[LS430 President] Wymiana rurki aluminiowej klimatyzacji

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [LS430 President] Wymiana rurki aluminiowej klimatyzacji

Post autor: hydrant23 »

owczar pisze:Mała aktualizacja. Skonstruowałem nowy tool. Jest bardziej poręczny i sprawdza się lepiej. Musiałem wymienić rewizję...

Niestety po ostatnich akcjach z klimą pojawił się inny problem - cieknące okienko rewizyjne. Nie spotkałem nigdzie takiej usterki, więc jako typowy problem bym tego nie uznał. Wyciek był spory, ale klima praktycznie rok działała bez problemu. Jednak zbliża się dłuższy wyjazd i rurka od maniek_ls400 w końcu wpadła na miejsce ;) Tym razem zastosowałem inne urządzenie DIY do zaciskania lokring ;)

Obrazek
hej taka usterka z okienkiem rewizyjnym spotkała i mnie, może wiesz jaki jest nr katalogowy tej rurki ? czy jest sens się bawić w zaspawanie okienka czy zaklejenia? znlazłem jedynie do wersji 2001-2003 a niestety ja mam po lifcie wersję i nie mogę namierzyć nr ,a nie wiem czy to takie samo czy jakoś zmienione
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430 President] Wymiana rurki aluminiowej klimatyzacji

Post autor: owczar »

Hej,

Na telefonie nie mam jak sprawdzic teraz numeru.
Ale ja bym jej nie zaspawywal - bez podlaczania maszyny mozna ocenic czy jest prawidlowa ilosc czynnika.

Mysle, ze sama rurka w polifcie jest taka sama. Ale trzeba by rzucic okiem w katalog.
Romano12
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 13 maja 2019, o 23:12
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: [LS430 President] Wymiana rurki aluminiowej klimatyzacji

Post autor: Romano12 »

owczar pisze:Generalnie nie wiem czy już pisałem. Całą rurkę wymieniłem na przewód gumowy good year. Od soli nowa rurka zdążyła się rozszczelnic. I to nie na miejscu łączenia...
pamiętasz jak to łączyłeś z rurkami aluminiowymi, nakładałeś i opaska czy jakieś dedykowane złączki?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430 President] Wymiana rurki aluminiowej klimatyzacji

Post autor: owczar »

Wtedy normalnie zaciskałem na rurce. Ale ostatnio robiłem poprawkę przy okazji innej naprawy i w warsztacie nie chcieli podjąć się zaciskania na rurce i dospawali złączkę systemową. Są też takie złączki do węży gumowych w systemie lockring ale nie było nigdzie na miejscu.

Jakiś czas temu sprężarka się zatarła i cały układ był gruntownie płukany, a większość elementów wymieniana. Klima w tym modelu chyba jest najbardziej upierdliwym elementem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości