doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Kąt horyzontalny jest standardowy, wertykalny załatwi się jakąś podkładką w blendzie.
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

nie wiem jak z kamerami od innych modeli ale jak ma sie oryginalna (pomijajac oczywiscie katy widzenia ktore sa rewelacyjne np przy wyjezdzie z parkowania prostopadlego widac nadjezdzajace auta z siedzenia czesto zaslaniaja samochody zaparkowane obok) linie pomocnicze sa rewelacyjne mozna np przy kopercie postawic auto na mm od kraweznika bez patrzenia w lusterka..... na uniwersalnej nie da rady bo linie sa nie skalibrowane pod ten samochod
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Ta co kupiłem w ogóle nie ma linii, i w sumie dobrze. Ja potrzebuję kamery do podglądu czy jakiś słupek się nie czai albo pieszy.
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: kanu »

Zamontowem dzis kamerke wkoncu.
Kamerka niby z tego modelu, kupilem dosc drogo kompletna z kabelkiem na ebayu w UK.
Wtyczka byla grubsza ale przerobilem i wszystko ok.
Najgorsza robota to wiercenie dziury w klapie. To niestety w standardzie plug'n'play nie jest ;)
Blende przerobilem zwykla, bo cena dedykowanej z kosmosu, jak za kawalek plastiku.
Finalnie wszystko dziala i to najwazniejsze.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

wtyczka nie pasowała poniewaz sa 2 rodzaje kamer jedna 4-pinowa do radia z pokretlem i 5-pinowa do radia z grzybkiem ( opcja z ruchomymi liniami) i w tym 2 przypadku kamera byla w montowana seryjnie przez to jest ona bardziej dostepna i prawdopodobnie taka kupiłes. Czy to nie jest standard plug'n'play bym polemizowal bo nawiercenie 2 otworow w porownaniu do ciagniecia kabli zabawy z mocowaniem i jeszcze zabawy w ustawianie kamery a nie pasujaca wtyczka to kwestia doboru odpowiedniej kamery do instalacji ( a tak naprawde to tylko kabla miedzy kam a wtyczka bo tak naprawde tylko tym sie roznia)
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: kanu »

Najwazniejsze ze jest instalacja, tak jak mowisz ;)
Grunt ze dziala, troche pomyslowosci, checi i czasu i wkladu finansowego i mozna sie cieszyc z udoskonalenia.
Teraz poluje na panel klimy.
Z fotelami bawic sie nie bede, podgrzewanie mi niepotrzebne.

Bezawaryjnosci zycze wszystkim :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
david201
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 16 maja 2017, o 16:36
Model Lexusa: Is 200t
Skąd:: KRAKÓW
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: david201 »

kanu pisze:Zamontowem dzis kamerke wkoncu.
Kamerka niby z tego modelu, kupilem dosc drogo kompletna z kabelkiem na ebayu w UK.
Wtyczka byla grubsza ale przerobilem i wszystko ok.
Najgorsza robota to wiercenie dziury w klapie. To niestety w standardzie plug'n'play nie jest ;)
Blende przerobilem zwykla, bo cena dedykowanej z kosmosu, jak za kawalek plastiku.
Finalnie wszystko dziala i to najwazniejsze.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Hej,mógłbyś podać o jakim numerze kupiłeś kamerę?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Ja jak na razie przygotowałem blendę i klapę do montażu, nadal szukam kamery w rozsądnych pieniądzach. Opcja z kamerą z T27 nie do końca wypaliła, mam jeszcze wyjście awaryjne ale musi mi przyjść paczucha z Chin.

Założyłem też lusterko fotochromatyczne z polifta, trzeba dorobić około 15 cm wiązki i wpiąć się w piny w lampce lub szybkozłączkami do kabelków zasilających.

W sobotę zamontowałem fotele z f-sporta, szybka akcja 30 min i po sprawie. Względem seryjnych wydają mi się bardziej miekkie (wersja tylko z grzaniem - półskóry).
Zauważyłem również, że siedzi się na nich odrobinę wyżej. Ze zmiany jestem zadowolony bo brakowało mi grzania i regulacji odcinka lędźwiowego.

W kwestii panelu klimy, kupiłem najtańszy na wypasie ale porysowany i przełożyłem na niego swój idealny front (minusem tej sytuacji jest brak 2 strzałeczek i dwóch okienek dla dual i s-flow), takie rozwiązanie na razie tymczasowe. Te panele klimy są w dwóch kolorach i w dwóch wariantach szerkości, także ostrożnie;)

Niby wszystko takie plug & play ale części na rynku jak na lekarstwo, nie mówiąc już o stanie (zwykle wszystko wyciurane) i cenie (z kosmosu).
Ostatnio zmieniony 25 lut 2019, o 14:16 przez Dom1n, łącznie zmieniany 1 raz.
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

Moglbys dokladniej opisac montaz lusterka wstecznego chodzi mi o wiazki gdzie sie wpioles.
Co do symiany panelu klimy radze nie pozbywac sie starego panelu poniewaz przynajmniej u mnie po odlaczeniu akumulatora robil sie blad ze nie pamietal ustawien klimy jak postal ponad 3h wtedy wystarczy potpiac stary panel zresetowac klime i spowrotem wlozyc nowy panel
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

Co do jakosci stanu czesci mam te same doznania:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości