[IS200] Dostanie się do mechanizmu regulacji nawiewów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200] Dostanie się do mechanizmu regulacji nawiewów

Post autor: 13Homer »

Cześć,
ostatnio zaczęło mi coś terkotać w okolicach podszybia, tak jakby przeskakiwało zużyte plastikowe kółko. Podejrzenie mam takie, że to mechanizm od nawiewu lub, niestety, klimatyzacji. Na tę chwilę zdany jestem na siebie z ogarnięciem tego i przymierzam się do rozebrania konsoli/deski/panelu. Na razie samochód stoi u blacharza, więc przygotowuję się do operacji czysto teoretycznie.
Znalazłem taki wątek:
viewtopic.php?f=41&t=4831 (nie ma zdjęć niestety, ale jest trochę o zdejmowaniu panelu klimatyzacji)
oraz to
http://my.is/forums/f90/how-change-clim ... cs-360155/.
Mój IS to automat i mam schowek pod szybą przednią (tam, gdzie jest nawigacja), więc może się to trochę różnić.
Czy tak mniej więcej może wyglądać procedura dostania się do mechanizmu nawiewów/klimatyzacji?
A może spotkaliście się już z podobnym przypadkiem? Terkotanie słychać od czasu do czasu podczas jazdy, tak jakby automat chciał przestawić nawiew (wszystko mam na auto), a ostatnio nawet po przekręceniu kluczyka.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Dostanie się do mechanizmu regulacji nawiewów

Post autor: endrju1 »

Mechanizm od nawiewów jest po lewej stronie schowka przed nogami pasażera. Wystarczy zdemontować schowek i po lewej widać silniczek sterujący klapami nawiewu.
Ewentualnie może ci terkotać silniczek od ustawiania temperatury, jest w tym samym miejscu ale głębiej i ciężej go wyciągnąć, więc na początek sprawdź czy terkocze ci jak nawiew masz ręcznie np na szyby i sterujesz temperaturą, czy jak masz temperaturę na min a zmieniasz nawiew.
Co do rozbierania konsoli środkowej, to dostanie się do niej też jest banalnie poste, najpierw trzeba wyszarpnąć z zatrzasków górną część (tą gdzie u ciebie jest schowek, po prostu łapiemy na otwarty schowek i szarpiemy do góry i do siebie, choć sprawdź czy po otwarciu jakichś śrub nie ma, bo ja mam wersję bez schowka), potem tak samo demontujemy panel w którym siedzą guziki od trakcji i podgrzewania foteli (również na zatrzaski), a potem odkręcamy 4 śrubki (2 pod schowkiem, 2 pod panelem na dole) i cała konsola wyjęta.
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Dostanie się do mechanizmu regulacji nawiewów

Post autor: 13Homer »

Dzięki endrju. Szkoda, że nie zabrałem się do tego przed oddaniem samochodu, nie spodziewałem się, że może to być takie proste...
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Dostanie się do mechanizmu regulacji nawiewów

Post autor: 13Homer »

Wychodzi na to, że to był silnik od nawiewów. Nie wiem dlaczego terkotał, ale pomogło wyczyszczenie styków potencjometru.
Przy skręcaniu okazało się, że nie trzeba zaznaczać położenia tego białego ramienia, wystarczy, aby bolce wchodziły tam gdzie trzeba.
Dzięki za pomoc, endrju.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [IS200] Dostanie się do mechanizmu regulacji nawiewów

Post autor: Gregor0388 »

Odgrzewam. Koledzy wiecie może gdzie to cholerstwo od sterowania klapami znajduje się w rx400h. Taki chrobocze że już szlak mnie trafia nawet przy grającym spokojnie radiu jest słyszalne tylko w jednej pozycji (na twarz) tego nie ma, a tak na wszystkich Trzaska jak głupie. Bardzo proszę o pomoc gdzie tego uszakc w aucie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości