Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
los
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2016, o 18:20
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Post autor: los »

Cześć.

Jestem nowym użytkownikiem Lexusa IS 200. Z uwagi na brak informacji o dokonanej wcześniej wymianie filtra oleju automatycznej skrzyni biegów jestem zmuszony podjąć się tej czynności (rocznik 2004, serwisowany w Aso do roku 2012).

Niestety oryginał filtru oleju to koszt 460 zł. + uszczelka 59 zł. i płyn ATF IV - 46 zł. litr. Te dwa ostatnie jestem w stanie zaakceptować, ale niemal 500 zł. za filtr wydaję się być ździerstwem. Nie wiecie czy są dostępne przyzwoitej jakości zamienniki tego elementu? Warto szukać czy od razu szykować 7 stów na wymianę?

Pozdrawiam
Łukasz
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Post autor: Miłosz »

Trochę nie ten dział ;) Od siebie dodam że jeśli to automat to wymiana oleju metodą dynamiczną żeby nie było jaj.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
los
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2016, o 18:20
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Post autor: los »

Dzięki za odzew. Konsultowałem się ze swoim mechanikiem, stwierdził, że metoda statyczna wystarczy. Rozmawiałem z pracownikiem ASO i proponował zakupić 4-5 litrów oleju, więc chyba również nie miał na myśli metody dynamicznej. Jakie późniejsze problemy masz na myśli? Jest możliwość przeniesienia całego postu z odpowiedziami do innego działu? ;)
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Post autor: muzz »

Wg mnie wszystko zależy w jakim stanie jest olej.
Jak nie jest jeszcze czarny i nie wali spalenizna to można wymienić statycznie to co jest w misce. A jak jest mocno styrany to lepiej chyba dynamicznie.
U ojca w IS200 w skrzyni bawimy się statycznie. Olej był bardzo styrany. No i przy okazji rozrządu mechaniki zlał stary olej, zalał nowy, dał mu popracować, zlał i dolał swierzego. Po jakimś 1k km znowu czarny. Wiec znowu wymiana. I podejrzewam, ze jeszcze ze dwa razy conajmniej zmienimy, żeby było dobrze ;)
los
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2016, o 18:20
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Post autor: los »

Wchodzi w rachubę jedynie oryginał filtru oleju skrzyni? orientujecie się?
Awatar użytkownika
piotr3k
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 2 cze 2016, o 21:24
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Post autor: piotr3k »

Do takiego auta ,moim zdaniem nie bawiłbym się w zamienniki jeśli chodzi o filtr do automatu . Ja zamawiam oryginalny , wymienia się rzadko bo ja zakładam 50 tyś . w moim przypadku 2-3 lata wiec koszt do wyttrzymania
Awatar użytkownika
wojo
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2014, o 11:40
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wymiana filtru oleju skrzyni biegów

Post autor: wojo »

Tak w temacie nie wierz w wymianę statyczną. Jeśli nie znasz historii auta to wymień dynamicznie bo nowy olej wypłucze wszelki syf i może klęknąć skrzynia. Nie wiem jak w IS bo miałem w manualu ale możliwe że filtr jest metalowy (siatka) i wystarczy go tylko umyć. Ja mam RX 300 I gen i sam zrobiłem płukanie skrzyni. 1) zakupiłem 12 l (3 x 4l ) ATF i dwa filtry z uszczelkami w komplecie (niepotrzebnie okazało się że mam siatkowy) 2 kubki po 1l i wiaderko oraz mały lejek wyszło ok 500 zł. 2) na lekko rozgrzanej skrzyni spuściłem olej i zrzuciłem misę trzeba ją wyczyścić i magnesy co są na dnie.3) Gdy wszystko wyleciało założyłem nowy filtr i misę oraz uzupełniłem stan nowym olejem.nie odpalać! 4) Zdjąłem powrót za chłodnicą oleju. 5) teraz w 3 osoby jedna przez lejek wlewa olej druga pilnuje co leci z chłodnicy trzecia odpala i gasi silnik przełączając biegi 6) tak puszczaliśmy po literku aż leciał czyściutki olej 7 ) spuściłem olej zrzuciłem misę założyłem 2 nowy filtr i na gotowo przykręciłem misę.*8) uzupełniłem stan oleju i sprawdziłem na odpalonym silniku (ważne).Auto śmiga jak lala...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości