[IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowanie.

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: dzida »

świetny poradnik :ok:
zastosuję się do niego w lipcu na urlop, bo mi się grzeje mocno lewy przód co dziś zauważyłem i przy okazji wrzucę nowe tarcze przód i klocki :)

swoją drogą tarcze schodzą normalnie z piasty czy trzeba wybijać z łożyska jak np. w Mitsubishi?
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: Pepe_GD »

medyss pisze:ale super wyszło :D No w sumie do tego koloru czerwone tak troche już wiejsko zalatują... ori kolor u mnie jest tak jakby zielonkawy. Tak ogólnie to co to za felgi? Bo chyba się w nich zakochałem... :D
Czerwony mi nie pasował, postawiłem na stonowany. Myślę że kolor ładnie spasował, nie wyróżnia się i nie gryzie ze srebrnym ;) . Postaram się sprawdzić w tym tygodniu dokładnie co to za fele i dam Ci znać na PW.
dzida pisze: swoją drogą tarcze schodzą normalnie z piasty czy trzeba wybijać z łożyska jak np. w Mitsubishi?
Są normalnie nałożone na piaste. Ale może być i tak że się "zespawały" z piastą i bez konkretnego młota bądź szlifierki nie podchodź :biggrin2:
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: dzida »

Pepe_GD pisze:Są normalnie nałożone na piaste. Ale może być i tak że się "zespawały" z piastą i bez konkretnego młota bądź szlifierki nie podchodź :biggrin2:
bardzo mnie to cieszy może prócz tego zespawania - także wypłata, zamawianie części i impreza w garażu :klucz:
Piterek870
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2014, o 21:07
Model Lexusa: is200
Skąd:: Strzegom
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: Piterek870 »

Witam. Jestem tu nowy. Chcialbym zrobic podobny mod na swoim lexie. Zaciski zostaly juz wypiaskowane, pomalowane proszkowo. Ale zostaje problem z szablonami na zaciski. Tzn z wycieciem ich na ploterze. Caly wzor trzeba przerobic na jakis wzor wektorowy. A za taka przyjemnosc to sobie licza okolo 50zl + folia+ wyciecie to skroja mnie jak za zboze. I tu moje pytanie. Czy ma ktos takie szablony, wzory gotowe?
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: Pepe_GD »

Piterek870 pisze:Witam. Jestem tu nowy. Chcialbym zrobic podobny mod na swoim lexie. Zaciski zostaly juz wypiaskowane, pomalowane proszkowo. Ale zostaje problem z szablonami na zaciski. Tzn z wycieciem ich na ploterze. Caly wzor trzeba przerobic na jakis wzor wektorowy. A za taka przyjemnosc to sobie licza okolo 50zl + folia+ wyciecie to skroja mnie jak za zboze. I tu moje pytanie. Czy ma ktos takie szablony, wzory gotowe?

Proszę bardzo ;)
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=76&t=10967
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: baniaq »

A znacie może miejsce w Poznaniu, gdzie wypiaskują i pomalują zaciski? Chodzi mi głównie o dobrą jakość usługi :)
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
fifass
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2014, o 10:39
Model Lexusa: IS 200 Turbo / IS 300
Skąd:: Olsztyn/Wwa
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: fifass »

Nie odpala mi się ten wątek ... :scratch: Mógłby ktoś poratować i podesłać mi szablon mailem: fifif1@wp.pl ?? :wink:

Mam już porozbierane i poczyszczone zaciski, kupione wszystkie smary, lakiery i zestawy naprawcze i jedyne co mnie blokuje z dokończeniem roboty to właśnie te wlepy.
Niedługo pochwale się jak wyszło :biggrin2:
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: kupiec1985 »

fifass pisze: Nie odpala mi się ten wątek ... :scratch: Mógłby ktoś poratować i podesłać mi szablon mailem: fifif1@wp.pl ?? :wink:
Poszedł mail
fifass
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2014, o 10:39
Model Lexusa: IS 200 Turbo / IS 300
Skąd:: Olsztyn/Wwa
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: fifass »

Dzięki wielkie panowie :ok: !!
matis91
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2014, o 16:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: matis91 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości