Programowanie kluczyka IS200

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Odp: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: dommell »

zarez pisze:Kluczyki działają ,podjechałem do pewnego fachowca który uporał się z problemem w kilka minut (komputer do kodowania itp) , według programu w jego kopmie instrukcję zawarte na forum nie mają wiele wspólnego z tym co miało miejsce przy kodowaniu moich kluczy ,kosztowało mnie to 100zł i po kłopocie .Jeżeli ktoś ma problem podobny do mojego i nie daje rady z instrukcjami z forum polecam tego człowieka Warszawa ul.Żelazna 69a wjazd od ul.Chłodnej , więcej info google :D
ha. robiłeś u Bobika. Dobry fachman. Parę lat temu z poprzednim IS200 też byłem u niego. Wtedy uczył się tego modelu na moim. Nie dawał za wygraną. Podołał. Ma dobrą opinię.
Dodam, że mnie też nie działały te instrukcje.
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odp: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: zarez »

dommell pisze:
zarez pisze:Kluczyki działają ,podjechałem do pewnego fachowca który uporał się z problemem w kilka minut (komputer do kodowania itp) , według programu w jego kopmie instrukcję zawarte na forum nie mają wiele wspólnego z tym co miało miejsce przy kodowaniu moich kluczy ,kosztowało mnie to 100zł i po kłopocie .Jeżeli ktoś ma problem podobny do mojego i nie daje rady z instrukcjami z forum polecam tego człowieka Warszawa ul.Żelazna 69a wjazd od ul.Chłodnej , więcej info google :D
ha. robiłeś u Bobika. Dobry fachman. Parę lat temu z poprzednim IS200 też byłem u niego. Wtedy uczył się tego modelu na moim. Nie dawał za wygraną. Podołał. Ma dobrą opinię.
Dodam, że mnie też nie działały te instrukcje.
Dokładnie o tego człowieka chodzi ,konkretny fachowiec ,Polecam :biggrin2:
Czytać dużo czytać
KacperC93
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2014, o 01:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Centralny zamek/ pilot/

Post autor: KacperC93 »

Witam! Chciałem się was poradzić w pewnej sprawie, otóż niedawno kupiłem Lexusa IS200, lecz dostałem do niego tylko 1 kluczy ten bez pilota i chciałbym wiedzieć czy jeżeli kupił bym dowolny kluczyk od Lexa np po wypadku z pilotem jest możliwość przekodowania pilota do zamka i immobilisera. Jeżeli była by taka możliwość wówczas włożył bym elektronikę z kupionego kluczyka do obudów dostępnych z kluczem surowym dał do ślusarza i bym miał kluczyk z pilotem do centralki. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Centralny zamek/ pilot/

Post autor: klexus »

zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Centralny zamek/ pilot/

Post autor: zarez »

KacperC93 pisze:Witam! Chciałem się was poradzić w pewnej sprawie, otóż niedawno kupiłem Lexusa IS200, lecz dostałem do niego tylko 1 kluczy ten bez pilota i chciałbym wiedzieć czy jeżeli kupił bym dowolny kluczyk od Lexa np po wypadku z pilotem jest możliwość przekodowania pilota do zamka i immobilisera. Jeżeli była by taka możliwość wówczas włożył bym elektronikę z kupionego kluczyka do obudów dostępnych z kluczem surowym dał do ślusarza i bym miał kluczyk z pilotem do centralki. Proszę o pomoc.
Można kupić kluczyk surowy , a pilot można dopasować nawet od toyoty avensis , aby tylko miał otwieranie bagażnika , jeżeli masz tylko kluczyk serwisowy wystarczy kupić wewnętrzny mechanizm zwał jak zwał ten z 3 przyciskami i dowolnie zakodować , człowiek u którego kodowałem swoje kluczyki potrafi takie czary mary :D
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
Lisek
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 21:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Lisek »

Ja mam jeszcze inny problem. U mnie bagażnik otwiera się normalnie z pilota a samochód otwiera się i zamyka tylko przyciskiem do zamykania (lock). Jak naciskam drugi przycisk (un lock) to nic się nie dzieje. Do tego nie migają kierunki przy zamykaniu czy otwieraniu i nie ma żadnego sygnału dzwiękowego. Czy to może być wina złego zaprogramowania czy raczej szukać przy centralce zamka ?
Awatar użytkownika
Farau
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 23:34
Model Lexusa: is200 sport
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Farau »

Witam . Potrzebuję waszej pomocy .
Zgubiłem jedyny kluczyk od mojego is200. Czy kupując stacyjkę wraz z kluczykiem i wkładami do zamków, po zaprogramowaniu imo i centralki według procedury wszystko będzie działać poprawnie ? Czy w takim przypadku procedura wygląda inaczej ?
Z góry dziękuje za pomoc
maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: maro85 »

Czy jak po wymianie baterii w pilocie trzeba go kodowac? Is 300 02r
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: michalllw »

maro85 pisze:Czy jak po wymianie baterii w pilocie trzeba go kodowac? Is 300 02r
Nie
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: n0rek »

Wlasnie skonczylem przerabiac ten temat w swoim lexie is200, podziele sie wiedza moze komus pomoze.
Sposob ktory wrzucil turkus dziala ale nie pierwszy (po polsku) tylko drugi (po angielsku), sa blizniaczo podobne tylko ktos sie rabnal w tlumaczeniu jednego slowa :)
Istotna sprawa to trzeba to robic odpowiednio szybko bo auto wychodzi z trybu programowania po kilku/kilkunastu sekundach bezczynnosci

Dla tych co slabo ogarniaja angielski daje tlumaczenie (moje):
Programowanie zaplonu/immo
1. Wloz w stacyjne kluczyk matke/zaprogramowany. Nie wlaczaj zaplonu
2. Nacisnij i pusc pedal gazu 5 razy
3. Nacisnij i pusc pedal hamulca 6 razy
4. Wyciagnij klucz ze stacyjki
5. Wloz nowy klucz w stacyjke.
6. Nacisnij i pusc pedal gazu 1 raz
7. Zaczekaj minutę. Swiatlo "security" powinno migac przez ta minute, gdy przestanie to twoj klucz jest prawidlowo zaprogramowany
8. Aby zakonczyc programowanie nacisnij pedal hamulca 1 raz

Note:
Zwracaj uwage na diode security, powinna zgasnac po punkcie 1 i nie zaswiecic sie ani razu az do punktu 6, pozniej zacznie migac przy punkcie 6 i zniknie znowu na zakonczenie 7.
Jezeli po punkcie 4 zacznie migac to musisz zaczac od nowa bo gdzies dales ciala :)

Programowanie centralnego z pilota:
1. Zamykamy wszystkie drzwi i zamykamy zamek z pilota (lock) po czym otwieramy drzwi kierowcy klamka
2. Wloz i wyciagnij kluczyk zaprogramowany (matka) NIE uruchamiajac zaplonu
3. Uzywajac guzika zamka centralnego na drzwiach kierowcy zamykamy i otwieramy zamek 5 razy. (Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock,
Unlock, Lock, Unlock)
4. Zamknij i otworz drzwi kierowcy.
5. Uzywajac guzika zamka centralnego na drzwiach kierowcy zamykamy i otwieramy zamek 5 razy. (Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock, Unlock, Lock,
Unlock, Lock, Unlock) - tak drugi raz to samo :)
6. Nowy kluczyk wkladasz w stacyjke i przekrecasz do pozycji ON po czym wylaczasz i wyciagasz.
7. Zamek powinien zareagowac jeden raz samoczynnie.
Jezeli tak sie nie stalo to dales ciala i zaczynaj od nowa
8. Na nowym pilocie nacisnij JEDNOCZESNIE LOCK I UNLOCK na NIE dluzej niz 2 sekundy.
9. Na nowym pilocie nacisnij jeden raz LOCK na NIE dluzej niz 1 sekunda.

Teraz zamki powinny zareagowac samoczynnie, jezeli kliknely raz to wszystko jest ok a twoj kluczyk powinien byc zaprogramowany, jezeli zareagowaly dwa razy to zle nawciskales i tutaj istotna uwaga, jezeli zareagowaly dwa razy to nie musisz leciec od nowa calosci tylko od punku 8 wlacznie czyli samo klikanie klawiszy, mi sie udalo po 3 razie :)
10) Zamknij i otworz drzwi kierowcy zeby zakonczyc


U mnie w is200 zagadalo bez problemu, jezeli cos byloby niezrozumiale to pisz, lub jak jestes z okolic Przemysla to moge pomoc face to face :)

Dzieki wielkie dla uzytkownika Turkus za poradnik, bez niego bylbym w czarnej D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot] i 7 gości