[IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Travis »

Panowie potrzebuję porady. Po ostatniej polerce lamp pastą do zębów zauważyłem że lampa się rozszczelniła i zaczęła parować od środka :-/ nie pozostaje mi teraz chyba nic jak rozklejenie ich i poprawienie ubytków kleju. Jak będę to robił to jest okazja żeby przeprowadzić ten mod. Nie jestem tylko przekonany czy czarne lampy będą pasowały do mojego grafitowego koloru nadwozia :-/ jak sadzicie ? zdjęcia do mojego wozu są w moim podpisie. Druga sprawa w końcu będę miał okazję pozbyć się tych paskudnych kierunków tylko pytanie czy ten plastik jest na jakiś zatrzaskach, może przykrecony czy też przyklejony? Czekam na odp fajnie byłoby gdyby wypowiedziały się osoby które już z tym robiły :-)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: dS »

to ty może lepiej zmień pastę do zębów jak ona takie cud robi :laugh1:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Lex

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Lex »

Travis pisze:Panowie potrzebuję porady. Po ostatniej polerce lamp pastą do zębów zauważyłem że lampa się rozszczelniła i zaczęła parować od środka :-/ nie pozostaje mi teraz chyba nic jak rozklejenie ich i poprawienie ubytków kleju. Jak będę to robił to jest okazja żeby przeprowadzić ten mod. Nie jestem tylko przekonany czy czarne lampy będą pasowały do mojego grafitowego koloru nadwozia :-/ jak sadzicie ? zdjęcia do mojego wozu są w moim podpisie. Druga sprawa w końcu będę miał okazję pozbyć się tych paskudnych kierunków tylko pytanie czy ten plastik jest na jakiś zatrzaskach, może przykrecony czy też przyklejony? Czekam na odp fajnie byłoby gdyby wypowiedziały się osoby które już z tym robiły :-)
ja osobiście nie robił bym na czarno lamp ani halo zostawił bym wszystko w chromie tylko przy rozklejaniu reflektorów wywalił bym pomarańczowy pasek z lampionów , myślę że jasne lampy z tym kol. nadwozia wyglądają lepiej
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Travis »

Super dzięki za sugestię. z tymi kierunkami jest jakaś filozofia czy da się je wyciągnąć bez problemu? :-)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: lukas78 »

Kloszyk od kierunków po rozklejeniu lampy wychodzi bez problemu.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
magus147
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 27 maja 2012, o 12:19
Model Lexusa: RX300 jest, był IS200
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: magus147 »

Panowie

po rozklejeniu lamp, malowaniu i sklejeniu ich z powrotem na szkłach obu lamp wewnątrz pozostały mi dziwne mazy ...
wygląda to jak jakiś kurz, albo jakbym nie domył dokładnie kloszy (choć zadbałem o to przed sklejeniem by je wyczyścić). Dodam jeszcze, że lampy się nie pocą.
nie wiem za bardzo o co chodzi, ale wiem za to, że szpeci mi to dosyć mocno lampy...

czy macie pomysły jak to ewentualnie wyczyścić bez ponownego rozklejania lampy?
może dałoby radę nalać czegoś do środka lub coś podobnego?

za wszelkie sugestie z góry wielkie dzięki
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: angrzeda »

A jakieś fotki? Niekoniecznie jest to brud - równie dobrze może to być wypalenie klosza od wewnętrznej strony. Jeśli jest to na wysokości żarówki, to na 90% bym to obstawiał. Niestety raczej nie do usunięcia.
PS. Nie było tego przed rozklejeniem???

Obrazek

przy powiększeniu widać zmatowienie/zmętnienie w zaznaczeniu...
magus147
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 27 maja 2012, o 12:19
Model Lexusa: RX300 jest, był IS200
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: magus147 »

nie, raczej nie wypalenie
to są jakby mazy idące wzdłuż całej lampy

przed rozklejeniem z tego co pamiętam to tego nie było, jak sklejałem lampę to też kontrolowałem czystość i tak się zastanawiam czy przypadkiem właśnie czegoś nie spieprzyłem przy czyszczeniu kloszy benzyną ekstrakcyjną -> to możliwe, że benzyna zostawiła mazy które pojawiły się dopiero przy podgrzewaniu w celu sklejenia ?..
Czystość kloszy kontrolowałem w dzień bo i w dzień przy dużym nasłonecznieniu sklejałem lampę - a te mazy najbardziej widoczne są w nocy lub wieczorem.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: hydrant23 »

benzyna nie jest najlepszym wyborem przy czyszczeniu kloszy lamp, zrobiłem to w swoim 2 aucie i teraz są "mazaki" , benzyna wchodzi w reakcję z plastikiem zapewne i to dlatego tak później wygląda , polerka pastą by pomogła , ale do tego trzeba rozklejać lampy ponownie
magus147
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 27 maja 2012, o 12:19
Model Lexusa: RX300 jest, był IS200
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: magus147 »

to przynajmniej znam przyczynę... :/
ponowne rozklejenie lamp raczej nie wchodzi w grę
-> może jakieś inne pomysły ?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości