[LS430 głośna praca swingów]

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

[LS430 głośna praca swingów]

Post autor: owczar »

Tym razem DIY bez zdjęć ;) Niestety robiłem na szybko żeby zdążyć przed nocą i nie miałem czasu na fotografie.
Ale myślę, że każdy ogarnie w czym rzecz ;)

Z tego co się dowiedziałem od innych użytkowników LS430 to problem jest globalny, a teraz wiem, że wynika z eksploatacji.
Dzwięk co prawda jest ledwo słyszalny, ale z założenia swingi miały pracować bezszelestnie. Powód dźwięków jest banalny- gumka znajdująca się w przesuwkach w kratce nawiewu po latach się wyciera i nie kasuje luzu. Jak poruszy się palcem góra dół to przesuwka luźno się porusza. Luza kasowany był czołowo.
Naprawa jest banalna, ale zajmuje trochę czasu. Trzeba wyjąć kratki nawiewu, zdemontować tylny zatrzask przesuwki, zsunąć zewnętrzną (te szarą) część z części chromowanej. Od czoła widoczna jest biała gumka. Na chromowaną część przyklejamy taśmę tak by objęła gumkę - zwykła izolacja jest w sam raz. Wtedy po założeniu szarej części gumka jest bardziej dociskana, co powoduje kasowanie luzu. W zależności od stopnia zużycia można dać jedną lub dwie warstwy izolacji. Po złożeniu swingi pracują bez luzu i nie przenoszą drgań od silniczków. Wymiana na używki nie ma sensu, bo to zużycie eksploatacyjne.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [LS430 głośna praca swingów]

Post autor: Afrost »

Chwaliłem się, że moje swingi są bezgłośne ... no i wykrakałem owszem są bezgłośne ale ten po stronie kierowcy pracuje skokowo zacina się itp. drugi działa ok, tak więc czy trudno wyciągnąć te kratki z nimi ? śruby są pochowane pod przyciskami od klimy ? Mam zamiar porobić zdjęcia porównawcze świecenia nowych świateł w porównaniu ze starymi ale nie mam za bardzo kiedy podjechać do markami by była noc najlepiej ciemna, a w dzień to wiadomo. Ale powiem tak nie wysyłałem ich 3 czy 4 raz do podcięcia bo odechciało mi się już tego na szczęście znalazłem gościa w Białymstoku rozkleił lampę rozciął i diagnosta w końcu mógł ją ustawić jak trzeba, świeci naprawdę super miałem wcześniej kupione nówki, żarniki Hella + 30 albo + 50 więc świeciły jasno teraz mam jakieś noname żarniki ale mimo to świecą bardzo bardzo szeroko i generalnie nawet nie widząc moich zdjęć przerabiałbym w ciemno no i ogólnie samochód wygląda dużo lepiej może przód nie jest tak ładny jak po lifcie ale jest zdecydowanie lepiej z tym co jest seryjnie w Twoim wypadku pewnie było by jeszcze lepiej bo kolor czarny też ładnie wygląda.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430 głośna praca swingów]

Post autor: owczar »

Tak działają swingi po ich usztywnieniu:
https://www.youtube.com/watch?v=txiB7PdFX3A

Instrukcja demontażu:
https://www.youtube.com/watch?v=eRUijFaXt7k
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości