[IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: forest »

:blush: a ja bym z chęcią zapłacił za taki zabieg... cza szukać speca w GW :scratch:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Ralfx »

ja bym Ci za frajer zrobił jak byś podjechał do mnie do domu :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: forest »

z kierunkami nie powinno być problemu... w końcu to tylko "słabe" przyciemnienie ;) swoją drogą to bardzo profesjonalny projekt ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Przemassss
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2010, o 23:24
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Przemassss »

Lex pisze:Lampy i halogeny przód są klejone więc można tego moda wykonać samemu

Obrazek

Obrazek

lakierowanie wewnętrznej części lamp i halogenów + polerka (bardzo niskie obroty żeby nie przypalić plastiku) polecam pastę zieloną 3M
Ja mam tak zrobione lampy, tylko dodatkowo mam włożoną soczewkę bixenonową :biggrin2:
Polecam taki zabieg
Jak będę mieć trochę więcej czasu to zamieszcze fotki jak to u mnie wygląda..
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: IgoR_KilleR »

a ja będę u siebie ściągał na pewno szybkę od lewej lampy bo mam pożółkłą od środka... to samo z halogenem. Jak Stwierdzę, że to nic trudnego, to może w przyszłości sobie zrobię takiego moda...
Lex

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Lex »

Obrazek

lakierowanie wewnętrznej części lamp i halogenów (na foto czarny połysk) + polerowanie kloszy zieloną pastą polerską 3M oraz usunięcie paskudnego pomarańczowego szkła z klosza lampy wtedy zostaje nam biała żarówa którą wymieniamy na pomarańczową lub chromowana (na foto pomarańczowa żarówa)
tomekb pisze:
forest pisze::ok2: o jak ja mam chrapke na takie lampy... ale tak boje się sam to robić :bye:

To tak jak ja
Jeśli nie macie czasu a mod się wam podoba to mogę go dla Was wykonać , pytania proszę kierować na priva :smile:
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Kukis »

Hmmm fajna sprawa, a da radę zrobić coś takiego z tylnymi lampami ;)?
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
sprysio
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2011, o 11:52
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: sprysio »

Witam,

Czy lampy przednie do Lexusa w wersji angielskiej i europejskiej są takie same, w mojej lamie są urwane zaczepy i świece ludziom po oczach za bardzo a sprzedawca powiedział mi, że lampy w obu wersjach są identyczne. Podoba mi się bardzo ten mod z lampami przyciemnionymi, ja niestety nie mam czasu tego zrobić ale gdyby ktoś się podją tego bym się skusił. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: forest »

sprysio pisze:ja niestety nie mam czasu tego zrobić ale gdyby ktoś się podją tego bym się skusił. Pozdrawiam serdecznie
Lex pisze: Jeśli nie macie czasu a mod się wam podoba to mogę go dla Was wykonać , pytania proszę kierować na priva :smile:
SC430 '2002
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: lukas78 »

W związku z tym, że jestem po zabiegu lakierowania lamp i halogenów dla potencjalnych chętnych do tego zabiegu ku przestrodze opiszę moją drobną, wszak dość kosztowną przygodę w tym modzie.
Po wyjęciu lamp i halogenów przystąpiłem z dużym zapałem do ich rozklejania. W celu przyspieszenia nagrzania się piekarnika po ustawieniu temperatury 180 stopni włączyłem dodatkowo termoobieg - po odczekaniu kilku minut władowałem w pierwszej kolejności halogeny (dobrze, że na pierwszy ogień poszły one, a nie lampy) kloszami do strony wentylatora, którego ZAPOMNIAŁEM WYŁĄCZYĆ :ireful3: - po odczekaniu około 6-7 minut zajrzałem do piekarnika z którego już się lekko kopciło - z fogów wykapywał już klej, a klosze zaczęły już spływać i wyglądały tak:
Obrazek
następnie klosze poszły w kosz :mad: i musiałem zakupić drugi komplet halogenów (200pln w plecy).
Po tej głupiej i kosztownej lekcji przystąpiłem do rozklejania lamp - tym razem już pamiętałem, żeby NIE WŁĄCZAĆ TERMOOBIEGU w piekarniku ;) - lampy się ładnie rozkleiły i były gotowe do lakierowania. :)

PAMIĘTAJCIE ŻADNEGO TERMOOBIEGU PRZY TYM ZABIEGU - i kloszami w stronę szyby piekarnika, żeby widzieć co się dzieje.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2011, o 14:04 przez lukas78, łącznie zmieniany 2 razy.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości