Naprawa tylnej rolety IS250

Tu zamieszczamy instrukcje,schematy i wszystko co może pomóc w naprawie Lexusa preferowany pdf

Naprawa tylnej rolety IS250

Postprzez Rumcyk27 » 14 mar 2016, o 21:06

Witam.
Zrobiłem sobie niedawno prezent i kupiłem Lexa. Przy zakupie sprzedający mówił, że roleta coś szwankuje, więc postanowiłem się za to dzisiaj zabrać. Przed naprawą wyglądało to tak, ze podnosiła się jedna strona, a druga była schowana. Troszkę to takie denerwujące jak coś nie działa, Więc zabrałem się do roboty. Na początek oczywiście ściągnąłem matę bagażnika - opuściłem ją w dół i nity mocujące zacząłem wypychać do góry. Jest ich tam kilka i oczywiście nie wszystkie trzeba było wypchać, ale nie było to ciężkie do zrobienia.
Następnie trzeba zabrać się za "rozebranie" tylnej półki. Co prawda nie jest to takie proste. Pierwszą ściągnąłem osłonę, w której znajduje się osłona subwoofera.
IMAG0542.jpg
(185.63 KiB) Pobrane 53 razy

, po tym zabiegu musimy zabrać się za drugą część półki. Wyciągamy tylne światło STOP, rozłączamy wtyczkę.Później trzeba ją lekko pociągnąć do siebie, a odbezpieczyć odbezpieczyć połączenie słupka i wyciągamy. Ta część wychodzi w całości na zewnątrz.Ukazuje się nam taki widok

Odkręcamy 5 śrubek od mocowania rolety. Po dwie z każdej strony kluczem nasadką 10 - najlepiej nieco dłuższą, piąta śruba trzyma sterownik. Po odkręceniu wyciągamy wtyczkę i już mamy roletę w rączkach :dance: :puchar:
U mnie problemem stanowiła ta blaszka, która blokowała podnośnik. Ktoś przede mną już próbował ingerować w działanie tej rolety, ale jakoś nieudolnie.

Po odgięciu tej blaszki nastąpiła próba generalna i efekt końcowy wygląda tak:
IMAG0546.jpg
(214.36 KiB) Pobrane 53 razy

Nie wiem tylko, czy ona powinna rozciągać się do samego końca, czy tylko do tej wysokości, ale w każdym bądź razie coś zaczęło działać, i to cieszy :dance3: :hobby:
Rumcyk27
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Powrót do Manuals