Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
TomaszW
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 12 lis 2015, o 14:05
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: TomaszW »

Podpinam się do pytania kaczy89, czy we Wrocławiu jest ktoś kto by coś takiego zrobił?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

W ostatni weekend poprawiłem działanie konwertera. Miałem mały problem z pływaniem kolorów po ustawieniu trymerze. Ostatecznie zmaiast trymera wpadł dedykowany kondensator i obraz jest teraz stabilny. Dostroiłem kontrast, kolory, nasycenie i wygląda to naprawdę rewelacyjnie jak na wyświetlacz sprzed 16 lat! :)


Jak już wszystko było pięknie, to postanowiłem zaktualizować sobie androida z 5 na 6. Po aktualizacji przestał działać miracast w telefonie - znany problem, samsung rozkłada ręce. Po zastosowaniu wszystkich sposobów skończyło się na resecie całego telefonu. Na szczęście jest helium, bo bez roota nie wiele można zdziałać ;) Na szczęście teraz już działa. Co ciekawe, obraz z telefonu jest płynniejszy niż z OEM navi.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Dzięki sprawnemu działaniu asystenta glosowego google, zestaw bt plus miracast dają jeszcze większe możliwości.

Gdy telefon jest zablokowany nawigacja startuje automatycznie gdy podam adres. Odpowiada na wiele pytań, może obliczyć spalanie itd. Włącza muzykę, wybiera piosenkę, dzwoni, pisze smsy głosowe. Naprawdę rzadko się myli. Do 140 działa super. Powyżej nie zawsze rozumie co się do niej mówi, ale to też kwestia mikrofonu od zestawu.

https://www.youtube.com/attribution_lin ... load_owner
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Hej,

Korzystałeś z jdmfsm.info czy może z jakiegoś dodatkowego źródła wiedzy i schematów (głównie schematów - trzeba rozkminić jak się podłączyć)?
Ja mam polifta, więc nie będę montować kamerki ale chciałbym wykonać pozostałą część tego, co zaimplementowałeś u siebie (miracast).
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Na Jdmfsm.info jest wszystko. Schematy navi w zasadzie te same bo czytnik pasuje p&p.

U Ciebie dochodzi moduł od kamerki, ale i tak najlepiej podpiąć się przed navi. Wtedy widok z kamery będziesz miał normalnie z większym priorytetem.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Wnioskuję z Twoich opisów, że jeśli chodzi o audio / Aux to wpiąłeś się w złączkę oznaczoną na schemacie IF1?
Ponieważ radio i odwarzacz (czyli odtwarzacz CD i kaset?) są na schemacie jednym modułem to domyślam się, że podpięcie się tylko pod odtwarzacz kaset (w sensie naciskam Tape i gra mi z Aux / miracast) nie wchodzi w rachubę?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Nie pamiętam już ale tape jest wspoldzielone z CD albo z radiem. Ja się wpialem w radio. Ale jak gra miracast i włączę cd to dźwięk się miksuje. Więc siłą rzeczy przełączanie sygnału chyba będzie konieczne. Ale nie testowałem, więc nie wiem na pewno. Musiałbyś sprawdzić. Tak czy inaczej linie są dwie a źródła w zasadzie 3.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Pooglądam jak się dobiorę do konkretnej złączki. Wpinałeś się do tej oznacoznej IF1 (na oko to ona jest w okolicy lewarka zmiany biegów) ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Ja wszystko w bagażniku robiłem. Wpinalem się do wtyczek od wzmacniacza. Nie cialem wiązki tylko wysuwalem piny i wkladalem nowe przewody z odpowiednimi pinami damskimi.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Dzięki za info. Zw jednej strony szybciej byłoby uzyskać możliwość podpięcia się do samego audio (typu wejście Aux) korzystając z kostki w okolicy podłokietnika, z drugiej strony przygotowując się pod moduł miracast, pewnie lepiej od razu mieć wszystko w jednym miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości