze:To teraz rzeczywiście objawy wskazują na uszczelkę.
Objawy wskazują na zapowietrzony układ chłodzenia. Jak się odpowietrza - pisałem krok po kroku na tym forum.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: owczar »

No tak nie do końca. Kopcenie i twardy wąż chłodnicy to nie do końca objawy zapowietrzenia. Nigdy nie stosowałem procedur odpowietrzania. Po prostu zalewam płyn. Po jednym cyklu nagrzania i studzenia silnika układ się sam odpowietrza. Nawet przy bardzo dużym ubytku płynu ciężko przegrzać silnik. Inna kwestia, że nawet przy zapowietrzeniu nie powinno wywalać płynu do zbiorniczka.

Najlepiej sprawdzić specjalnym przyrządem czy w płynie chłodniczym są spaliny.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: maniek_ls400 »

Uwierz mi, że przy zapowietrzonym układzie przejechałem kilkanaście km i płyn sie gotował wlasnie w LS430 (wskazówka wprost galopowała na czerwone pole). Ponieważ była to przygoda w trasie i zaczynało wywalać płyn musiałem uzupełnić wodą co po JEDNYM dniu poskutkowało uszkodzeniem termostatu. Wtedy płyn zaczynał sie gotować po 2 -3 km !(w czasie 30 st upału miałem ogrzewanie włączone na full i musialem robic przystanki co 2km). Wymontowałem termostat, odpowietrzyłem układ i przejeździłem dwa dni do czasu dostawy termostatu do ASO.
Kolega z GS niech sprawdzi termostat. Do garnka i gotować patrząc czy się otwiera.
Uszczelka to albo duże ubytki oleju (wtedy jest majonez na korku chłodnicy i w zbiorniku wyrównawczym) albo chłodziwa (poziom oleju idzie do góry).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: owczar »

Termostat zawsze warto sprawdzić- najlepiej gotując z termometrem, ale tak jak pisałem wyżej. Kopcenia raczej nie powoduje. Przerabiałem już temat uszczelki w kilku autach i w żadnym nie miałem płynu w oleju czy też dużych ubytków płynu.

W większości przypadków objawiało się to dużym ciśnieniem w układzie, zapowietrzaniem układu i cofaniem płynu do zbiorniczka wyrównawczego.

Zanim jednak wyciągniemy termostat i narobimy sobie pracy, warto sprawdzić obecność spalin w układzie chłodzenia. Lepsze warsztaty mają taki przyrząd.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: passat1978 »

carsik pisze:
passat1978 pisze:
owczar pisze:To teraz rzeczywiście objawy wskazują na uszczelkę.
na początku możesz spróbować uszczelniacza w proszku za parę złotych, jak to nie da rezultatu to robota z uszczelka, ja w kilku autach próbowałem uszczelniacza i było ok

no, a później szykuj sie na wymianę chłodnicy, nagrzewnicy i czyszczenie co cieńszych rurek w układzie chłodzenia. Zapraszam, mogę pokazać co ten syf robi.
na pewno jak ktoś myśli że, na np 6 l cieczy chłodzącej ktoś daje dawkę "śmiertelna" czyli 5 x tyle co jest zalecane to układ do czyszczenia.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: tofex »

Zgadzam się z Mariuszem. Odpowietrzenie ( w moim przypadku 1 UZ) było dość problematyczne. Po zalaniu zbiornika chłodnica była zimna, a wskazówka wędrowała na czerwone pole. Potem dopatrzyłem sie naklejki na masce, że układ należy napełnić poprzez korek przy termostacie do pełna oraz utrzymywać 2500 rpm przez 5 min. Tak czy inaczej od święta zdarza się, iż na wolnych obrotach leci zimne powietrze. Może to mieć ( w moim przypadku) związek z faktem,że płyn leci równolegle przez reduktory LPG.
Nie wyklucza to uszczelki, ale sprawdziłbym też korek układu chłodzenia.
Awatar użytkownika
pieda22
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 25 paź 2014, o 15:40
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Dobrów
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: pieda22 »

No i po sprawie: uszkodzona uszczelka. Po wymianie i planowaniu głowicy wszystko wróciło do normy.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: owczar »

A więc jednak. Grunt, że jest już ok :)
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS300] Problem z ogrzewaniem

Post autor: Lex Luthor »

No i mnie dopadlo. Gdzies 3 dni temu jak lekko przymrozilo wlaczylem ogrzewanie ale zdziwilem sie, ze nie zaskoczylo po paru minutach, temperatura mi skoczyla na wskazniku.
Dojechalem, krotka trasa 3 km i patrze para spod maski. Otwieram, zawalone wszystko plynem. Zbiornik wyrownawczy na kresce, i od 3 dni tak, nawet krotka trasa i zawalone wszystko plynem, ale wyrownawczy ani drgnal, poziom jest ok. Zapowietrzyl sie tak nagle sam z siebie? Ktos odpowietrzal GSa? Moze termostat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości