LS400 1999 - bardzo niskie obroty podczas zatrzymania się

Tu zamieszczamy instrukcje,schematy i wszystko co może pomóc w naprawie Lexusa preferowany pdf

LS400 1999 - bardzo niskie obroty podczas zatrzymania się

Postprzez dany » 10 sty 2018, o 02:36

Witam wszystkich :LEXUS:
Jestem szczęśliwym posiadaczem LS400 (to mój drugi i kocham te samochody), od maja jeżdżę już na lpg. Problem z wolnymi obrotami wystąpił nie tak dawno bo około m-ca temu, a mianowicie (choć nie zawsze jest to regułą, czasem jest ok) gdy zatrzymuję się na skrzyżowaniu obroty spadają do ok 200-250rpm i po jakiś 5 sekundach obroty wracają do normy tj 600rpm w moim przypadku, ale można by powiedzieć że to wygląda tak jakby miał chwilową blokadę zmienienia biegu z 2 na 1 - takie mam wrażenie choć tego nie odczuwam, bo gdy mam tak niskie obroty i za lekko wcisnę hamulec to gdy powraca do tych 600-set to lekko szarpnie i potrafi odrobinę przesunąć auto do przodu. Nie ma różnicy czy to benzyna czy gaz i dzieje się to na ciepłym silniku. Natomiast ta sama sytuacja, ale bez włączonej klimatyzacji to automatycznie silnik gaśnie przy zejściu do takich obrotów.
Sprawdzałem przepustnicę i jest tam czyściutko (zafajdaną przepustnicę miałem w poprzednim LS-ie i tam czyszczenie pomogło). Posiadam również skaner firmy Autel Maxi802 lecz on poza błędem P0135 odnośnie sondy lamba, nic więcej nie pokazuje. Ten sam błąd miałem przed założeniem instalacji - lpg nie jest podłączone pod sondę.
I jeszcze jedna zaobserwowana rzecz myślę, że to może mieć znaczenie....ale od początku:
Gdy go kupiłem w styczniu 2017 to po nie długim czasie gdy auto stało pod domem nie odpalane przez 2 dni to nie byłem go już w stanie go odpalić i to przy nowej baterii - kręcił jak szalony, ale to wyglądało tak jakby nie dostawał paliwa (sprawdzone na kompie i pompa się załączała). Podejrzenie padło na ECU i właśnie w nim zostały wymienione na nowe wszystkie tranzystory/rezystory, a w między czasie gdy Ecu był wymontowany pamiętam że grzebałem przy rezystorze pompie paliwa. W każdym bądź razie po zmaganiach udało się auto przywrócić do życia.
Na ta chwilę zdarzyło mi się podobnie dwa razy (w obydwóch przypadkach to nie był to zimny silnik) że wracam po chwili do auta, a on nie chce odpalić na benzynie i w obydwu przypadkach odpalił awaryjnie na lpg i później odpalał już normalnie.
Czy z doświadczenia ma ktoś jakieś podejrzenia co to mogło by być ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
Daniel
dany
Nowy lex user

Model Lexusa: LS400

Re: LS400 1999 - bardzo niskie obroty podczas zatrzymania si

Postprzez agiless » 10 sty 2018, o 11:45

Czy wszystkie rurki podciśnień siedzą na swoich miejscach i są szczelne?
agiless
Lex user

Model Lexusa: GS300 MKI

Re: LS400 1999 - bardzo niskie obroty podczas zatrzymania si

Postprzez tofex » 10 sty 2018, o 13:43

Stawiam na czyszczenie przepustnicy, przerabiałem temat dwukrotnie w ciągu paru lat.
tofex
Lex user

Model Lexusa: LS 400

Powrót do Manuals