[IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: brat_z »

Niby tablet jest blisko szyby ale ja też miałem problem z zasięgiem GPS w tablecie.
musiałem go rozebrać wlutować się cienkim koncentrykiem w gniazdo anteny i wyprowadziłem sobie ją os spodu pokrywy nawigacji i w teraz mam dokładność do 7 stóp a wcześniej miałem 15 i więcej i lubił się gubić.
Awatar użytkownika
sledziona69
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2015, o 15:53
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: sledziona69 »

Tablet ma swoją antenę Wi-Fi i gps ale została ona w tylnej obudowie. Bez niej zasięg wi fi był bardzo kiepski, więc do styków od anten przyczepilem zwykły miedzianny drucik. Teraz wi-fi ma zasięg taki jak na oryginalnej antenie a gps złapał mi bez problemu w bloku. Wszystko już jest w aucie zamontowane, może jeszcze dzisiaj sprawdzę jak łapie podczas jazdy. Zdjęć narazie więcej nie mam, ale będę jeszcze raz wszystko wyciągał żeby zrobić ładowanie bo chwilowo jest zwykła ładowarka usb pod zapalniczke. Mam też jeden problem, nie wiem jeszcze czy to wina ładowarki czy tabletu, jest on podpięty pod cyfrowa zmieniarke i podczas ładowania słychać zakłócenia w głośnikach jak odłącze ładowanie jest cisza słychać tylko muzykę. Przy glosniejszym słuchaniu zakłócenia są praktycznie nie slyszalne, ale przy cichym są bardzo irytujące.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jaqb
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2015, o 17:50
Model Lexusa: IS300 sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: jaqb »

sledziona69 pisze:Tablet ma swoją antenę Wi-Fi i gps ale została ona w tylnej obudowie. Bez niej zasięg wi fi był bardzo kiepski, więc do styków od anten przyczepilem zwykły miedzianny drucik. Teraz wi-fi ma zasięg taki jak na oryginalnej antenie a gps złapał mi bez problemu w bloku. Wszystko już jest w aucie zamontowane, może jeszcze dzisiaj sprawdzę jak łapie podczas jazdy. Zdjęć narazie więcej nie mam, ale będę jeszcze raz wszystko wyciągał żeby zrobić ładowanie bo chwilowo jest zwykła ładowarka usb pod zapalniczke. Mam też jeden problem, nie wiem jeszcze czy to wina ładowarki czy tabletu, jest on podpięty pod cyfrowa zmieniarke i podczas ładowania słychać zakłócenia w głośnikach jak odłącze ładowanie jest cisza słychać tylko muzykę. Przy glosniejszym słuchaniu zakłócenia są praktycznie nie slyszalne, ale przy cichym są bardzo irytujące.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Cześć, odnośnie zasięgu u mnie na razie nie stwierdziłem żadnych problemów ale ja trochę rzeźbiłem w obudowie i tablet został nie tknięty, trochę popłynąłem z przyciskami do wygaszania i regulacji :biggrin2:

[img][IMG]https://images84.fotosik.pl/69/a50b4bbe99eb172dmed.jpg[/img][/img]

[img][IMG]https://images83.fotosik.pl/69/6248f7e0f3faccbfmed.jpg[/img][/img]

[img][IMG]https://images82.fotosik.pl/69/522978cbd2cd33e7med.jpg[/img][/img]

ale naprawdę gdyby nie ten mój pomysł z tymi przyciskami :szok: to nic nie widać po zmontowaniu w całość no i funkcjonuje w pełnym automacie :puchar:
Natomiast kwestia zakłóceń jest dla mnie też denerwująca i jeszcze jej nie wyeliminowałem po mimo ładowania przetwornicą prosto z akumulatora :dash:, po mimo transmisji audio z tabletu poprzez kabel OTG i DAC :angry: też mam wyzwanie bo doczytałem że filtry odetną zakłócenia wraz z pewnym zakresem sygnału audio ?
zaś inni "fachowcy" twierdzą że są to objawy jakiegoś problemu w instalacji, osprzętu silnika i warto przetrzepać wszystko (przewody, cewki, alternator) bo wtedy załatwi się oba problemy ?
Przy okazji przeglądu wymieniłem świece, przewody, gumki w cewkach bo rzeczywiście miałem padnięte no i jest bez zmian, nie wiem nie znam się ale ładowarka chyba nie ma z tym nic wspólnego, może ktoś mądrzejszy się wypowie i nam pomoże ??? :piwko:
Awatar użytkownika
sledziona69
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2015, o 15:53
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: sledziona69 »

jaqb pisze:
sledziona69 pisze:Tablet ma swoją antenę Wi-Fi i gps ale została ona w tylnej obudowie. Bez niej zasięg wi fi był bardzo kiepski, więc do styków od anten przyczepilem zwykły miedzianny drucik. Teraz wi-fi ma zasięg taki jak na oryginalnej antenie a gps złapał mi bez problemu w bloku. Wszystko już jest w aucie zamontowane, może jeszcze dzisiaj sprawdzę jak łapie podczas jazdy. Zdjęć narazie więcej nie mam, ale będę jeszcze raz wszystko wyciągał żeby zrobić ładowanie bo chwilowo jest zwykła ładowarka usb pod zapalniczke. Mam też jeden problem, nie wiem jeszcze czy to wina ładowarki czy tabletu, jest on podpięty pod cyfrowa zmieniarke i podczas ładowania słychać zakłócenia w głośnikach jak odłącze ładowanie jest cisza słychać tylko muzykę. Przy glosniejszym słuchaniu zakłócenia są praktycznie nie slyszalne, ale przy cichym są bardzo irytujące.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Cześć, odnośnie zasięgu u mnie na razie nie stwierdziłem żadnych problemów ale ja trochę rzeźbiłem w obudowie i tablet został nie tknięty, trochę popłynąłem z przyciskami do wygaszania i regulacji :biggrin2:

[img][IMG]https://images84.fotosik.pl/69/a50b4bbe99eb172dmed.jpg[/img][/img]

[img][IMG]https://images83.fotosik.pl/69/6248f7e0f3faccbfmed.jpg[/img][/img]

[img][IMG]https://images82.fotosik.pl/69/522978cbd2cd33e7med.jpg[/img][/img]

ale naprawdę gdyby nie ten mój pomysł z tymi przyciskami :szok: to nic nie widać po zmontowaniu w całość no i funkcjonuje w pełnym automacie :puchar:
Natomiast kwestia zakłóceń jest dla mnie też denerwująca i jeszcze jej nie wyeliminowałem po mimo ładowania przetwornicą prosto z akumulatora :dash:, po mimo transmisji audio z tabletu poprzez kabel OTG i DAC :angry: też mam wyzwanie bo doczytałem że filtry odetną zakłócenia wraz z pewnym zakresem sygnału audio ?
zaś inni "fachowcy" twierdzą że są to objawy jakiegoś problemu w instalacji, osprzętu silnika i warto przetrzepać wszystko (przewody, cewki, alternator) bo wtedy załatwi się oba problemy ?
Przy okazji przeglądu wymieniłem świece, przewody, gumki w cewkach bo rzeczywiście miałem padnięte no i jest bez zmian, nie wiem nie znam się ale ładowarka chyba nie ma z tym nic wspólnego, może ktoś mądrzejszy się wypowie i nam pomoże ??? :piwko:
NIe no przyciski git :D ale tablet został nienaruszony :ok: Ja swój rozebrałem i wlutowałem zwykły kable audio 2 żyłowy w ścieżki włącznika na płycie głównej, na drugi koniec kabla włącznik za 5zł z elektronicznego i schowałem go pod panelem od grzania foteli. Głośność tez chyba sobie tak dorobie jak bede to rozbierał. Ogólnie miałem podpiac to pod oryginalne przyciski od navi ale nie chce mi sie juz tego ruszać :P
No a z tym trzeszczeniem to pojade jutro i sprawdzę kilka ładowarek. Podłacze tez audio pod tel i łodowanie i zobacze czy na nim bedzie tak samo, jak bedzie to tablet jest ok. Moze rzeczywiście to wina elektryki w aucie.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: adeq4 »

Jedyne co mogę Wam podpowiedzieć, to mój odbiornik audio bluetooth oraz telefon podpięte pod aux i ładowarkę taką za 10zł i oryginalną samsunga za 80zł tak samo słychać piski w głośnikach. Trzeba byłoby użyć zasilacza nie na przetwornicy impulsowej tak jak to ma miejsce w ładowarkach samochodowych, tylko skonstruować zasilacz na stabilizatorze liniowym. Przy moim odbiorniku bt nie będzie z tym problemu, bo pobiera raptem 80mA, ale z tabletem już może być problem, bo ciągnie 1-2A. Robiłem również filtr LC na zasilaniu z gniazda zapalniczki, aby odseparować wysokie częstotliwości oraz zastosowałem filtry ferrytowe i wynik końcowy słaby. Było lepiej ale nie dalej nie do zaakceptowania.
Damcyś
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2017, o 18:24
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Damcyś »

Chciałem się pochwalić jak zamontowałem tablet w miejsce navi. :dance3:
https://www.youtube.com/watch?v=YNybJfsjjU8
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: dzadzar »

No to teraz pochwal się jak to zrobiłeś :biggrin2:
Awatar użytkownika
kamiillostc
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2016, o 18:35
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Starachowice
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: kamiillostc »

jaki model tabletu zamontowałeś?
Life is too short to drive boring cars...
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: brat_z »

No i o to chodziło, a podgłaszanie/ściszanie też masz na + i _ zrobione?
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: rafael »

Damcyś pisze:Chciałem się pochwalić jak zamontowałem tablet w miejsce navi. :dance3:
https://www.youtube.com/watch?v=YNybJfsjjU8
Jeszcze pasuje ogarną kontroler z ori przycisków żeby podpiąć to przez usb do tabletu i jest wtedy w pełni sterowany tablet z ori przycisków ...
Ktoś sie na tym zna ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości