Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: owczar »

Ledowe światła w starszych autach mają istotną wadę. Pasują jak do golfa II.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: madkiw »

owczar pisze:Ledowe światła w starszych autach mają istotną wadę. Pasują jak do golfa II.
No to jest przypuszczam kwestia gustu. Jednemu przypasują, innemu już nie. Dlatego chciałem zobaczyć fotkę jakąś, jak to wygląda.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: andrew »

owczar pisze:Ledowe światła w starszych autach mają istotną wadę. Pasują jak do golfa II.
Popieram. Jedyna korzyść to ledwo zauważalnie zmniejszona ilość spalonego paliwa. Ja bym nie kombinował i jeździł na światłach mijania.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: dzida »

andrew pisze:
owczar pisze:Ledowe światła w starszych autach mają istotną wadę. Pasują jak do golfa II.
Popieram. Jedyna korzyść to ledwo zauważalnie zmniejszona ilość spalonego paliwa. Ja bym nie kombinował i jeździł na światłach mijania.
I u mnie się zapewne tak skończy, bo noszę się ze zrobieniem ale konkretnego bodźca brak...
Podaję jedynie propozycję jak można to zrobić, które są wynikiem moich rozważań :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: owczar »

Niestety odbłyśniki reflektorów dostają sporo żaru i ich skuteczność spada. Do tego dochodzą żarówki podświetlenia deski rozdzielczej itd.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: medyss »

samochód jest do używania i jeżdżenia a nie do patrzenia że się coś zużywa :P Przerobiłem dwa moduły DRL i oba się spaliły, a tylko dlatego je założyłem bo chciałem mieć uruchomioną opcje AUTO i fajny bajer... W paliwie nie zauważyłem żeby mniej mi palił, na pb i na lpg nie odczułem że mniej pali a jeździłem łącznie 2 miesiące na tych modułach. Jeżeli autorowi tematu chce się w to bawić to niech się bawi ale osobiście już bym wolał kupić i założyć te chińskie lampy z allegro z tym paskiem na dole :biggrin2: Tak jak już ktoś wcześniej napisał, albo DRL jako długie albo wcale, bo do tego auta ledy nie pasują - no chyba że na podświetlenie rejestracji :laugh1:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: owczar »

Wiele osób jeździ na tych modułach i się nie palą. Mój działa bez zarzutu. Jasne że jest do jeżdżenia, ale wypalony odblysnik powoduje degradacje oświetlenia nocą. A nowe lampy w aso to już znaczny koszt. Używane będą w podobnym stanie. Dlatego alternatywa do świateł mijania ma sens.
Awatar użytkownika
fafik91
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2015, o 16:47
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Dłużec/Kraków
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: fafik91 »

dzida pisze:kombinujecie bez sensu z tymi modułami DRL do długich OEM i przerabianiem reflektorów, gdzie żadne rozwiązanie nie jest legalne... :doh:

W zderzaku obok halogenów w wersji sedan jest bardzo dobre miejsce na montaż tego typu świateł (niekoniecznie ten model):
http://allegro.pl/doskonale-swiatla-do- ... 67207.html
żaden policjant i diagnosta się nie czepi, bo masz znaki homologacyjne, a nie jakieś rzeźby i nielegalne moduły DRL, które nie wiadomo ile poświecą ;)
W dodatku mocujesz bezpośrednio do obudowy halogena przy pomocy jakiegoś kleju do szyb bez tego metalowego mocowania i wyglądają jak jednolite.

P.S.
Ten z YT to reflektory xenonowe, więc i cena odpowiednia, bo trzeba zrobić cały swap oświetlenie głównego na xenonach z układem poziomowania
Kolega dzida ma 100% racji, po co rzeźbić światła do jazdy dziennej w lampach skoro można je wmontować dokładnie w to miejsce które wskazał. Mam tak u siebie i prezentuje się spoko :biggrin2:
Awatar użytkownika
fafik91
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2015, o 16:47
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Dłużec/Kraków
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: fafik91 »

Obrazek
Obrazek


Tak się prezentują światełka do jazdy dziennej :dance3:
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Swiatla Drl w OEM Reflektorach

Post autor: madkiw »

Masz tam zamontowane te co podawał na początku, czy jakieś inne ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości