doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Zielonyfrl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2021, o 14:16
Model Lexusa: IS300H
Skąd:: Piastów
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Zielonyfrl »

Emekdriver pisze:
Dom1n pisze:
LuxusIS3 pisze:Chciałbym mieć automatycznie podnosząną klapę bagażnika. Klika na kluczyku, puszcza zamek i siłownik gazowy podnosi klapę. Cały pic w tym, jaki dobrać i gdziego zamocować, aby działał w ten sposób. Ktoś ma jakiś pomysł?
Próbowałem z gumami (takimi jak transportowe), udało się osiągnąć efekt automatycznego otwierania. Zawias po jednej stronie byl ciągnięty przez gumę a z drugiej strony druga guma hamowała klapę aby nie waliła w odbojnik. Jednak napęzenia na klapę były z jednej strony trochę duże i guma przeskakiwała więc zostawiłem tylko gume hamującą. Coś jeszcze będę w tej kwestii kombinował, jakiś siłownik czy coś.
Takie sprężynki z ali się nie sprawdzą, mam identyczne i w żaden sensowny sposób nie da się ich zamontować tak samo siłowniki. Nawet jak by przyspawać uchwyt do nich gdzieś w bagażniku to i tak lipa. Poza tym przy otwieraniu klapy sprężyny się ściągają i strasznie hałasują, otwierasz bagażnik i też słychać dźwięk jak by dziecko skoczyło na trampolinę :down: mało tego przy zamykaniu tak się naciągają że jak by odskoczyły to mogły by zrobić sporą krzywdę.
Ale mam na to patent, działający, bez inwazyjny i nie potrzeba do niego żadnych narzędzi. Potrzebujemy sprężynę rozprężną o mniej więcej odpowiednich wymiarach i montujemy ją w miejscu gdzie chowa się ramie klapy bagażnika. Sprężyna nie jest niczym przymocowana, jest po prostu wkręcona w ten poprzeczny pręt który tamtędy idzie. Można bez problemu wyregulować z jaką mocą ma się otwierać klapa, jest bezpiecznie. Spokojnie daje rade sprężyna tylko z jednej strony, nie wygina się klapa itp. Mam jeszcze jedną taką sprężynę bo myślałem że trzeba dwie, także mogę komuś sprezentować albo podać wymiary, jak ktoś chętny proszę pisać. Patent działa już pare ładnych miesięcy, nie ma żadnych problemów sprężynka tylko wspomaga wbudowany siłownik i klapa się otwiera powoli i z gracją jak w Lexusie przystało :LEXUS:
Hej, podasz gdzie kupiłeś taką sprężynę? Ja niestety kupiłem na Ali i nie mam pojęcia jak to założyć...
IS300HFG
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2020, o 18:30
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: IS300HFG »

Dziękuję @Zielonyfrl za dokładny opis :)
Kamera już przyszła, po wstępnej próbie wszystko działało. Teraz zostaje tylko wyciąć otwory i tu pytanie - jak zdjąć bezinwazyjnie blendę z klapy?
Nigdzie nie znalazłem filmu z montażu / demontażu a nie chciałbym nic uszkodzić.
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Emekdriver pisze:
Dom1n pisze:
LuxusIS3 pisze:Chciałbym mieć automatycznie podnosząną klapę bagażnika. Klika na kluczyku, puszcza zamek i siłownik gazowy podnosi klapę. Cały pic w tym, jaki dobrać i gdziego zamocować, aby działał w ten sposób. Ktoś ma jakiś pomysł?
Próbowałem z gumami (takimi jak transportowe), udało się osiągnąć efekt automatycznego otwierania. Zawias po jednej stronie byl ciągnięty przez gumę a z drugiej strony druga guma hamowała klapę aby nie waliła w odbojnik. Jednak napęzenia na klapę były z jednej strony trochę duże i guma przeskakiwała więc zostawiłem tylko gume hamującą. Coś jeszcze będę w tej kwestii kombinował, jakiś siłownik czy coś.
Takie sprężynki z ali się nie sprawdzą, mam identyczne i w żaden sensowny sposób nie da się ich zamontować tak samo siłowniki. Nawet jak by przyspawać uchwyt do nich gdzieś w bagażniku to i tak lipa. Poza tym przy otwieraniu klapy sprężyny się ściągają i strasznie hałasują, otwierasz bagażnik i też słychać dźwięk jak by dziecko skoczyło na trampolinę :down: mało tego przy zamykaniu tak się naciągają że jak by odskoczyły to mogły by zrobić sporą krzywdę.
Ale mam na to patent, działający, bez inwazyjny i nie potrzeba do niego żadnych narzędzi. Potrzebujemy sprężynę rozprężną o mniej więcej odpowiednich wymiarach i montujemy ją w miejscu gdzie chowa się ramie klapy bagażnika. Sprężyna nie jest niczym przymocowana, jest po prostu wkręcona w ten poprzeczny pręt który tamtędy idzie. Można bez problemu wyregulować z jaką mocą ma się otwierać klapa, jest bezpiecznie. Spokojnie daje rade sprężyna tylko z jednej strony, nie wygina się klapa itp. Mam jeszcze jedną taką sprężynę bo myślałem że trzeba dwie, także mogę komuś sprezentować albo podać wymiary, jak ktoś chętny proszę pisać. Patent działa już pare ładnych miesięcy, nie ma żadnych problemów sprężynka tylko wspomaga wbudowany siłownik i klapa się otwiera powoli i z gracją jak w Lexusie przystało :LEXUS:
Podasz rozmiary tej sprężyny?
Awatar użytkownika
Emekdriver
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 2 sty 2021, o 23:13
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Emekdriver »

Hej, podasz gdzie kupiłeś taką sprężynę? Ja niestety kupiłem na Ali i nie mam pojęcia jak to założyć...[/quote]

Nie kupiłem jej, znalazłem ją gdzieś w magazynie w pracy zostało tam ich jeszcze kilka więc jak by ktoś jeszcze chciał to mogę załatwić. Jak chcesz to podaj mi adres na priv to wyśle na poczcie na twój koszt i będziesz miał. Wymiary takiej sprężyny oczywiście w stanie spoczynku :) to: wys. 65mm/szer. ok. 38mm, grubość drutu 3mm.
Awatar użytkownika
Emekdriver
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 2 sty 2021, o 23:13
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Emekdriver »

Mam takie pytanie nie wiem czy to dobry wątek ale już napiszę tu. Po odpaleniu auta słychać pipczenie gdy stoi coś w pobliżu przodu, czasami nawet jak nic nie stoi nie ma reguły, czasami słychać to pipczenie jeszcze chwilę po ruszeniu. Albo taki przykład gdy dopalę auto w jakiejś ciasnej drodze gdzie np. jest żywopłot z jeden i drugiej strony to będzie pipczeć tak długo dopóki nie wyjadę na wolną przestrzeń. Jakoś dziwnie działają przednie czujniki parkowania bo jak parkuje podjeżdżam przodem blisko pod ścianę to cisza nie odzywają się, ale jak odpalę auto w tej samej pozycji przy przodem przy ścianie, to pisk wycie w niebo głosy! przez OBD2 i programem carista nic z tym nie można zrobić. Więc co robić?? odpiąć przednie czujniki parkowania czy poszukać tego głośniczka co pipiczy i go prymitywnie po chamsku odłączyć? Jest to strasznie denerwujące np. odpalam rano auto, chce żeby chwile pochodziło zanim ruszę a tu pi pi pi pi pi pi pi pi :ireful3: o 6 rano ten dźwięk jest nie do wytrzymania. Co radzicie co zrobić ?
Awatar użytkownika
LuxusIS3
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 15:47
Model Lexusa: Lexus IS III 200T
Skąd:: Piła
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: LuxusIS3 »

Wyłaczyć czujniki parkowania z przodu (mnie też to dobija, za każdym razem pierwsze po odpaleniu co robie to wyłaczam czujniki z przodu).
Awatar użytkownika
Emekdriver
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 2 sty 2021, o 23:13
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Emekdriver »

Tylko że nie mam guzika do wyłączania czujników, mam wersje bieda edition, da się to jakoś inaczej zrobić?
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: _3rd »

To chyba masz dokładane czujniki, fabryczne maja przycisk do dezaktywacji.
Przy fabrycznych czujnikach jest też sporo ustawień dostępnych w Cariscie
Awatar użytkownika
Emekdriver
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 2 sty 2021, o 23:13
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Emekdriver »

Guzika nie mam, faktycznie ktoś zamontował przednie czujniki na własną rękę. Doszedłem po kabelkach do głośniczka który robił całe zamieszanie, odpiąłem go i święty spokój cisza, błoga cudowna niedoceniana cisza… bardzo bardzo wszystkim dziękuje za pomoc i wskazanie kierunku :biggrin2: życie bez tego forum i jego uczestników nie było by takie samo. :klucz:
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Janek22 »

Odpięcie głośniczka nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Informuje on też o wielu innych rzeczach w samochodzie, niektóre mogą być ważne. Chyba, że to był dodatkowy głośniczek tylko do tych czujników. Swoją drogą czasami z nich korzystam. Jak dojeżdżam do przeszkody i pikanie zamienia mi się w ciągły sygnał to wiem, że zostało mi jeszcze tylko z parędziesiąt centymetrów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości