IS 300 jak całkowicie odłączyć kontrolę trakcji

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Tony.
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 20 maja 2015, o 18:18
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

IS 300 jak całkowicie odłączyć kontrolę trakcji

Post autor: Tony. »

Witam. Odlaczyć kontrolę trakcji można podobno na dwa sposoby. Można odłączyć kostkę ale wtedy tracimy również abs. Nasuwa mi się tu pytanie o którą kostkę chodzi?? Gdzie ona się znajduje??

Istnieje również drugi sposób o którym czytałem na stronach zagranicznych. Tym sposobem działająąc nie tracimy absu ale potrzebujemy do tego kompa. Jade do mojego mechanika wprzyszłym tygodniu i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jesli uda się to dam tutaj sprawozdanie.

Natomiast teraz proszę o odpowiedz co z tą kostką oraz może ktoś już poradził sobie z tą trakcją w inny sposób.
Pozdro
Awatar użytkownika
rychu94
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 00:07
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: wieruszów
Lokalizacja: EWE
Kontakt:

Re: IS 300 jak całkowicie odłączyć kontrolę trakcji

Post autor: rychu94 »

viewtopic.php?f=85&t=7866&start=30 ja dzisiaj tak zrobiłem i działa wyśmienicie podłączone na przekaźniku (namotaj przełącznik od manuala TC/SNOW)wymieniacz przełącznik na podwójny i nie robisz rzeźby w środku,jeszcze muszę ogarnąć reset kompa do włączenia tc/vsc
Tony.
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 20 maja 2015, o 18:18
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS 300 jak całkowicie odłączyć kontrolę trakcji

Post autor: Tony. »

Dokładnie zrobiłem tak samo.

Przeciąłem jeden przewód i zamontowałem na nim przełącznik, który ukryłem w schowku na monety (obróconym o 180 stopni) żeby nie rzucał się w oczy.

Który przewód przeciąć zaznaczone jest na schemacie:

download/file.php?id=1776

ABS działą normalnie.


Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości